A Világkupa a tét

2023.05.05. 16:09

Kajak-kenu – Egy-egy győri ezüst és bronz a válogató első napján

Takács Kincső révén egy második, Erdőssy Csaba jóvoltából pedig egy harmadik hely volt a mérlege a győri Graboplast VSE versenyzőinek a kajak-kenusok idei első válogatóversenyének első napján. A vasárnapig tartó viadalt a Szeged melletti Maty-éren rendezik.

Takács Kincső (pirosban) Balla Virággal második helyezést ért el a válogatón.

Fotó: MW-archívum

Női kenu kettes 500 méteren a Bragato Giada, Nagy Bianka duó a Tokióban ötödik Balla Virág, Takács Kincső kettőssel vívott nagy csatát a négy indulót számláló döntőben, s végül mintegy háromnegyed hajóhosszal előbbi páros nyert. A válogatási elvek szerint mindkét egység indulhat majd a jövő heti, ugyancsak Szegeden rendezendő Világkupán. Balla már az FTC versenyzője, Takács viszont a Graboplast VSE színeit képviseli.

A férfi kajak négyeseknél 500 méterem Erdőssy Csaba Noé Zsombor József, Béke Kornél és Noé Bálint oldalán ért célba a harmadik helyen.