Női kézilabda NB I - Sima: Audi ETO-Békéscsaba 47-23 + nyilatkozat

Magabiztosan nyerte a szerdai bajnokit a győri csapat a viharsarkiak ellen.

Győri Audi ETO KC - Békéscsabai ENKSE 47-23 (22-9)

Audi Aréna, Győr

Jv.: Kavalecz Ivett és Kavalecz Viktória

Győri Audi ETO KC: Kiss - Fodor, Hansen, Kristiansen, Brattset, Groot, Bódi.

Békéscsabai ENKSE: Balogh J. - Vukajlovic, Kovács A., Djokovic, Walfisch, Dombi, Zöldi-Tóth.

Danyi Gábor: – Pont az történt a pályán, amit elterveztünk. Jó felkészülés volt ez a két BL-meccs között. Külön öröm a fiatalok nem akármilyen játéka.

1. perc

Az ETO kezdi a meccset. Hansené az első gól, a jobb felsőbe vágta be a labdát. 1-0

2. perc

Eladják a labdát a viharsarkiak, de újabb gólt az ETO sem dob, lépéshibát fújnak a játékvezetők. Az ellentámadás végén Kiss Éva véd, jöhet a győri csapat.

3. perc

Kovács Anett lövését védi Kiss. A másik térfélen Brattset eredményes beállóból. 2-0

4. perc

Kiss véd egy percen belül kétszer is, Brattset lőtt a kettő védés között a túloldalon a kapu fölé.

5. perc

Győri hetes, Groot lövését védi Balogh Judit, a kipattanót azonban Groot már a kapuba lövi. 3-0

6. perc

Szélsőgól a negyedik győri találat, Fodor eredményes. 4-0. Időt kér a vendég szakvezetés.

7. perc

Most a kapufa is segít Kissnek, ismét az ETO jöhet. Kristiansen talál a kapuba. 5-0.

8. perc

Kiss Éva véd, már sokadszor.

9. perc

Kristiansen góljával már fél tucatnál jár az ETO. 6-0. Aztán jön Brattset, 7-0.

10. perc

A csabai lövés most nem jut el Kissig, a védelem blokkol. Aztán ide is, oda is támadóhibát fújnak a bírók.

11. perc

A jobb szélről Bódi dob gólt. 8-0. Fodoré a következő, a másik szélről. 9-0

12. perc

Kovács Anett sokadik próbálkozás után végre túl tud járni Kiss Éva eszén: megvan az első vendéggól. 9-1

14. perc

Belülvédekezésért jár a győri hetes, Kristiansen belövi, a kapufáról pattan a hálóba. 10-1

15. perc

Djokovic szépít. 10-2. Aztán Kovács Anett eredményes egy lerohanás után. 10-3

16. perc

Brattset lövi ki a jobb felsőt. 11-3

17. perc

Djokovic dob szép gólt. 11-4. Újabbat nem tud, mert Kiss Éva véd.

18. perc

Bódi ejt a kapuba. 12-4

19. perc

Walfisch gólja az ötödik vendégtalálat. Brattset válaszol rá nagyon gyorsan. 13-5

20. perc

Emberelőnybe kerül az ETO, Walfisch Mercédeszt állítják ki. Hetes, Oftedahl is kapufás gólt dob büntetőből. 14-5

21. perc

Kovács Anettnek ma nem sok babér terem a jobb szélről, Kiss Éva megint véd. Bódi viszont a másik oldalon betalál jobb szélről. 15-5

22. perc

Hansent küldik ki két percre. Nem sokkal később első NB I-es gólját szerzi a nemrég csereként beállós pozícióba beállt Ács Bianka. 16-5

23. perc

Zöldi-Tóth Katalin ejti a labdát a kapuba. 16-6. Jön a válasz Oftedahltól. 17-6

24. perc

Dombi Katalin beállóból eredményes. 17-7. Kristiansen betör a hatosra, és a hálóba lő. 18-7

25. perc

Másodperceken belül gólváltás: Djokovic góljára Oftedahl válaszol. 19-8

26. perc

Afentaler és Puhalák is a pályán a győrieknél. Időkérés a hazaiaknál. Belülvédekezés, újabb győri hetes. Afentaler lövését fogja Balogh.

27. perc

Nem jön be Török Csenge ejtése, Puhalák viszont nem kegyelmez a másik térfélen. 20-8. Kovács Anettet kiállítják két percre.

28. perc

Dombi emberhátrányból eredményes. 20-9.

29. perc

Puhalák dobja a kapuba a labdát a bal szélről. 21-9

30. perc

Oftedahl lő hatalmas kapufát, a kipattanó az ETO-é, az akció (és a félidő) végén Puhalák eredményes. 22-9

18:49

A hivatalos nézőszám 2051 fő.

31. perc

Folytatódik a meccs. Knedlikováé az első gól a második félidőben. 23-9

32. perc

Walfisch góljára Brattset válaszol. 24-10

34. perc

Az elmúlt két perc krónikája: mindkét csapat keményen és jól védekezik.

35. perc

Gyors indítás után Groot dob gólt. 25-10. A Békéscsaba hetesből szépíthetne, de Walfisch próbálkozását Grimsbö védi.

