2017. 02. 28. kedd - Elemér 7°C | 15°C Még több cikk.

Hatot lőtt idegenben az ETO B

Labdarúgás - A labdarúgó NB III Bakony-csoportjának 20. fordulója. Eredmények és tabella.
Bük–SVSE-GySEV 1–3 (0–0)
Bük, NB III-as labdarúgó-mérkőzés, 200 néző. V.: Berke.
Bük: Peiffer (Bajor) – Vajda, Pálkovics, Dalos, Hollner, (Polgár), Horváth I., Viszket, Gyurácz, Vinkovics, Koronczay, Máriusz. Edző: Szekér István.
SVSE-GySEV: Sárdy – Szabó A., Katona, Pinezits, Geeb, Párkányi (Németh B.), Deák, Varga A., Németh D., Mozsolits (Homor), Varga Z. (Kerényi). Edző: Mozsolits Jenő, Katona Sándor.
Gsz.: Koronczai, ill. Katona, Varga A., Varga Z.

A 47. percben Varga A. bal oldali szöglete átszállt a rosszul kimozduló kapus felett és a hosszú oldalon érkező Katona közelről a hálóba passzolt. 0–1. A 63. percben ismét Varga A. végzett el szögletet a bal oldalról és az elmélázó kapus és a kapufa között a labda a kapuba vágódott. 0–2. Tíz perc múlva Varga A. nagyszerű labdával indította Németh D.-t, aki rávezette a kifutó kapusra a labdát, majd önzetlenül Varga Z. elé tálalt, aki az üres kapuba gurított. 0–3. A 77. percben egy húszméteres lövés lepattant a védőkről, majd lesgyanús szituációból Koronczai hét méterről a hálóba fejelt. 1–3.

A mintaszerűen kontrázó vendégcsapat megmutatta, hogy mit jelent a hűség városa első számú csapatának lenni.
Jók: Koronczai, Viszket, ill. mindenki.

Szekér István: – A vendégcsapat minden hibáinkat kihasználva megérdemelt győzelmet aratott.

Mozsolits Jenő: – Az első félidőben szervezetten védekeztünk, a második játékrész elején pedig ügyes és pontos kontrákkal eldöntöttük a mérkőzést.

Hévíz–Kapuvár 2–2
(1–0)
Hévíz, NB III-as labdarúgó-mérkőzés, 200 néző. V.: Tóth R.
Hévíz: Bartos – Lukácsa, Buza, Sipos, Covic (Purth), Varsányi (Horváth E.), Páli N., (Kovács), Czafit, Dénes, Harth, Páli K. Edző: Glázer Róbert.
Kapuvár: Licskai T. – Áder, Riedinger, Varga D., Szücs (Horváth A.), Markó, Böcskör, Nyerges (Végh), Axnix, Papp (Kránitz), Licskai G. Edző: Szeg Kálmán.
Gsz.: Harth, Czafit (11-esből), ill. Varga D., Áder.

A 14. percben egy bal oldali támadás után Harth bólintott öt méterről a bal alsó sarokba. 1–0. Aztán fokozatosan átvették a kapuváriak az irányítást. Az egyre nagyobb vendégfölény a második félidő elején góllá is érett. Egy bal oldali szöglet után a védőkről kipattanó labdát Varga D. kezelte le a 16-os vonalán, és bődületes erővel ritkán látható nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba. 1–1. A bírói segítséget élvező hazaiak egy kézre pattanó labda után 11-est kaptak, a büntetőt Czafit rúgta, de a jól helyezett lövést az NB III-ban először kezdőként bemutatkozó Licskai T. hárította, a kipattanót azonban Czafit öt méterről a kapu közepébe vágta. 2–1. A gól nem törte meg a vendégeket, formás kontratámadásokat vezettek és kis szerencsével Böcskör és Kránitz révén meg is fordíthatták volna az eredményt, így az igazi izgalmak a végére maradtak. A 91. percben Végh ívelte a labdát az ötös bal sarkához, ahol Áder érkezett és a labdát két méterről a kapuba kotorta, pontot mentve így a Kapuvárnak. 2–2.

