2016. 10. 02. vasárnap - Petra 13°C | 22°C

Duatlon: győri sikerek, három bajnoki arany

Hétvégén rendezték meg idei felnőtt rövidtávú duatlon bajnokságát Orfűn. Mintegy 250 versenyző állt rajthoz, hogy teljesítse a 10 kilométer futásból, 40 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló távot. A győriek szépen teljesítettek, három bajnoki aranyat szereztek.

Az évszakhoz képest szokatlanul meleg, valamint nagyon kemény kerékpáros és futópálya jellemezte az idei extrém viadalt. További izgalmakat hozott, hogy a hölgyeknél és az uraknál egyaránt megjelent a teljes hazai élmezőny, így a tavalyi dobogósok is. Köztük az előző évi ezüstérmes Major József, a győri Széchenyi ESE triatlonistája.

A kisalföldi vasember megint győzött

A bajnokság a férfiak futamával kezdődött. Az élen a forgatókönyv hasonlóan alakult, mint tavaly, a lassabb tempóhoz szokott ironman specialista Major az első 10 kilométeren elengedte fürgelábú vetélytársait, így a kerékpározást a negyedik helyen kezdte meg.

Major Józsi útban a sokadik arany felé. Fotó: Pál Balázs.

Üldözőbe vette a tavalyi bajnok, illetve harmadik helyezett Török testvérpárt, a táv kétharmadáig tartotta tempójukat, az utolsó kilométereken azonban lefaragta hátrányát és elsőként ért a depóba.

- A második futás eleje nehéz volt, de próbálnom kellett növelni a különbséget, hátha megtörnek ellenfeleim. Ez így is történt, így a táv második felében már csak haza kellett érnem – nyilatkozta a győri sportoló, aki 2006 után ismét magyar bajnoki címet szerzett duatlonba.

Egy kis hazai erőpróba

Második helyezett a szekszárdi ifj. Czencz Péter, harmadik a tiszaújvárosi Török Alfréd lett. A hölgyeknél a tavalyi győztes Halász Annamáriát senki nem tudta letaszítani a trónról, másodikként a kaposvári Horváth Gréta, harmadikként Walkó Andrea ért célba.

- Nagyon fárasztó volt a verseny, mivel elsősorban ironman viadalokra készülök és edzésből érkeztem a rajthoz. Idén úgy alakult a versenyprogramom, hogy ez volt az egyetlen hazai erőpróbám, ezért külön örülök, hogy bajnoki címet ünnepelhetek itt Orfűn – fogalmazott Major József, majd hozzátette: elismerésem mindenkinek, aki teljesítette az idei extrém duatlont.

A SZESE szenior bajnokcsapata. Kép: Kővári Luca.

Külön elismerés a győri Széchenyi ESE szenior csapatának, akik a dobogó legfelső fokára állhattak fel, valamint a Győri Vízisport Egyesület versenyzőnőjének, Fügi Andreának, aki szintén korosztályos magyar bajnok lett.

Csata a kedvezményes nevezésért

Az idei bajnokság kettős jelentőséggel bírt a résztvevők számára. Ez a verseny volt a válogató a május végi, budapesti duatlon Európa-bajnokságra: mindkét nemnél a legjobb négy kvalifikálta magát az eseményre. A profik mellett az amatőrök is – köztük több 70 éven felüli harcos - azért csatáztak, hogy kedvezményesen nevezhessenek a hazai rendezésű kontinens viadalra.

Vég(eredmények)

Férfiak: 1. Major József (Széchenyi ESE, edző: Dr. Zakariás Géza ) 2:02:37, 2. ifj. Czencz Péter (Dynamic TC) 2: 03:16, 3. Török Alfréd (TVK-Mali TK) 2:03:24, 4. Kuttor Csaba (Uniqa-Újbuda TC) 2:05:33, 5. Kis Gyula (Polythlon SE) 2:06:39, 6. Bogdány Kenéz (Uniqa-Újbuda TC) 2:07:23.

Nők: 1. Halász Annamária (Budaörsi TE, edző: Zemen János ) 2:23:18, 2. Horváth Gréta (Kaposvári AC) 2:25:10, 3. Walkó Andrea (TVK-Mali TK) 2:31:43, 4. Dósa Eszter (Vitalitas) 2:32:07, 5. Benkó Gabriella (Vasemberek Clubja) 2:34:12, 6. Laluska Zsuzsa (Titán TC) 2:35:38.

ETO FKC: Már látják a fényt az alagút végén

Kézilabda - Kiesett az élvonalból a Győri ETO FKC, de egyes híresztelésekkel ellentétben nem szűnik… Tovább olvasom