Kisalföld logö

2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -4°C | 4°C

Vízilabda BL: egy csoportba sorsolták a három magyar csapatot

Ugyanabba a négyesbe került mind a három magyar együttes a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában a 16 csapatos főtábla vasárnapi, zágrábi sorsolásán.

Az Eger, a Vasas és a Szeged ráadásul negyedikként megkapta a címvédő szerb Partizan Beogradot.

A kvartettből - amelynek tagjai körmérkőzést játszanak egymással oda-visszavágós alapon – az első kettő jut a legjobb nyolc közé.

Biros Péter, az ob I-ben címvédő Eger háromszoros olimpiai bajnoka, a nemzeti együttes csapatkapitánya a válogatott honlapjának, a vlv.hu-nak így értékelt:

"Két szempontból is jó ez a sorsolás, egyrészt pénztárcabarát, másrészt gyermekbarát, hiszen nem kell messzire utazni és gyorsan haza lehet érni... Egy magyar csapat biztosan továbbjut, de szerintem mindháromnak lehet esélye a Partizan ellen is. Nem kell Belgrádba sem feltartott kézzel menni, s bár még nem tudjuk, milyen az idei Partizan, azt mondom, hogy két magyar csapat is továbbjuthat ebből a csoportból".

Az Eurokupa kieséses rendszerű nyolcaddöntőjében a Szolnok az orosz Sturmmal, a Honvéd pedig az olasz Savonával került szembe, előbbi otthon, utóbbi idegenben kezdi a párharcot. Érdekesség, hogy a külföldi riválisok "elleneloszlásban" az Ek előző fordulójában – a bő egy héttel ezelőtti második selejtezőkörben – már játszottak a magyar csapatokkal, s egyaránt kikaptak: a Sturm a Honvédtól 15-12-re, a Savona pedig a Szolnoktól 9-5-re.


A Bajnokok Ligája főtáblájának csoportbeosztása:

A csoport:
Budva (montenegrói), Olympiakosz (görög), Vuliagmeni (görög), Rijeka (horvát)

B csoport:
Jug Dubrovnik (horvát), Spandau 04 (német), Mladost Zagreb (horvát), Vojvodina (szerb)

C csoport:
Partizan Beograd (szerb), ZF-EGER, SZEGED-BETON VE, TEVA-VASAS-UNIQA
D csoport:
Pro Recco (olasz), Szpartak Volgograd (orosz), Marseille (francia), Herceg Novi (montenegrói)


A kontinentális szövetség, a LEN internetes hírközlőjének, a waterpolo-world.comnak a beszámolója szerint a csoportmeccsek játéknapjai:

1. forduló: október 22. vagy 23.
2. forduló: november 9.
3. forduló: november 26 . vagy 27.
4. forduló: december 14.
5. forduló: 2012. február 8.
6. forduló: 2012. február 25.


Az Eurokupa nyolcaddöntős párosítása:

Medvescak Zagreb (horvát)-Dinamo Moszkva (orosz)
SZOLNOKI FŐISKOLA-KÖZGÉP - Sturm Csehov (orosz)
Kazany (orosz)-Kiosz (görög)
Mornar Split (horvát)-Posillipo (olasz)
Schuurman Borculo (holland)-Sabadell (spanyol)
Oradea (román)-Crvena zvezda (szerb)
Savona (olasz) – GROUPAMA-HONVÉD
Panathinaikosz (görög)-Panioniosz (görög)

Az első mérkőzéseket a következő hét végén, szombaton vagy vasárnap, a visszavágókat november 9-én rendezik.
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Magyarország rendezi 2014-ben a műkorcsolya Európa-bajnokságot

A Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) vasárnapi tájékoztatása szerint 2014-ben Budapesten… Tovább olvasom