2018. 12. 14. péntek - Szilárda -6°C | 2°C Még több cikk.

Női kézilabda BL: Audi ETO - Krim Ljubljana 39-23 - fotók

Magabiztos győzelmet aratott a győri csapat a BL első csoportmérkőzésén szombat este.
60. perc

Amorim lövése a sáncon erőt veszt, így a kapus eléri a gólvonal előtt. Aztán Kürthi Laura kap indítást, és dob gólt. 39-23. Időn túli hetessel ér véget a második félidő is, ezt viszont Grimsbö védi.

58. perc

A kapufáról megy be Mavsar hétméterese. 37-23. Amorim visszajött, és hogy a Krim is érezze, dob is egy gólt. 38-23

57. perc

Labdát szerez Knedliková, a meginduló Groot meg bedobja a ziccert. 37-22

56. perc

Görbicz cundere mellé megy. Tsakalou betalál. 35-22. Hansen is. 36-22

55. perc

Zulic eredményes. 35-21

53. perc

Amorim most két percig nem dob gólt, mert kiállították. Mavsar dob gólt. 35-20

52. perc

Stanko, aztán Amorim megint: 35-19.

51. perc

Krim-gól: 33-18. Jön Grimsbö a győri kapuba.

50. perc

Oftedahl: 33-17

49. perc

Hansen megelégelte a kétperces büntiket, most inkább a gólokat szórja. 32-17

48. perc

Beállóból Beganovic. 31-17

47. perc

Hansen növeli tizenötre a különbséget. 30-15. Időkérés a ljubljanai csapatnál. Gyors gólváltás ismét, Hansen lőtte a győrit. 31-16

46. perc

Groot mint kés a vajon. 28-15. Labdaszerés és Brattset-gól. 29-15. Stankót állítják ki.

45. perc

Görbicz dob gólt az üres kapuba. 27-15

44. perc

Győri gól, Hansen eredményes. 26-15

43. perc

Tsakalou töri meg a gólcsendet. 25-15

42. perc

Támadóhibák az ETO-nál, Kiss Éva véd a túloldalon.

41. perc

Stanko góljával. 25-14

40. perc

Szlovén időkérés. Brattset kap labdát a hatos előtt, a védő lemaradt róla, ő meg a kapuba lő. 25-13

38. perc

Knedliková a szélről: 24-13. Perederiy kerül helyzhetbe, de csúnyán elvéti a kaput.

37. perc

Perederiy talál újra a kapuba. 23-13

36. perc

Elképesztő labdát kap Fodor, ám a kapus véd. Szlovén gól jön, meg a válasz is, Knedlikovától. 23-12

35. perc

Labdát szerez az ETO, Amorim pedig a kapuig gyalogol vele. 22-11

34. perc

Szép bejátszás után beállógól a szlovénoknál: Perederiy. 21-11

33. perc

Kiss Éva véd. Amorim gólt dob. 21-10

32. perc

Baric szépít. 19-10. Kristiansen dobja a második győri gólt is a második félidőben. 20-10

31. perc

Győri góllal indul a második félidő. 19-9

30. perc

Fodor a szélről a kapufát találja el másodpercekkel a vége előtt, középen a kipattanó Grooté, de szabálytalankodnak ellene. Hetes jön, időntúli, Görbicz pedig bedobja. 18-9

29. perc

AMorimot nem lehet lerántani sem. 17-9

28. perc

Oftedahl! 16-9. A túloldalon Leynaud fogja az ejtési kísérletet.

27. perc

Hansent küldik ki ismét két percre. Hetesből zárkózik a Krim. 15-9

26. perc

Tsakalou góljára Oftedahl válaszol. 15-8

25. perc

Fodor Csenge a jobb szélről. 14-7

22. perc

Brattset harcol ki egy hétméterest. Groot dobja be a hetes erejéig beállt Vojnovicnak. 13-7

21. perc

Lejött Leynaud a győri kapuból, a bejátszás nem jó (a portugál játékvezetők nem láttak szabálytalanságot), így a kapus, Marincek az üres kapuba lőhet. 12-7. Időkérés a Győrnél.

