2014.09.17. 12:55

Sördögök - Hullámzó soproniak

A Sopron hatgólos vereséget szenvedett tegnap felkészülési mérkőzésen.

Soproni Sördögök–MBK Rieker Com-therm Komárno 77–83 (17–27, 21–23, 19–11, 20–22)

Sopron: Ruják A. 11, Takács 2, BORISZOV 27/9, Dénes 9/3, Tóth G. 8. Cs.: Ruják B., Rátvay 4/3, Trepák 5/3, MOLNÁR M. 11, Bán.

Az első negyed közepéig ugyan tartotta magát a továbbra is egy légióssal játszó Sopron, ám 11–8-as vendégvezetés után egy 12–5-ös futást bemutatva elhúztak a révkomáromiak. A második szakasz kiegyenlített játékot hozott, végig tartotta 10 pont körüli előnyét a vendégcsapat.

A harmadik negyed közepén feljavult a hazai csapat védekezése, amely Molnár és Boriszov vezérletével egy 9–0-s futással 1 pontra feljött, de a záró negyed előtt 4 ponttal „ment" a Komárno. A negyedik szakasz közepén Trepák triplája után 67–67-et mutatott az eredményjelző. Boriszov hármasával pedig a 35. percben ismét vezetett a Sopron.

Az izgalmas végjátékban az utolsó fél percben a révkomáromiak voltak pontosabbak, így szinte végig vezetve nyertek a hullámzóan teljesítő soproni együttes ellen.