2017. 10. 22. vasárnap - Előd 9°C | 14°C Még több cikk.

Dakar: Sainz elvesztette vezető helyét

A Dakar-rali ötödik szakaszán az összetettben eddig élen álló spanyol Carlos Sainz csak a tizedik helyen ért célba és visszaesett a harmadik helyre.
Az 5. szakaszt az autósoknál a De Villiers-Zitzewitz páros nyerte meg, az élen álló egységek nehézségekkel küzdöttek, és nem tudtak dobogósok lenni. Az ötödik helyen végző katari al-Attijah így is átvette a vezetést összetettben, a második helyre győzelmével De Villiers jött fel, Sainz pedig már csak a harmadik pozíciót foglalja el. A Palik László-Darázsi Gábor összetételű magyar egység a 17. lett, és összetettben a 15. helyen áll. Szalayék a 26. helyen zártak.

A motorosoknál ezúttal nem Coma bizonyult a leggyorsabbnak, az amerikai Jonah Street nyert, az összetettben élen álló spanyol kilencedikként ért célba. Dési János a 47. lett, és összetettben a 32. helyen áll.

5. szakasz, Neuquen–San Rafael, 763 km

Autósok:

1. De Villiers, Von Zitzewitz (dél-afrikai, német, Volkswagen) 5:47:43,
2. Depping, Gottschalk (német, Volkswagen) 2:40 perc hátrány,
3. Gordon, Grider (amerikai, Hummer) 4:12 p. h.,
…17. Palik László, Darázsi Gábor (magyarok, Nissan) 4:49:08 ó. h.

2. De Villiers, Von Zitzewitz 2:24 p. h.,
3. Sainz, Perin (spanyol, francia, Volkswagen) 6:33 p. h., … 15. Palik, Darázsi 3:39:02 ó. h.

Motorosok:

1. Coma (spanyol, KTM) 21:38:12,
2. Street 27:12 p. h.,
3. Fretigne (francia, Yamaha) 39:09 p. h.,
...32. Dési 4:55:00 ó. h.

Dakar: feladta a versenyt a Darázsi Zsolt vezette kamion

Motorhiba miatt kiállt az Argentínában és Chilében zajló Dakar 2009 elnevezésű tereprali-versenyből… Tovább olvasom