2019. 04. 20. szombat - Tivadar Még több cikk.

Mexikó-Uruguay 0-1 és Franciaország-Dél-Afrika 1-2

Az A csoportból Uruguay csoportelsőként, Mexikó a második helyen jutott tovább. Dél-Afrika kiesett ugyan de nem kell szégenkeznie a csapatnak, nem úgy mint a csúfosan leégő franciáknak.

FRANCIAORSZÁG–DÉL-AFRIKA 1-2 (0-2)
Bloemfontein, Free State Stadion
V: Ruíz (kolumbiai)

Franciaország: Lloris – Sagna, Gallas, Squillaci, Clichy – A. Diarra (Govou 82.p.), Diaby – Gignac (Malouda 46.p.), Gourcuff, Ribéry – Cissé (Henry 55.p.)

Dél-Afrika: Josephs – Ngconcgca (Gaxa 55.p.), Mokoena, Khumalo, Masilela – Pienaar, Khuboni (Modise 78.p.), Sibaya, Tshabalala – Parker, Mphela

Gólszerző: Malouda (70.p.) ill. Khumalo (19.p.), Mphela (37.p.)

Mphela is a franciák kapujába talált.

92. perc: Tshabalala ziccerben 8 méterről a kapusba lő. Vége a meccsnek. Franciaország és Dél-Afrika is búcsúzott a vb-től.

90. perc: Modise az oldalhálót lőtte telibe 15 méterről a bal oldalról.

82. perc: Henry lőtt távolról fölé.

78. perc: Khuboni helyére Modise állt be a hazaiaknál, nincs több dél-afrikai csere.

72. perc: Nomvethe ugrott ki három játékos között, ám hosszan tolta meg a labdát, így a kimozduló Llorisé lett a labda.

70. perc: Szépít Franciaország. Malouda szerzi a csapat első gólját a vb-n. A középpályás Ribérytől kapott pontos passzt a kapu előtt, és közelről a hálóba lőtt.  1-2.

66. perc: Pienaar is megkísérli a távoli lövést. Llorisnak nem volt nehéz dolga.

58. perc: Mphela 20 méterről eleresztett bombáját védi bravúrral Lloris.

55. perc: Csere mindkét oldalon. Domenech érthetetlen módon lehozta egyetlen kapura veszélyes játékosát, Cissét, míg a dél-afrikaiaknál Ngcongca nem tudta folytatni a játékot. Henry és Gaxa állt be.

54. perc: Cissé talán az a játékos, aki a leginkább akarja a sikert a franciák közül. Ez persze elég kevés. Ő próbálkozik. Fordulásból lő, centikkel fölé.

50. perc: Mphela lépőett ki remek ütemben a védők közül, és jobbal emelt. A felső lécet találta el.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

Mphela gólöröme.

A félidőben: Franciaország-Dél-Afrika 0-2

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Mphela lövését szedi ki nagy vetődéssel Lloris a jobb alsó sarok elől.

37. perc: Újabb dél-afrikai góóóól!!! A bal oldalról érkezik a lapos középre passz. Clichy botladozott a labdában, érkezik Mphela és 2 méterről a hálóba passzol. 0-2.

34. perc: Az előző percekben kicsit leült a játék. Ezt törte meg Tshabalala kapuralövése, amely mellé szállt.

25. perc: Emberhátrányban a franciák. Gourcuff kapott piros lapot, miután lekönyökölte ellenfelét.

24. perc: Megúszták a franciák az újabb gólt. Parker 18 méterről lőtt nem sokkal a jobb kapufa mellé.

19. perc: Vezet Dél-Afrika! Tshabalala jobb oldali szöglete után Lloris vétette el a labdát, Bongani Khumalo pedig Diabyt lefejelve a kapu közepébe juttatta. 0–1!

12. perc: Cissé reklamál tizenegyest. Khumalo kezét érintette a labda.  Elmarad a büntető.

10. perc: Egy felívelést követően Cissé csúsztatott távolról kapura, ez is könnyed zsákmány Josephsnek.

9. perc: A franciáknál van többet a labda, a dél-afrikaiak védekeznek, és kontráznának, de ez nem nagyon jön össze.

3. perc: Az első helyzet a fanciák előtt adódott: Gourcuff labdája után Gignac gyenge lövését fogta meg a kapus.

1. perc: Elkezdődött a találkozó

MEXIKÓ–URUGUAY 0-1 (0-1)
Rustenburg, Royal Bafokeng Stadion
V: Kassai Viktor

Mexikó: O. Pérez – Moreno, J. Rodríguez, Osorio, Salcido – Guardado, Márquez, Torrado – Giovani dos Santos, Franco, Blanco

Uruguay: Muslera – Lugano, Victorino, Fucile, Á. Pereira – M. Pereira, D. Pérez, Arévalo Ríos – L. Suárez, Forlán, Cavani

Gólszerző: Suárez (43.p.)

