2016.08.14. 21:34

NB II - Élre ugrott a Sopron

Egy góllal nyert a Nyíregyháza Mosonmagyaróváron.

Mosonmagyaróvári TE 1904-Nyíregyháza Spartacus FC 0-1 (0-0)

A listavezető és eddig százszázalékos Balmazújváros 2-1-re kikapott az eddig utolsó előtti Cigánd vendégeként a labdarúgó NB II vasárnapi negyedik fordulójában.

Kiegyenlített első félidőt láthattak a nézők. Kulcsmomentum volt az első félidő 37. percében, amikor Bohner a kapussal szemben állt és Hermány szabálytalanul szerelte. A játékvezető sípja azonban néma maradt. A második félidőben a 49. percben egy bal oldali beadást elnéztek a hazai védők, Kártik szerzett így találatot és így ezzel 1–0-ra vezetett a Nyíregyháza.

A második félidő közepétől a hazai csapat nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében. Helyzetek sorát dolgozta ki, de az i-re nem sikerült feltenni a pontot.

A mérkőzés végén a hazai nézők egy meg nem adott büntetőt kértek számon a játékvezetőn, a hazai csapat teljesítményét pedig megtapsolták a vereség ellenére.

Király József: – Büszke vagyok a csapatomra. Szervezetten játszottunk, emelt fővel hagyhattuk el a pályát. Egy apró hiba becsúszott, sajnos ez eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. A döntetlenre rászolgáltunk volna.

Mátyus János: – Gratuláció jár a hazai csapatnak is, ismét bebizonyosodott hogy nincs könnyű mérkőzés az NB II-ben. Sokat tettünk a győzelemért.

Zalka Péter

Soproni VSE-Szolnoki MÁV FC 2-1 (1-1)

19. p: Kapaczina jobbról, éles szögből lőtt kapura, a keresztben berohanó Kovács G. megzavarta a vendégek kapusát és a labda védhetetlenül vágódott a hálóba. 1–0.

24. p: Egy elcsípett labdával Csirmaz megiramodott, az átadására jókor érkezett Olasz, aki kapásból 12 méterről a jobb alsó sarokba bombázott. 1–1.

63. p: Batizi-Pócsi kapura lőtt, a kapusról kipattanó labdát pedig Kapaczina 17 méterről kapásból a kapuba vágta. 2–1.

Egy küzdelmes, változatos, jó iramú mérkőzésen a győzelemért többet tevő hazai csapat megérdemelten győzött. A Sopron akár nagyobb vereséget is mérhetett volna a Szolnokra.

Supka Attila: – A második félidőben feljavultunk, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Balogh Pál: – Mindkét félidő elején bealudtunk és a Sopron kihasználta a lehetőségeit. Egy tizenegyestől szerintem megfosztott bennünket a játékvezető.