Vereség

2023.04.10. 11:32

NB II foci - ETO FC Győr–MTK Budapest 1-2 - galéria

A Merkantil Bank Liga 30. fordulójában az MTK Budapestet fogadta az ETO FC Győr NB II-es labdarúgócsapata az ETO Stadionban, ahol egy abszolút kiegyenlített mérkőzésen vendég-győzelem született, az ETO ezúttal sem tudott nyerni hazai pályán.

Fotó: Rákóczy Ádám

ETO FC GYŐR–MTK BUDAPEST 1-2 (0-0)

Győr, ETO Stadion, 1014 néző. Játékvezető: Kovács Imre (Ring Kevin, Nagy Viktor)
ETO FC GYŐR: Ruisz – Kovács K., Fodor F., Szujó, Csontos – Kiss Bence, Tuboly – Borsos, Vitális, Lacza – Szendrei Á. Vezetőedző: Antonio Munoz
MTK BUDAPEST: Rácz G. – Poór, Szépe, Varju B., Bobál D. – Bognár I., Kata, Zuigéber – Stieber, Horváth A. – Zsóri. Vezetőedző: Horváth Dávid
Gsz.: Huszár (92’) ill. Horváth A. (65’), Kovács M. (80’).

A 11. percben az ETO előtt adódott az első lehetőség. Szép kontrát vezetett a csapat, aminek a végén Vitális lőtt huszonkét méterről, Rácznak nagyot kellett nyújtóznia. Hét perccel később Szendrei tört be a tizenhatoson belülre, Bobál az utolsó pillanatban tudta szerelni. Pár perc múlva újabb komoly lehetőség adódott az ETO előtt. Kiss Bence vezette rá az MTK védelmére a labdát, Lacza elé tálalt, aki szép csellel átvert egy védőt, majd a vendégek kapusába lőtt.

A második félidőből alig telt el negyedóra, amikor először Kovács K. cselezte középre magát, majd tűnt el a védők között, de a játékvezető sípja néma maradt, majd az ellentámadás után Zsóri feje ütközött össze Ruisz térdével, ami után a vendégek játékosa elvesztette az eszméletét. A 65. percben megszerezte a vezetést az MTK. Horváth A. elé került a labda jó húsz méterre a kapunktól, A vendégek támadója nagy gólt lőtt a hosszú felsőbe 0-1. A 80. percben Kovács M. kapott nagyszerű labdát a tizenhatoson belül, amit egy átvétel után a hosszúba tekert 0-2.

A 92. percben jött a szépítés! Huszár végezhetett el szabadrúgást veszélyes helyről, a fiatal támadó nagy erővel a hálóba bombázott 1-2.

90+9. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+7. perc: Rácz kap sárga lapot időhúzásért.

90+7. perc: Cserélnek a vendégek: Molnár Á. áll be Zuigéber helyére.

90+6. perc: Kovács K. beadásáról ventikkel marad csak le Priskin.

90+1. perc: GÓÓL! Huszár Marcell 17 méteres, erős szabadrúgása a kapu bal oldalában köt ki. 1-2

90. perc: Nyolc perc a ráadás.

84. perc: Győri cserék: Priskin váltja Kiss Bencét, Vinkler pedig Vitális helyett jön a pályára.

81. perc: GÓÓÓL! Kata indítása után Kovács Mátyás 13 méterről, balról a bal alsóba lő Ruisz mellett. 0-2

78. perc: Lacza helyére Óvári áll be.

77. perc: Kiss Bence kap sárga lapot.

70. perc: Borsos helyére Huszár Marcell áll be a győrieknél, de cserél az MTK is: Stiebert Mezei váltja, Horváth Artúr helyére pedig Palincsár érkezik.

68. perc: Kata kap sárga lapot, Vitális derekát kapta el.

65. perc: GÓÓÓL! Nem tud felszabadítani az ETO, aztán Horváth Artúr 21 méterről a jobb felsőbe lövi a védőkről lepattanó labdát. 0-1

61. perc: Kovács Mátyás áll be Zsóri helyére.

55. perc: Helyzet a túloldalon is, Zsóri elől sikerül mentenie Fodornak és Ruisznak közös erővel. Az esetnél azonban megsérül Zsóri, az eszméletét is elveszíti, így jönnie kell a mentőnek.

55. perc: Kovács K. esik el a tizenhatoson belül, nincs sípszó.

53. perc: Bognár lövését blokkolja Szujó.

49. perc: Kiss Bence beadása után Borsos kapásból kapu mellé pöccinti a labdát.

45+1. perc: Néhány másodperc hosszabbítás után Kovács Imre lefújja az első félidőt. Szünet következik.

43. perc: Zsóri fejeli a labdát kapu mellé Bognár bal oldali szöglete után.

41. perc: Ruisz védi Bognár erős szabadrúgását.

40. perc: Szujó kap sárga lapot, mert hátulról csúszott rá ellenfelére.

35. perc: Stieber lövésébe Zsóri ér bele a kapu előtt, így kevéssel a labda elmegy a kapu mellett.

28. perc: Vitális szabadrúgását védi Rácz.

28. perc: Bobál D. kapja a meccs első sárga lapját.

26. perc: Kiss Bence lövését fogja meg Rácz.

22. perc: Tetszetős győri kontra végén Lacza lövését sikerül blokkolnia Stiebernek.

19. perc: Szendreit szereli Bobál Dávid a tizenhatoson belül.

13. perc: Zuigéber beadása túl magas Bognárnak.

11. perc: Vitális 22 méteres, erős lövését védi Rácz.

1. perc: Fehérben az ETO, kékben az MTK. Kezdődik a mérkőzés.

Előzetes - Antonio Munoz vezetőedző:

Az előző mérkőzéshez képest sokkal agresszívebbnek kell lennünk a játék minden aspektusában. Fel kell vennünk a kesztyűt az MTK harcos stílusával szemben és stabilan kell védekeznünk, csak így van esélyünk a sikerre.