A mérkőzésen kiválóan küzdött a Kapuvár és nagyon fontos pontot szerzett az élmezőnyhöz tartozó Hévíz ellen.
Jók: senki, ill. mindenki.

Glázer Róbert: – Gratulálok a lelkes kapuvári csapatnak, igazságos eredmény született.

Szeg Kálmán: – Gratulálok a csapatnak, külön a kapusunknak. Végre azt láttam a mérkőzésen, amit az edzéseken gyakoroltunk.

Tapolca - Győri ETO FC B 1-6 (0-2)
Tapolca, 200 néző. V.: Szvorda.
Gsz.: Berta, ill. Gál A. (2), László B. (2), Copa, Bene.
Tapolca: Jánosa – Kovács D., Molnár I., Bárány, Markó, Hegyesi (Csáki), Berta, Viski (Lakatos Z.), Tóth Sz., Kóródi, Németh A. (Halász D.). Edző: Lázár Szilveszter.
Győri ETO FC: Molnár P. – Dorogi, Kiss Zs., Varga R., Varga L., Berde (Lappincs), Klement B., Bene (Sánta), Copa, Gál A. (László), Cseri. Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

A 22. percben Varga L. beadását Gál A. lőtte a kapuba. 0–1. A 35. percben Bene lőtt látványos, nagy gólt. 0–2. A 62. percben Klement B. indítását Varga L. adta be, s Gál A. a rövid saroknál a hálóba perdített. 0–3. A 71. percben Copa vezette a kapura a labdát és higgadtan lőtt a bal sarokba. 0–4. A 75. percben Berta szabadrúgásgóljával szépített a Tapolca. 1–4. A 80. percben Sánta átadása után László lőtt a kapuba. 1–5. A 84. percben ismét László helyezett a kapuba. 1–6.

A magabiztos vendégcsapat a játék minden elemében felülmúlta a Tapolcát.
Jók: Bárány, Berta, Jánosa, ill. Bene, Copa, Cseri, Gál A., László.

Lázár Szilveszter: – Ilyen különbséggel is megérdemelt a jobb erőkből álló győriek győzelme.

Klement István: – Vannak olyan mérkőzések, amikor szinte minden sikerül. A mai ilyen volt.

Csorna - Keszthely 5-0 (3-0)
Csorna, 250 néző. V.: Keszthelyi.
Gsz.: Hollósi (3), Nyerges, Horváth I.
Csorna: Lőre – Buti (Csonka), Jakab, Horváth I., Nagy Sz., Baán (Bárány), Kiss M. (Herczeg), Fenyő, Véghelyi, Hollósi, Nyerges. Edző: Varga Péter.
Keszthely: Horváth Á. – Pintér, Molnár A. (Rózsadombi), Marton, Fisli, Tóth G., Ágh, Bódai, Farkas T., Durgó (Molnár), Meszlényi (Kassai). Edző: Béres Ferenc.

A 24. percben Hollósi szabadrúgására Horváth I. remekül érkezett és az ötös sarkából a kapuba vágta a labdát. 1–0. A 30. percben Kiss M. jobb oldalról Hollósi elé tálalt, aki a kapuba emelt Horváth Á. felett. 2–0. A 37. percben egy tetszetős csornai támadás után Kiss beadását a vendégek kapusa Nyerges elé ütötte, aki kapásból lőtt a jobb felső sarokba. 3–0. A 65. percben Hollósi 11-est hibázott. A 80. percben ugyanő tört kapura, az ellenfél védője buktatta. A jogosan megítélt 11-est Hollósi a bal sarokba lőtte. 4–0. Később Hollósi egy, a 16-os vonalánál megítélt szabadrúgást lőhetett kapura, Horváth Á. már csak a gólvonalon belülről tudta kiütni a labdát. 5–0.
Jók: Jakab, Fenyő, Baán, Hollósi, ill. Ágh, Molnár A.

Varga Péter: – Az első félidőben jól, a másodikban visszafogottan játszottunk.

Béres Ferenc: – Az eredmény hűen tükrözi a két csapat közötti tudásbeli különbséget.