2023.10.04. 22:32

Euroliga – Hosszabbításban egy ponttal kapott ki Franciaországban a SERCO UNI Győr

Bár sokáig győzelemre állt a SERCO UNI Győr a női kosárlabda Euroliga nyitófordulójában a francia Villeneuve d'Ascq otthonában, végül hosszabbítás után egy ponttal kikapott.

Goree (zöldben) nem lehetett boldog a meccs végén, hiszen minimális különbséggel kikapott a csapata.

Fotó: fiba.basketball

Villeneuve d’Ascq–SERCO UNI Győr 93–92 (22–32, 23–17, 20–20, 19–15, 9–8)

Lille, női Euroliga-mérkőzés, B csoport, 1. forduló. V.: Csender (román), Gajdosz (lengyel), Smiljanic (szerb).

Villeneuve d’Ascq: Heriaud 3/3, BURKE 29/6, SALAUN 12/6, SMALLS 19/9, DIABY 19. Cs.: Zellous 3, Hirsch 4, Gueye, Lisowa Mbaka 4. Edző: Rachid Meziane.

SERCO UNI Győr: SLOCUM 13/9, DUBEI 21/15, BACH 11/3, Goree 12/6, ANIGWE 27. Cs.: Dombai 6, Török Á., Ruff-Nagy D. 2, Hegedűs. Edző: Cziczás László.

A kontinentális elitbe hat év után visszatérő győriek – akik a 2016/17-es alapszakaszban csak egy meccset nyertek – öt perc elteltével már kilenc ponttal vezettek, főként a brit Kristine Anigwe révén. A Rába-parti alakulat a folytatásban már kevésbé tartotta kézben a mérkőzést, a 11 pontos előny elolvadt, a félidőben 45–49 állt a nagyórán. Térfélcsere után a júniusban Európa-bajnoki negyedik válogatott csapatkapitánya, Dubei Debóra is rákapcsolt, az utolsó szakasz 65–69-ről indult. A hajrában az ellenfél 84–84-re mentette a mérkőzést, majd az ötperces hosszabbítás a lendületben lévő franciáké lett.

Cziczás László: – Nagyot küzdött mindkét csapat, mindegyik megérdemelte volna a győzelmet. Új csapat vagyunk a ligában, tele új játékosokkal. Nagyon elégedett vagyok, hatalmas küzdöttünk ilyen fizikális csapat ellen. Az út, amelyiken járunk, nagyon jó. Célunk, hogy fejlődjünk mint csapat Ha így folytatjuk, sok szép sikert érünk el itt is és a magyar bajnokságban is.