20. perc

Büntetőből születik a szlovénok hatodik gólja, Mravsar jóvoltából. 12-6

19. perc

A szélről sem tud gólt dobni a Ljubljana. Aztán Hansent küldik ki két percre.

18. perc

Zúgó szlovén kapufa.

17. perc

Bódi a szélről. 12-5

16. perc

Groot töri át a falat, a lövése a kapuban. 11-5

15. perc

Belemenéssel ér véget a Krim Ljubljana támadása. Hetes és kétperces kiálltás a túloldalon. Oftedahl jön a büntetőhöz, ő is bedobja. 10-5

14. perc

Újabb győri hetes, ezúttal Groot értékesíti. 9-5. Időt kér a Krim.

13. perc

Passzívból Perederiy. 8-5

12. perc

Hetes. Ha hetes, akkor Görbicz. Ha Görbicz, akkor gól. 8-4

11. perc

Mindkét kapus véd egy nagyot. Az ETO támadhat.

9. perc

Mavsar büntetőből eredményes. 6-4. Amorim ismét: 7-4

8. perc

Labdaszerzés után gyors győri gól: Brattset. 6-3

7. perc

Gyors gólváltás ismét. 4-3. Oftedahl góljával két gól az Audi ETO előnye. 5-3

5. perc

Stanko egyenlít, Groot fél percen belül válaszol: ismét a győri csapatnál az előny. 3-2

3. perc

Kapufa a vendégeknél, Bratset viszont betalál. 2-1

2. perc

Amorim egyenlít. 1-1

1. perc

A szlovén csapat kezdi a meccset. A támadás végén megszerzi a vezezést Ristovska. 0-1

Az első meccs mindig más, legyen szó akármilyen sorozatról. Éppen ezért meglepődnék, ha könnyedén győznénk. Persze nem lesz baj, ha mégis úgy alakul, de azért a BL-ben ritkán van igazán lefutott mérkőzés. Az itt pályára lépő csapatok küzdenek, hajtanak, nem adják fel egy pillanatra sem, s ilyen riválisok jönnek velünk szembe az első csoportkörben"

– kezdte Bódi Bernadett, aki ennek ellenére azért úgy készül, hogy mind a hat meccsüket megnyerik a négyesben, melyben a szlovén csapat mellett a német Thüringer HC, valamint a selejtezőből feljutott horvát Podravka Koprivnica lesz a zöld-fehérek ellenfele.

„Címvédőként nem is lehet más a célunk, de tényleg senki ne számítson itt könnyed menetelésre" – tette hozzá a jobbszélső, aki a hétközi Vác elleni meccsen nagyon jól játszott.

Azt gondolom, jó passzban vagyok, s örülök annak is, hogy a szélsőjáték hangsúlyosabb, mint az elmúlt években. Ami pedig a csapatjátékot illeti, új stílusban játszunk, ezt a támadásban, a lerohanásban már elég jól alkalmazzuk, viszont a védekezésünk még messze nem olyan, mint az lenni szokott. Ezen a téren még bőven van hova javulni, de ha sikerül a hibák számát lecsökkenteni, akkor lehetünk egy kicsit elégedettebbek. Az sem egyszerűsíti a dolgot, hogy még mindig nem vagyunk meg teljes létszámban, betegek, sérültek vannak, így pedig nagyobb teher hárul mindenkire. Ez persze nem panasz, csak ténymegállapítás, de bízom benne, szép lassan kiegészülünk, a védekezés is összeáll, s akkor még jobbak lehetünk. Addig pedig meg kell nyerni az olyan meccseket, mint a Ljubljana elleni"

– fogalmazott a jobbszélső, aki a válogatott legutóbbi edzőtáborában nem vett részt.

„Korábban már ezt lenyilatkoztuk, megbeszéltem Kim Rasmussen szövetségi kapitánnyal, hogy nagyon kemény időszak van mögöttem, tavaly sokszor egyedül voltam a poszton, s már én sem leszek fiatalabb, így inkább a pihenésre, s kicsit jobban a klubomra koncentráltam. Hogy a jövő mit hoz a válogatott terén, meglátjuk"