Suárez gólja.

90. perc: Vége a mérkőzésnek. Uruguay csoportelsőként, Mexikó a második helyen jutott tovább.

86. perc: A csapatok elég kényelmesre veszik a meccset. A másik találkozó eredményének tudatában Uruguay és Mexikó is továbbjutó.

76. perc: Veszélyesebben játszik Mexikó, az utóbbi percekben tübbet is birtokolják a labdát. Helyzetek akadnak, de több gól nincs.

57. perc: Mexikói csere: Moreno helyére Castro jött be. Márquez pedig visszament a védelem közepébe.

54. perc: Megduplázhatta volna előnyét Uruguay: jobb oldali szabadrúgás után az előre húzódó Lugano emelkedett a legmagasabbra, fejesét Pérez védte bravúrral, majd A. Perreira lövését blokkolták.

53. perc: Márquez lövését blokkolták, majd visszakerült hozzá a labda, és megpróbálta beemelni a védőfal mögé, de Francót lesen állították meg.

50. perc: Cavani lövése megpattan Pérez előtt, de a kapus így is véd.

Frlán és Suárez ünnepli a gólt.
Forlán és Suárez ünnepli a gólt.

A félidőben: Mexikó-Uruguay 0-1

43. perc: Vezet Uruguay! Cavani jobb oldali beadásárra üresen érkezett Suárez, és a kapu torkából könnyedén csúsztatott a hálóba. 0-1

40. perc: Salcido szánta el magát egy lövésre. Jócskán mellé ment.

38. perc: D. Pérez jön vissza egy kötéssel a fején a pályára. Egy ütközés után kellett ápolni.

32. perc: Muslera mentett bravúrral Franco elől. Jó mccs, bár gól még nincs.

27. perc: Cavani távoli lövése kerülte el a kaput.

22. perc: Guardado találja el jó 30 méterről a felső kapufát. Most mázlija volt az uruguayi csapatnak.

21. perc: Pereira lőtt a bal oldalról, de a becsúszú Moreno megavarta, így mellé bombázott.

19. perc: Egy szöglet után M. Pereira fejelt kapura 7 méterről. Nem sokkal ment fölé a labda.

13. perc: Egy szabadrúgást ívelnek fel az uruguayiak Forlán fejére. Pérez jól jön ki, és ment.

12. perc: Suarez próbálta átemelni Pérezt. A kapus figyelt.

9. perc: Salcido lapos beadása jön a rövid oldalra a bal széről. Lugano ment szögletre a csatárok elől.

6. perc: Suarez előtt adódik az első ziccer. A jobb oldalról, éles szögből 14 méterről lő, a kapus véd.

1. perc: A meccs elkezdődött.

Amint az várható volt, a francia labdarúgó-válogatott körüli sorozatos botrányok után felforgatta kezdőcsapatát Raymond Domenech, a „kékek" mestere. A francia szakvezető Dél-Afrika ellen nem számol a csapatkapitány Patrice Evrával, illetve Éric Abidallal, Florent Maloudával, Sidney Govouval sem a kezdők között.

A házigazda Dél-Afrika először a tornán két csatárral áll fel, Mphela partnere Parker lesz, a Bafana Bafana ezúttal 4-4-2-t játszik.

A teljesen szétesett francia válogatott kis túlzással már csak a csodában bízhat a labdarúgó-világbajnokság A csoportjának keddi zárónapja előtt, mivel továbbjutásához a házigazda dél-afrikai együttes elleni siker sem biztos, hogy elég.

Kassai Viktor vezeti a Mexikó-Uruguay mérkőzést

Neki, illetve két segítőjének, Erős Gábornak és Vámos Tibornak ez lesz a második mérkőzése a vb-n, korábban a Brazília-Koreai NDK találkozón működtek közre.

Az összecsapáson negyedik játékvezetőként a svéd Martin Hansson segédkezik majd.

Raymond Domenech egy ponttal szerénykedő együttesét a csoport élén 4-4 ponttal álló Uruguay és Mexikó egy "békés" döntetlennel kiejtheti. A franciák egyetlen reménye az lehet, hogy a dél-amerikai és a közép-amerikai együttes sem szeretne a második helyen zárni a kvartettben - mert az szinte biztosan azt jelentené, hogy a nyolcaddöntőben Diego Maradona argentin seregével találnák szembe magukat -, s ezért győzelemre törekszenek majd.

