Bajnoki meccs

2023.01.11. 20:01

Női kézilabda NB I - Sima győzelem - Audi ETO-Dunaújváros 40-24 - fotók

Az első félidőben megszerzett magabiztos előnyét a meccs végéig megtartotta a győri együttes.

Audi ETO-Dunaújváros 40-24 (22-7)

Fotók a mérkőzésről

60. perc: Passzívig viszik a támadást a dunaújvárosiak. Némi szerencsével jön össze a negyvenedik találat, hiszen az ellenfél kezéből kerül a labda Fodor Csenge kezébe, aki másodpercekkel a meccs vége előtt lő a kapuba. 40-24. Vége a mérkőzésnek, köszönjük megtisztelő figyelmüket.

59.perc: Győri-Lukács perdíti a labdát a kapuba. 39-24.

58. perc: Megszerzi első gólját Farkas Kata. 38-24. Blohm lövését védi Bartulovic. Solberg is véd egyet Farkas Johanna lövése után. Blohm szépen kapja le a labdát a levegőből, és ezúttal sem tud túljárni Bartulovic eszén - lábbal véd a vendégek kapusa.

57. perc: Labdát szerez az ETO, de aztán gyorsan oda is a lehetőség, mert Blohm nem éri el az indítást.

56. perc: Farkas Johanna négy gólnál jár már. 37-23. Ogonovszkytól jön a válasz. 38-23

55. perc: Győri-Lukács eredményes a jobb szélről. 37-22

54. perc: Jó a győri blokk, Nze Minko a kapuig rohan a labdával. 36-21. Poczetnyik válaszol góllal. 26-22.

53. perc: A hosszúra nyúló vendég támadás nem hozza meg az eredményt..

52. perc: Fodor Neszta ismét csak a kapufát találja meg. Gros és Blohm összjátéka után utóbbi eredményes. 35-21.

51. perc: Lövés nélkül ér véget a győri akció.

50. perc: Farkas Kata lövi a labdát kapu fölé. Fodor Csenge a kapufát találja el. Fodor Neszta is a kapufára lő. Győri-Lukács Viktóriát küldik ki két percre. Lábbal véd Solberg.

49. perc: Gros újra betalál. 34-21. A vendégek kérnek időt.

48. perc: Gros ötödik góljával: 33-19. Poczetnyik talál a kapuba. 33-20. Támadóhiba Nze Minkónál, aztán Poczetnyik eredményes újra. 33-21.

47. perc: Blohm kapja le a levegőből a labdát, és dobja a kapuba. 32-19. Farkas Johanna passza nem jut el a címzettig. Győri-Lukács lövését védi Bartulovic, Horváth P. pedig labdát veszít.

46. perc: Passzívban lő Horváth P., a blokkról pattan a labda a kapuba. 31-19

45. perc: Hansen a második góljával lövi, ezúttal a bal alsóba. 31-18.

44. perc: Távoli bombagól Horváth Petrától. 30-18

43. perc: Oftedal dobja a harmincadikat. 30-17. Belemenés Borgyosnál, Gros kerül ziccerbe a túloldalon, de Bartulovicot találja el.

42. perc: Solberg védi Krupják-Molnár lövését. Broch labdát veszít, Nick lerohanásból eredményes. 29-17

41. perc: Horváth Petrának megvan a második gólja is. 29-16. Győri-Lukács lövése nem talál kaput.

40. perc: Oftedal már hat gólnál jár. 28-14. Aztán gyors gólváltás: a vendégeknél Krupják-Molnár, a győrieknél Győri-Lukács eredményes. 29-15

39. perc: Passzívig támadnak a vendégek, Horváth Petrának pedig végre összejön az első gól. 27-14.

38. perc: Arany immár öt gólnál jár. 25-12. Gyors válasz a másik kapunál Grostól. 26-12. Arany megint betalál. 26-13. Martín időt kér. Oftedal hibázik támadásban, de a vendégek akciójánál is szabálytalanságot látnak a játékvezetők. Oftedal aztán gólt szerez, Farkas Johanna pedig kiáll két percre. 27-13.

37. perc: Farkas Johanna lövése pontatlan. Gros próbálkozását védi Bartulovic.

36. perc: Úgy tűnik elsőre, hogy Solberg védi Arany ejtését, ám a labda mégis a kapuban köt ki. Hansen eredményes a másik oldalon. 25-11.

35. perc: Hansen passza nem jó, Farkas Johanna szerez gyors gólt. 24-10. Horváth P. a kapufát találja el. Oftedal passza pontatlan.

34. perc: Solberg védi Krupják-Molnár lövését. Lépéshiba Oftedalnál. Fodor Neszta eredményes a másik oldalon. 24-9.

33. perc: Gros góljára válaszol góllal Farkas Johanna. 23-8. Kapust cserélt egyébként a DKKA is, Bartulovic azonban Győri-Lukács lövésénél is tehetetlen. 24-8.

32. perc: Hansen és Oftedal nem értik meg jól egymást, de Solberg nem hagyja, hogy a második félidő is dunaújvárosi góllal kezdődjön.

31. perc: Folytatódik a meccs, a győri kapuban immár Solberggel. Passzívig támadnak a vendégek. Horváth Petra lövése elmegy a kapu fölött.

A hivatalos nézőszám 1878 fő.

