2022.10.04. 09:14

Sopron – Kétszázötvenen futottak

Fotó: Tóth Zsombor

A minap rendezte meg a Sopron Városi Szabadidősport Szövetség a GYSEV150 Futónapot.

A vasúttársaság 150 éves évfordulójának évében a ausztriai vulkapordányi vasútállomástól a soproni Deák térre, a GYSEV-palotáig futottak a 22,3 km-es távot egyéniben vagy csapatban teljesítő versenyzők.

A 250 résztvevő emlékérmet és pólót kapott. Az abszolút győztes a női kategóriában első Koronika Judit lett 1:29.58 órás idővel, a férfiaknál Benke György lett az első, az ő ideje 1:30.05 óra volt.

A csapatversenyben a női I. kategóriában az 500g Darált Hús fantázianevű váltó (Dolmány Dóra–Moser Boglárka–Dolmány Emma–Grubits Enikő) érte el az első helyezést, a II. kategóriában az ÉviAnna (Egész Anna–Ilyés Anna) páros nyert. A férfi II. kategóriában a SMAFC (Takács Zoltán–Kovács Ruben–Gyallai Zsombor–Nemes Réka) ért be elsőként.

A díjakat Kövesdi Szilárd, a GYSEV Zrt. vezérigazgatója és Csiszár Szabolcs, Sopron alpolgármestere adta át.