36. perc

Brattset nem áll le. 26-10

37. perc

Walfisch a kapufát találja el.

38. perc

Vukajlovic beveszi Grimsbö kapuját. 26-11

39. perc

Röplabdás mozdulatok után Fodor Csenge dob gólt. 27-11. Időkérés a Békéscsabánál. Nyitott védekezésre áll át az ETO, Walfisch találja meg a gólszerzési lehetőséget. 27-12

40. perc

Knedlikova lövési is megtalálja az utat a hálóig. 28-12

41. perc

Brattset lövését védi a második félidőre beállt kapus, Binó Boglárka. Vukajlovic betalál, aztán másodpercekkel később Brattset szintén. 29-13

42. perc

Szép csabai akció végén Vukajlovic dob (kicsit szerencsés) gólt - a kapufáról épp elé pattant vissza a labda. Oftedahlnak nem kell a szerencsére hagyatkoznia, a jobb alsóban köt ki az átlövése. 30-14

44. perc

Fodor labdát szerez, és egészen a kapuig robog vele. 31-14. Zöldi-Tóth lövése a hálóban, de előtte a vonalra lépett, így érvénytelen a találat. Időt kér az ETO.

45. perc

Beállóból Knedliková. 32-14. Puhalák is a kapuig szalad a megszerzett labdával. 33-14. Emberhátrányba kerül a Békéscsaba, Walfischt állítják ki. Grimsbö véd, Binó nem tud, Puhalák eredményes ismét. 34-14

46. perc

Itt az újabb győri gól, Hansen régen talált a kapuba. 35-14

47. perc

Oftedahl is elszalad a megszerzett labdával a békéscsabai kapuig, és nem hibázza el ő sem a ziccert, noha ott loholt vele egy védő. 36-14

48. perc

Vukajlovic dob gólt. Aztán Oftedahl is. 37-15

49. perc

Kovács Anett dobja a 16. vendéggólt. 37-16

50. perc

Kovács ismét, a jobb szélről. 37-17. Afentaler a bal alsóba bombáz. 38-17.

51. perc

Győri gól: Afentaler a szerzője. 39-17.

52. perc

Földharc után talál a kapuba Ács. 40-17

53. perc

Előbb Kukely Anna, aztán egy lerohanás után Török Csenge dob gólt a vendégeknél. 40-19.

54. perc

Kellerman Dóra első gólját szerzi. 41-19

55. perc

Kovács Anett szerez gólt egy békéscsabai labdaszerzést követően. 41-20. Nagy gólt zúdít a kapuba Hansen. 42-20.

56. perc

Puhalák avatja fel az imént beállt kapust, Horváth Dorinát. 43-21

57. perc

Kellerman Dóra eredményes. 44-21.

58. perc

Djokovic találatára Hansen válaszol. 45-22.

59. perc

Afentalert kiállítják, ő már nem jöhet vissza. A megítélt büntetőből Kukely ejtve szerzi a csabai gólt. 45-23

60. perc

Kellerman góllal kezdi az utolsó percet. 46-23. Békéscsabai gól nincs, győri van: Ács eredményes. 47-23. Kiállítás a vendégeknél a végén, újabb gól nincs, 24 góllal nyert a győri csapat.

Szombaton megkezdte a Bajnokok Ligáját a győri Audi-ETO, mely vasárnap is pályára lép a legrangosabb európai kupasorozatban. A címvédő a horvát Podravka Koprivnica vendége lesz.

Hogy ne essen ki a ritmusból a legutóbbi bajnoki aranyérmes, szerdán az NB I-ben a Békéscsabát fogadja. Mint ismeretes, tavaly éppen a viharsarkiak ellen nyert annyival a zöld-fehér alakulat, hogy végül aranyérmes lett a honi pontvadászatban.

Most nincs ekkora tétje a találkozónak – pontosabban a két pont megszerzése azért kötelező a győrieknek –, de a papírforma alapján ezúttal is könnyed győzelemmel számolhatnak a hazaiak.

Mindez persze nem azt jelenti, hogy lebecsülné ellenfelét a gárda, de ha lehetőség lesz rá, azért tudnak néhány dolgot gyakorolni Grooték, s a fiatalok is több játékperchez juthatnak.

A legnagyobb hiba, ha a papíron gyengébb csapattal szemben úgy lépünk pályára, hogy ez csak egy kötelezően elvégzendő feladat. Minden mérkőzést komolyan kell vennünk, s az eredmény alakulásának függvényében arra felhasználni, amire a leginkább szükségünk van. A hétvégi magabiztos győzelem ellenére azért voltak olyan szituációk a Krim ellen, melyek nem egészen úgy sikerültek, ahogyan azt terveztük. Ezeken kell javítani, ehhez pedig megfelelő koncentráltságra lesz szükség mindenkitől"

– fogalmazott Danyi Gábor vezetőedző, aki a hétvégén Puhalákot már tudta játszatni, s most nagy valószínűség szerint Afentaler is a keretben lesz. A szakember hozzátette: cél az is, hogy a fiatal játékosok pályán töltött perceit fokozatosan növelni tudják.