30. perc: Arany R. eredményes a szélről. Gros labdát veszít, de Toft visszaér a kapujába, így nincs gyors gól. A félidőt azonban mégis góllal zárja le a vendégcsapat, Arany Rebeka a harmadik gólját lövi a dudaszó előtt. 22-7. Szünet következik.

29. perc: Faluvégi góljára gyorsan jön a válasz Nicktől. 21-5. Nze Minko két percre kiáll. Oftedal cselezi magát gólhelyzetbe. 22-5.

28. perc: Nick V. szabálytalan támadásban.

27. perc: Időt kér Martín. Közben kiderül, hogy Toft védési százaléka 75 százalék. Haugsted találja el a kapufát. A kipattanót Farkas Júlia passzolná Blohmnak, de a győri beálló belép a hatoson belülre.

26. perc: Nze Minko kapufás góljaa huszadik. 20-4. Toft hárítja Farkas Johanna hetesét.

25. perc: Gros passza nem jó, Kazai eredményes a bal szélről. 19-4

24. perc: Toft védi Borgyos lövését, aki a saját kapufája után szedte össze a kipattanót.

23. perc: Toft lábbal védi Borgyos lövését. Oftedal lő az üres kapuba. 19-3

22. perc: Poczetnyik kísérletét védi Toft. Nick Viktória áll ki két percre, az ETO pedig büntetőt dobhat. Blohm nem kegyelmez, már ő is három gólnál jár. 18-3.

21. perc: Arany R. ejtése pontatlan. Ogonovszky eredményes a túloldalon. 17-3. Oftedal csípi el a labdát. Blohm perdítésénél pedig Oguntoye tud hárítani üggyel-bajjal.

20. perc: Schatzl indítja Blohmot, ennek is gól a vége. 16-3

19. perc: Ismét elakad a dunaújvárosiak egyik passza, gyors akció végén Oftedal eredményes. 15-3

18. perc: Megint hibáznak a vendégek támadásban, Blohm ejti aztán a labdát a kapuba. 14-3

17. perc: Nem jó az indítás Tofttól, aztán Poczetnyik szabálytalan támadásban. Faluvégi harmadik góljával tízre nő a különbség. 13-3.

16. perc: Győri labdaszezés, Nze Minko ismét az, aki gólpasszt ad, ezúttal Schatzlnak. 12-3. Két kapufa segíti ki Toftot Poczetnyik lövése után.

15. perc: A kapufa tetején landol Faluvégi ejtése. Toft védi Kazai kísérletét.

14. perc: Broch kap gólpasszt Nze Minkótól. 11-4. Farkas Johanna lövését is védi Toft.

13. perc: Gros eredményes, immár másodszor. 10-3.

12. perc: Sárga lap Kazai Anitának, Gros pedig büntetőt dobhat. Nem hibázza el. 9-3. Passzívból lő Krupják-Molnár, Toft véd.

11. perc: Broch jól blokkol, aztán Nick ismétlését Toft hárítja. Schatzl gyors góljára Arany Rebeka válaszol gyors góllal. 8-3.

10. perc: Oftedal szerez gólt a rendezetlen dunaújvárosi védelemmel szemben, Oguntoye ezúttal is tehetetlen. 7-2. Időkérés a vendégeknél

9. perc: Passzívból lő dörgő kapufát Gros. Brochnak osztanak ki egy sárga lapot a játékvezetők.

8. perc: Könnyű gól Nze Minkótól. 6-2. A túloldalon Toft védi Szalai Babett lövését.

7. perc: Matucza kapufája után ezúttal Broch eredményes a lerohanás végén. 5-2

6. perc: Faluvégi labdát szerez, Nze Minko robog a labdával a kapuig. 4-2

5. perc: Toft védi Borgyos lövését. Faluvégi az első játékos, aki két gólt szerez a meccsen. 3-2.

4. perc: Horváth Petra a kapufát találja el. Faluvégi egyenlít. 2-2

3. perc: Hétméterest dobhat a DKKA, Farkas Johanna értékesíti a büntetőt. 0-2. Nze Minko lövi az első győri gólt. 1-2

2. perc: Elakad Gros szélre tartó passza. Nze Minko nagyon magasan védekezik.

1. perc: Zöldben az ETO, kékben a DKKA. A hazai kapuban Toft kezd, a két szélen Faluvégi és Schatzl, Borch a beálló, középen Nze Minko, Oftedal és Gros. A mérkőzést a győriek kezdik. Kiejti a labdát Nze Minko, gyors gólt szerez Borgyos. 0-1

Előzetes - Szerdán este 6 órakor a címvédő Audi-ETO NB I-es mérkőzésen a Dunaújvárost fogadja az Audi-arénában. A találkozónak toronymagas esélyese a zöld-fehér gárda, mely legutóbb a BL-ben aratott magabiztos győzelmet a norvég Storhamar felett. Ezen a találkozón megszerezte első gólját győri színekben a dán Line Haugsted, aki súlyos vállsérüléséből felépülve egyre több szerepet kap.

„Nagyon jó érzés újra játszani, de sok volt a kihagyás, ezért még nem az igazi a formám, de azon dolgozom, hogy napról napra jobb legyek. A szerdai meccsen a legfontosabb, hogy magunkra koncentráljunk. Fontos lesz a védekezés, ha ezekből gyors lerohanásgólokat tudnánk szerezni, az nagyban megkönnyítené a dolgunkat” – fogalmazott az esélyekről Line Haugsted.