A legutóbb ezüstérmes francia csapat eddigi teljesítményét, s a második meccs óta tapasztalható botránysorozatot nézve ugyanakkor a lelkes és szintén egypontos hazaiak elleni győzelem is erősen kérdésesnek tűnik. A gallok az Uruguay (0-0) és Mexikó (0-2) elleni 180 percet valamire való helyzet nélkül játszották végig, támadójátékuk kilátástalan volt mindkét meccsen, s a válogatottban tulajdonképpen egyetlen olyan játékos sem akadt, akire építeni lehetne.

A Mexikótól elszenvedett vereség után ráadásul teljes káosz lett úrrá a csapaton belül: a meccs szünetében Domenechet szidalmazó küldő Nicolas Anelkát a nemzeti szövetség nyomására hazaküldték, vasárnap a játékosok válaszul nem voltak hajlandóak edzeni, a csapatkapitány Evra kis híján összeverekedett az erőnléti trénerrel, a csapatigazgató pedig az események hatására lemondott a posztjáról.

"Ennek a csapatnak már nincsen vezetője, nincs pilótája a gépünknek" - mondta a válogatottról a már visszavonult világ- és Európa-bajnok hátvéd, Bixente Lizarazu a francia televízióban.

Mexikó és Uruguay természetesen nem foglalkozik Franciaország bajaival, a játékosok a saját meccsükre koncentrálnak.

"Természetesen győzni akarunk, minden meccsen a legjobbra törekszünk, s a célunk most is a három pont megszerzése" - nyilatkozta a mexikói együttes fiatal tehetsége, a franciák ellen büntetőt kiharcoló Pablo Barrera, aki vélhetőleg ezúttal kezdőként lép majd pályára a sérült Carlos Vela helyén.

Uruguayi oldalon nem a győzelemre helyezik elsősorban a hangsúlyt a nyilatkozatok alapján, ami nem véletlen, hiszen döntetlennel a tornára csak pótselejtező után kijutott dél-amerikaiak zárnák első helyen a csoportot.

"Mexikó nagyon jó csapat, de megvannak az eszközeink, hogy ellehetetlenítsük a játékukat - mondta Diego Godin, a csapat hátvédje. - Eddig egyetlen gólt sem kaptunk, s a célunk, hogy ez Mexikó ellen se változzon, márpedig ha így lesz, akkor nagyon jó helyzetben leszünk a folytatásra."

A meccsen Mexikó biztosan a legjobbjaival áll fel, az uruguayiaknál azonban könnyen elképzelhető, hogy a tornán szereplő sztárjátékosok közül talán eddig a legmeggyőzőbben teljesítő Diego Forlant pihenteti majd Oscar Tabarez szövetségi kapitány.

A Mexikó-Uruguay találkozót Kassai Viktor vezeti majd, aki korábban a Brazília-Koreai NDK meccset hiba nélkül dirigálta végig.

• 7. Reális 2010. június 24. 10:02
    „A franciának csúfolt néger válogatott csalással jutott ki,de most megkapták a büntetésüket!Az írek szimpatikusan,hajtva az utolsó lehelletig,becsületesen,botrányok nélkül estek volna ki!Hát igen,platini úr és blatter úr!A bevándorló,külvárosi,autókat gyújtogató söpredék nemzedéke leégett, szégyenbe hozva az európa alappillérét jelentő Franciaországot!A pénz nem minden!”
  • 6. Csetneky 2010. június 22. 20:40
    „A csalással kijutó nyugat románok jól lebőgtek. Mu-ha-ha...
    A dél- és közép-amerikaiakról pedig példát vehetnének a skandinávok. Mármint becsületből.”
  • 5. GD 2010. június 22. 20:30
    „A franciák szereplése csalódás volt számomra,többet vártam tőlük,minimum a továbbjutást a csoportból. De mindegy,hazamennek,aztán lehet magyarázkodni Anelka miatt. Tuti,hogy az edző fejét fogják venni!”
  • 4. lacim6 2010. június 22. 19:08
    „1. hozzászólás lilla96 Neked meg be esett az eső, keress inkább más hobbit mint ez a tippelgetés, mert nagyon gyengén nyomod és nem értesz hozzá.”
  • 3. IV.Béla 2010. június 22. 16:58
    „HOLNAP ESŐ LESZ.
    HOLNAPUTÁN NEM.
    HOLNAP 13.00KOR ESNI FOG.
    HOLNAPUTÁN 14.00KOR NEM.”
  • 2. nmgr 2010. június 22. 16:47
    „Lilla, ez most nem jött be. A franciák szerintem rúgott gól nélkül mennek haza.”
  • 1. lilla96 2010. június 22. 15:10