2018. 05. 24. csütörtök - Eszter, Eliza 16°C | 27°C Még több cikk.

Visszavágtak a Brnónak

A 28. alkalommal kiírt Krasznai-emléktorna első mérkőzésén jól kezdett a soproni gárda (2. perc: 4–0), s a folytatásban is lendületben maradtak a zöld-sárgák.
Uniqa-Euroleasing Sopron–Brno 59–52 (17–13, 16–8, 16–18, 10–13)
Sopron, női Krasznai-kupa.
Sopron: Fegyverneky 11, Zsovár 6, Zavecz 4, Milovanovic 17/6, Krnjic 11. Cs.: Böröndy, Teilane 4, Pál Sz. 4, Licskai 2. Edző: Székely Norbert.
A 28. alkalommal kiírt Krasznai-emléktorna első mérkőzésén jól kezdett a soproni gárda (2. perc: 4–0), s a folytatásban is lendületben maradtak a zöld-sárgák. Az első negyed hajrájában néhány apró hibát büntetett gyors kosarakkal a Brno, így 17–9-ről 17–13-ra módosult az állás. A 12. percben Fegyverneky büntetőivel tíz pontra nőtt a soproni előny (23–13), az első brnói kosárra a második negyedben négy percet kellett várni. A 17. percben 30–18-at mutatott az eredményjelző, a szünetet megelőző percekben ugyan nem ültek annyira a dobások, a különbség azonban nem változott (33–21).

A sárga mezes soproniak összességében magabiztosan verték a Brnót.

A szünet után is folytatta a pontos védekezését a hazai gárda, a negyed közepén már húsz pont volt a két csapat között (45–25). A nagy különbség mellett csökkent a koncentráció, így megfelezte a hátrányát a Brno (49–39). Cseh találatok vezették fel a zárónegyedet is (32. perc: 49–45), de ennél közelebb nem jutott az ellenfél, a vége hétpontos győzelem, ezzel sikerült visszavágni a cseheknek a múlt heti két vereségért.

Gladiátor: rajt Szabadkán