2019. 03. 26. kedd - Emánuel 3°C | 11°C Még több cikk.

Stadionavató Dunaszerdahelyen, 11-es döntötte el a rangadót - DAC-Slovan - 0-1 - videó

Az utolsó negyedórában parázs pillanatok voltak a pályán: a Slovannak 11-est ítélt a bíró, míg hasonló szituációban a DAC-nak nem.
Összefoglaló

Óriási iram, nagy küzdelem jellemezte a szlovák bajnokság rangadóját. Az első félidőben a DAC-nak volt több lehetősége, de a második játékrészben a taktikusan játszó Slovan irányította a mérkőzést. Főleg az utolsó negyedórában volt jelentős a pozsonyi csapat fölénye.

A vendég csapat 11-est kapott Blackman kezezéséért, igaz, hasonló szituációban a DAC-nak nem járt büntető. Összességében a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. A DAC vereségével a Slovannak már 11 pont az előnye a második helyezett DAC-cal szemben. A dunaszerdahelyi csapatnak reálisan nézve az ezüst érem lehet a célja a 2018-2019-es pontvadászatban.
DAC – Slovan 0:1 (0:0)

Góllövő: Sporar (79., 11-esből).

Sárga lap: Vida K., Kalmár, ill. Ljubicic, Sporar, Moha.

Játékvezető: Glova, 12 135 néző.

DAC: Jedlička – Blackman (84. Kone), Šatka, Huk, Koštrna – Vida M. – Herc (84. Ronan), Kalmár – Tretyakov, Taiwo (80. Čmelík), Vida K.

SLOVAN: Greif – Apau (37. Medveděv), Bajrics, Bozsikov, Szuhockij – Ljubicic, De Kamps – Csavrics (90. Drazsics), Holman (85. Guzmics), Moha – Sporar.

Online tudósítás

94.p. - Vége. A Slovan nyerte a rangadót.

92.p. - Nem csillapodnak az indulatok, két DAC játékos is sárgát kap, köztük Kalmár Zsolt.

91.p. - A DAC-nak nem jár 11-es kezezésért. Moha kezére pattant a labda, a Slovan pepitában hasonló helyzetért kapott 11-est.

90.p. - Három perc hosszabbítás.

89.p. - Kalmár Zsolt indítása a Slovan kapuja előtt pár centin múlt. Küzd a DAC, de az átütő erő hiányzik a felvidéki csapatból.

88.p. - Újabb veszélyes Slovan helyzet, Jedlickának kellett elhagynia a kapuját. Az utolsó negyedóra - eddig - a vendégeké.

85.p. - Guzmics Richárddal erősíti a védelmet a Slovan.

84.p. - Vida Kristopher kap sárgát.

82.p. - A felső lécen csattant egy remek fejes után a labda. Ha ez bemegy, kettővel megy a Slovan. Szerencsére még nem dőlt el a meccs.

80.p. - Bő 10 perce van a DAC-nak, hogy ne kapjon ki a stadionavatón. A dunaszerdahelyi csapat legutóbb tavaly májusban veszített otthon.

78.p. - 11-est kap kezezésért a Slovan. Blackman kezéhez ért a labda. Sporar biztosan értékesítette a büntetőt. A 11-es jogos volt. 0-1

76.p. - Közel 1 percig meleg pillanatok a DAC kapuja előtt.

75.p. - Veszélytelen Slovan szöglet.

73.p. - Támad, támad a DAC, de igazi gólhelyzet nem volt az utóbbi 5-6 percben.

66.p. - Ljubicic kap sárgát a Slovanból. Jogos a lap.

64.p. - Tretyakov lövését tornázta szögletre a Slovan kapusa, Greif.

62.p. - A "megúszott" gól után ellentámadásba lendül a DAC. A tévés ismétlés szerint jól döntött a bíró: legalább egy Slovan játékos valóban lesen volt.

60.p. - Veszélyes helyről lőtt szabadot a Slovan. A labda a DAC kapujában kötött ki, de les miatt nem adta meg a bíró.

56.p. - Ügyesen "lopja" a perceket a Slovan, a vendégcsapatnak úgy tűnik, hogy az iksz is.

50.p. - Tretyakov kereste Taiwót, de a Slovan kapus résen volt.

46.p. - Ismét útjára indult a labda.

Félidő

45.p. - Mezőnyfölényben játszik a DAC, de ezt a hazai csapat nem tudta gólra váltani.

43.p. - Tretyakov lőtt mellé 12-13 méterről. Nem hiányzott sok a DAC gólhoz.

41.p. - Óriási iramot diktál mindkét csapat.

29.p. - Taiwót Apau állítja meg, a Slovan játékosát ápolni kell.

22.p. - Jedlicka jött jó ütemben a kapuból és szerezte meg a labdát a Slovan csatárától.

21.p. - Tretyakov szöglete után ollózni próbált Vida Kristopher. Ha kicsit erősebb a lövés, bajban lett volna a Slovan.

19.p. - Veszélytelen DAC szöglet.

17.p. - Kalmár Zsolt lövését blokkolják a Slovan védői.

15.p. - Óriási védés Jedlickától, a DAC kapusától.

13.p. - Veszélyes kontra támadást semlegesít a felvidéki magyar csapat.

9.p. - Nagy küzdelem, nagy helyzet nélkül. Egyelőre nem bír egymással a két csapat.

5.p. - A DAC játékosát, Taiwót szerelik a 16-oson belül. Ez volt eddig a legnagyobb helyzet.

1.p. - Óriási hangulat az új stadionban, több mint 12 ezer jegy kevesebb, mint egy nap alatt kelt el.

Kezdők

DAC - 36 JEDLICKA 5 HUK 26 KOŠTRNA 37 ŠATKA 82 BLACKMAN 75 TRETYAKOV 10 VIDA 13 KALMÁR 19 TAIWO 20 VIDA 24 HERC

SLOVAN BRATISLAVA - 1 GREIF 2 APAU 23 SUKHOTSKY 29 BOZHIKOV 66 BAJRIC 6 DE KAMPS 7 MOHA 8 LJUBICIC 27 HOLMAN 9 SPORAR 45 CAVRIC

Rangadóval avatják a DAC új stadionját, a MOL Arénát. A második helyezett dunaszerdahelyiek az éllovast, a Slovan-t fogadják új stadionjukban. A kezdő rúgást Hosszú Katinka végezte el. Hajrá DAC!

Férfi kosárlabda Magyar Kupa - A Szolnok megvédte a címét Győrben - sok-sok fotó