Sportlövészet

2024.03.22. 09:54

Rábás érmek Százhalombattáról

Százhalombattán rendezték a 10 méteres légfegyveres országos bajnokságot, ahol nagyszerűen szerepeltek a Rába ETO fiatal sportlövői.

Dobogós lett a Szurdi Levente, Laczik Dávid és Molnár Balázs alkotta juniorcsapat.

Katona Zsanett parasportoló a felnőtt női 10 méteres légpisztoly SH1-es kategóriában első helyezett lett.
A légpisztolyos győri junior fiúcsapat (Szurdi Levente, Laczik Dávid, Molnár Balázs Bendegúz) a KSI (1537 köregység) és a Nyíregyháza (1535 köregység) csapatai mögött 1534 körös teljesítménnyel harmadik lett.
Vegyes párosban a Rába ETO légpisztolyos juniorcsapata (Szurdi Levente, Sobiech Nicole) egy körrel maradt csupán le a négyes döntőről.
A légpisztolyos ificsapat (Szmatona Gábor, Koncz Attila, Molnár Balázs Bendegúz) hatodik helyen végzett.
„Örvendetes, hogy olimpiai számokban is sikerült jó helyezéseket elérni az országos bajnokságon, ami azt bizonyítja, hogy jó úton van a győri utánpótlás” – fogalmazott Laczik Zsolt szakosztályvezető.