Foci-vb 2014 csapatok: G csoport - Egyesült Államok

Beceneve(i): Yanks, The Stars and Stripes, The Red, White and Blue
Legtöbb válogatott gól: Landon Donovan (42)
Legmagasabb FIFA-rang: 4. (2006. április)
Legalacsonyabb FIFA-rang: 35. (1997. október)

Csoportmeccsei:

- Június 16. 19:00 (0:00): Ghána–Egyesült Államok (Estádio das Dunas, Natal)

- Június 22. 18:00 (0:00): Egyesült Államok–Portugália (Arena Amazonia, Manaus)

- Június 26. 13:00 (18:00): Egyesült Államok–Németország (Arena Pernambuco, Recife)
Felkészülési mérkőzései: Dél-Korea 2–0 (február 1.), Ukrajna 0–2 (március 5.), Mexikó (április 3.), Azerbajdzsán (május 28.), Törökország (június 1.), Nigéria (június 7.)

Világbajnoki részvétel: 9 (1930, 1934, 1950, 1990, 1994, 1998, 2002, 2006, 2010)

Legnagyobb sikerei: világbajnoki bronzérmes (1930), Arany-kupa-győztes (1991, 2002, 2005, 2007), Arany-kupa-ezüstérmes (1989, 1993, 1998, 2009), Konföderációs-kupa-ezüstérmes (2009), Konföderációs-kupa-bronzérmes (1992, 1999), olimpiai ezüst- és bronzérmes

Az amerikai labdarúgó-válogatott Észak- és Közép-Amerika legeredményesebb csapata. A világranglistán tartósan a legjobb helyezést foglalja el a térség válogatottjai közül, emellett eredményeit tekintve is a legsikeresebb. A labdarúgó-világbajnokságokon eddig nyolc alkalommal szerepelt.

Legjobb eredménye egy harmadik helyezés volt, amelyet az első, 1930-as tornán sikerült elérnie. A labdarúgó-világbajnokságok során eddig egy ízben, 1994-ben szerepelhetett rendezőként. Ekkor a nyolcaddöntőig jutott el. A válogatott gólrekordere Landon Donovan, aki eddig 42 gólt szerzett. A legtöbb mérkőzésen pedig Cobi Jones (164) lépett pályára, aki 1992 és 2004 között szerepelt a nemzeti csapatban.

A válogatott gólrekordere Landon Donovan, aki 2009 júniusáig összesen 41 gólt szerzett. A legtöbb mérkőzésen pedig Cobi Jones (164) lépett pályára, aki 1992 és 2004 között szerepelt a nemzeti csapatban.

2009 júliusáig az amerikai válogatottban tizenegy olyan játékos szerepelt, aki száznál is több alkalommal lépett pályára a csapat színeiben.

A 2010-es vb-selejtező második és harmadik fordulóban a válogatott nyolc mérkőzéséből hetet megnyert, a negyedik fordulóba csoportelsőként jutott.

A negyedik kört Mexikó 2–0-s legyőzésével kezdték, ezzel tizenegy mérkőzésesre nyúlt veretlenségi sorozatuk. Hat héttel később, a második mérkőzésen csak egy csalódást keltő döntetlent játszottak Salvadorral. Négy nappal később 3–0-ra nyertek Trinidad és Tobago ellen, Jozy Altidore mesterhármasával. Ezzel ő lett a legfiatalabb amerikai játékos, aki három gólt szerzett a nemzeti csapatban. Hat héttel később Costa Ricára utaztak, ahol nagy meglepetésre elszenvedték első vereségüket a selejtezők során. Ezt követően 2–1-re győztek Honduras ellen, majd Mexikó ellen ugyanilyen arányban kikaptak. Soron következő három mérkőzésüket megnyerték, sorrendben Salvador, majd idegenben Trindad és Tobago, valamint Honduras ellen. Október 10-én eldőlt, hogy az USA a hátralévő fordulótól függetlenül biztosan az első három hely valamelyikén végez, így kijutott a 2010-es labdarúgó-világbajnokságra. Az utolsó csoportmérkőzésen Costa Rica ellen 0–2-es hátrányból 2–2-es döntetlent értek el, ezzel a csoport első helyén végeztek.

Keret

Kapusok:
Brad Guzan (Aston Villa – angol), Tim Howard (Everton – angol), Nick Rimando (Real Salt Lake)

Védők: DaMarcus Beasley (Puebla – mexikói), Matt Besler (Sporting Kansas City), John Brooks (Hertha – német), Geoff Cameron (Stoke City – angol), Timmy Chandler (Nürnberg – német), Omar Gonzalez (LA Galaxy), Fabian Johnson (Hoffenheim – német), DeAndre Yedlin (Seattle Sounders FC)

Középpályások: Kyle Beckerman (Real Salt Lake), Alejandro Bedoya (Nantes – francia), Michael Bradley (Toronto FC – kanadai, MLS), Brad Davis (Houston Dynamo), Mix Diskerud (Rosenborg – norvég), Julian Green (Bayern München – német), Jermaine Jones (Besiktas – török), Graham Zusi (Sporting Kansas City)

Támadók: Jozy Altidore (Sunderland – angol), Clint Dempsey (Seattle Sounders FC), Aron Johannsson (AZ Alkmaar – holland), Chris Wondolowski (San Jose Earthquakes)