Harminckettedik alkalommal

2024.04.23. 19:00

Százhuszonöt kilométer a Fertő tó körül - Közel 2000 versenyző tekerte a pedálokat

Fotó: StudioK19

Harminckettedik alkalommal, mintegy 1800 versenyző tekerte körbe az UNESCO világörökségéhez tartozó Fertő tavat és teljesítette a 125 kilométeres távot. A kerékpármaraton Burgenland egyik legnagyobb sporteseményévé fejlődött, és a régió kiemelt rendezvénye, amelyen idén 1629 férfi és 183 női versenyző indult. A mezőny vasárnap délelőtt 9 órakor rajtolt el Fertőmeggyesről (Mörbisch), a kelénpataki (klingen­bachi) határátkelő felől érkeztek Sopronba. Ezt követően a varázslatos Fertő-táj lankás dombjai között Fertőboz, Hidegség, Fertőhomok, Hegykő, Fertőszéplak, Fertőd érintésével Pomogy (Pamhagen) határátkelő felé haladtak át, hogy a tókerülést követően ismét Fertőmeggyesen érjenek célba. A férfiaknál egy holland biciklista, Van Voorden Jeroen nyert, aki összesítésben is az élen végzett. A nők versenyében az osztrák színekben induló Elisa Winter lett az első, aki összesítésben a 60. helyen zárta a versenyt.