Az előző idényben bronzérmes volt a csapat

2021.09.10. 10:10

Női kézilabda BL – Ismét a Győrt tartja a legesélyesebbnek az EHF

Az ötszörös győztes Győri Audi ETO KC-t tartja legesélyesebbnek a női kézilabda Bajnokok Ligája megnyerésére az európai szövetség (EHF).

MTI

Az EHF honlapján megjelent elemzés szerint szokatlanul mozgalmas volt az idei nyár a győriek számára, hiszen a visszavonult Görbicz Anita mellett – aki sportigazgatóként folytatja a klubnál – távozott a brazil Eduarda Amorim, a francia Beatrice Edwige, a norvég Amanda Kurtovic és Puhalák Szidónia. Őket Háfra Noémi, Schatzl Nadine, a montenegrói Jelena Despotovic, a dél-koreai Ju Unhi, valamint a román Crina Pintea és a svéd Linn Blohm hivatott pótolni.

A csapatot továbbra is a – Danyi Gábor helyére – május közepén visszatért Ambros Martín irányítja. A spanyol vezetőedzővel az ETO 2012 és 2018 között négyszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját, a bajnokságot és a Magyar Kupát pedig egyformán ötször, ehhez tavasszal egy újabb hazai kupasiker társult.

Az ETO három edzőmeccset játszott, mindet megnyerte, a bajnokságot pedig fölényes győzelemmel kezdte Siófokon.

Az előző idényben BL-bronzérmes győrieknek nem lesz könnyű dolguk a rajton, ugyanis a csoportkör első fordulójában, szombaton a címvédő norvég Vipers Kristiansandot fogadják, amelyet többek között Tomori Zsuzsanna, Nerea Pena, Nora Mörk, Katrine Lunde, Isabelle Gulldén és Heidi Löke is erősít. A magyar együttesből Kari Brattset Dale, Estelle Nze Minko, Linn Blohm, és valószínűleg Faluvégi Dorottya is hiányzik majd sérülés miatt a rangadóról.

Az ETO rekordot jelentő, 57 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben, ebben az időszakban 49 győzelem és nyolc döntetlen a mérleg (a statisztikába csak a meccsek rendes játékideje számít bele).

A Ferencváros – amely a német Borussia Dortmund otthonában kezdi a csoportkört, ugyancsak szombaton – az EHF erősorrendjének ötödik helyén áll. A fővárosiak keretéből két kulcsember, Háfra Noémi és Schatzl Nadine távozott idén nyáron. A balátlövő posztra négy év után visszatért Szöllősi-Zácsik Szandra, aki a harmadik időszakát kezdi a klubnál, a balszélre Hársfalvi Júliát, az irányító posztra pedig a montenegrói Itana Grbicet szerződtették. Csapatuk hat felkészülési mérkőzést játszott, ezek közül egyet elveszített és ötöt megnyert, a bajnokságot pedig szintén sima sikerrel kezdte.

A fővárosiak két válogatott irányítója, Szucsánszki Zita és Kovacsics Anikó sérülés miatt egyelőre nem játszhat, sőt utóbbinak minimum hat hónapot kell kihagynia, vagyis legjobb esetben is csak jövő tavasszal térhet vissza a pályára.

A Ferencváros ősszel ismét az Érd Arénában játssza hazai mérkőzéseit a Bajnokok Ligája csoportkörében, mert népligeti csarnoka nem felel meg az EHF szabályainak.

Az EHF szezon előtti rangsorában a Vipers Kristiansand a második, a CSZKA Moszkva a harmadik, a Rosztov-Don pedig a negyedik.

Összesen 132 mérkőzésre kerül sor a BL-idényben, a február 20-án záruló csoportkörben 112 találkozót rendeznek. Mindkét nyolcasból az első hat helyezett jut a rájátszásba, amelynek első fordulójában nem kell pályára lépniük a csoportok első és második helyezettjeinek, ők automatikusan a negyeddöntőbe kerülnek. A nyolc közé jutásért március 6. és 14. között játszanak a csapatok, a negyeddöntő mérkőzéseire április 3. és 11. között kerül sor, a négyes döntőt pedig június 4-5-én Budapesten rendezik.

A mezőnyben 12 nemzet képviselteti magát, és egyetlen újonc van, a török bajnok Kastamonu Belediyesi GSK.

A csoportbeosztás:

A csoport:

FTC-Rail Cargo Hungaria, Brest Bretagne (francia), Buducnost Podgorica (montenegrói), CSM Bucuresti (román), BV Borussia 09 Dortmund (német), Rosztov-Don (orosz), Team Esbjerg (dán), Podravka Koprivnica (horvát)

B csoport:

Győri Audi ETO KC, CSZKA Moszkva (orosz), Vipers Kristiansand (norvég), Krim Mercator Ljubljana (szlovén), Odense HB (dán), Metz HB (francia), Kastamonu Belediyesi GSK (török), IK Sävehof (svéd)

A BL végjátékában 2014 óta rendeznek négyes döntőt, eddig minden tornának a magyar főváros adott otthont, és a győriek hat alkalommal léphettek pályára a Papp László Budapest Sportarénában.

A legeredményesebb klubok:

Szpartak Kijev (szovjet) 13 győzelem és további 2 döntős szereplés

Hypo Niederösterreich (osztrák) 8/5

Győri Audi ETO KC 5/3

Radnicki Beograd (jugoszláv) 3/4

Viborg HK (dán) 3/2

Slagelse DT (dán) 3/0

SC Leipzig (NDK-beli) 2/4

Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 2/3

Buducnost Podgorica (montenegrói) 2/1

Zalgiris Kaunas (szovjet) 2/0

A rangsorban szereplő további magyar klubok:

Vasas SC 1/4

Dunaferr NK 1/0

Ferencvárosi TC 0/2

Bp. Spartacus 0/1

A budapesti négyes döntők végeredménye:

2014: 1. Győri Audi ETO KC, 2. Buducnost Podgorica, 3. Vardar Szkopje, 4. Midtjylland (dán)

2015: 1. Buducnost Podgorica, 2. Larvik HK (norvég), 3. Vardar Szkopje, 4. Dinamo Volgográd (orosz)

2016: 1. CSM Bucuresti, 2. Győri Audi ETO KC, 3. Vardar Szkopje, 4. Buducnost Podgorica

2017: 1. Győri Audi ETO KC, 2. Vardar Szkopje, 3. CSM Bucuresti, 4. Buducnost Podgorica

2018: 1. Győri Audi ETO KC, 2. Vardar Szkopje, 3. CSM Bucuresti, 4. Rosztov-Don (orosz)

2019: 1. Győri Audi ETO KC, 2. Rosztov-Don, 3. Vipers Kristiansand (norvég), 4. Metz HB (francia)

2021: 1. Vipers Kristiansand, 2. Brest Bretagne (francia), 3. Győri Audi ETO KC, 4. CSZKA Moszkva (orosz)

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában