2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 6°C Még több cikk.

Vereség a rangadón: Duna Takarék ETO-Cső-Montage 2-3

Futsal - Az NBI 9. fordulójának rangadóján a Duna Takarék ETO egy 3 másodperccel a vége előtt kapott góllal szenvedett vereséget az éllovas Cső-Montage-tól.
DUNA TAKARÉK ETO FC - ÜLLŐ FC CSŐ-MONTAGE 2-3 (2-1)
Futsal NBI, 9. forduló
Győr, Magvassy sportcsarnok, 800 néző
Gólszerzők: Baranyai (0-1), Lódi (1-1), Gyurcsányi (2-1), Németh P. (2-2), Szimcsák (2-3)

40. perc: Izgalmas a hajrá. Fél perc van hátra, amikor a Cső-Montage időt kér. Három másodperccel a meccs vége előtt megszerzi a vezetést a vendég csapat. Ez a győztes gól is. Egy kontra végén Szimcsák talál a kapuba. 2-3.

36. perc: Gyönyörű jelenet. Balázs hosszú kidobása után Madarász a kapunak háttal állva, mellet maga elé tette a labdát és fordulásból lőtt. A felső kapufát találta el.

34. perc: ETO-kontra végén Gyurcsányi lőtt közelről az oldalhálóba.

30. perc: Most a vendégek cifráztak túl egy helyzetett. A kapussal szemben álló Bánfalvi átemeléssel próbálkozott. Balázs könnyedén húzta le a levegőből a labdát.

29. perc: Szimcsák életerős bombáját a bal felső sarok elől ütötte ki Balázs.

27. perc: Egyenlít a Cső-Montage. Szente 9 méterről eleresztett lövése kipattant a jobb kapufáról, éppen Németh P. elé, akinek nem volt nhéz dolga. Az üres kapuba lőtt. 2-2.

26. perc: Lódi bombája akad el a kapusban. Jávor ütötte le Tamásit. Sárga lap.

25. perc: Madarász második ziccerét szórakozta el. Gyurcsányi passza után, a kapussal szemben elcselezte magát.

24. perc: Madarász tartotta a labdát a kapu előtt, amíg érkezett Gyurcsányi. A lekészített labdát 9 méterről a jobb kapufára lőtte.

22. perc: Hazai helyzettel kezdődik a játékrész. Lódi emelését vágja ki a gólvonal elől Németh.

21. perc: A Balázs, Peczár, Madarász, Gyurcsányi, Lódi sorral kezdtük a második félidőt is.

Fotók: H. Baranyai Edina

20. perc: Vége az első félidőnek.

17. perc: Vezet az ETO! Gyurcsányi 9 méteres lapos lövésébe tette bele a lábát Jávor. A megpattanó labda a jobb felső sarokban kötött ki. 2-1.

16. perc: Újra felpörgött a meccs. Baranyai éles szögből leadott lövését védte Balázs.

15. perc: Szép támadás végén Madarász került ziccerbe, de lövés helyett cselekkel akart közelebb jutni a kapuhoz. Szente felszabadított.

14. perc: Az ETO vezetőedzője időt kért.

12. perc: Egy gyors ETO-támadás végén Csikós a passz helyett a lövést választotta, de 9 méterről telibe találta a bal kapufát.

11. perc: Dróth lövése megpattant Szimcsák lábán, de így lett veszélyes kapura. Márkusnak kellett védeni.

8. perc: Egyenlít az ETO! A jobb oldalról Gyurcsányi passzolt középre. A hosszún érkező Lódi két méterről a kapuba vágta a labdát. 1-1.

7. perc: Dróth visszagurított,  Peczár pedig lőtt 12 méterről. Márkus fölétolta a labdát.

6. perc: Okosabban játszik eddig a Cső- Montage. Szimcsák vette át két hazai játékos között a labdát, majd 10 méterről laposan lőtt. Balázs bravúrral védett.

4. perc: Veszélyes ETO-kontra. Jenei eadott labdájával Harnisch indult meg, ám 9 méterről a kapusba lőtt.

3. perc: Újabb vendég lehetőség. Jávor lapos lövését védte lábbal Balázs. Az ismétlést Szente küldte kapu mellé 4 méterről.

2. perc: Vezet a Cső-Montage. Gyurcsányi szabadrúgását blokkolták a vendégek, és kontráztak belőle. Baranyai 5 méterről emelte a kapuba a labdát a kinduló, és elvetődő Balázs felett. 0-1.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést. A hazaiknál a kezdőben Balázs, Peczár, Gyurcsányi, Lódi és Madarász.

Vezetőedző: Török Tamás

A zöld-fehérek a listavezető Üllő FC Cső-Montage csapatát fogadják 19 órakor a Magvassy-csarnokban.

Az előző fordulóban remek sikert elért győri csapatra – a Kozma Mihály szakmai igazgató által irányított együttes Berettyóújfalun győzte le a tavalyi bajnokot – újabb nehéz feladat vár, ugyanis a listavezető Üllő FC Cső-Montage látogat a folyók városába.

A rangadó hétfőn 19 órakor kezdődik a Magvassy-csarnokban, az ETO FC bérletesei, a Győr- és Kisalföld-kártyával rendelkezők ingyen tekinthetik meg. A találkozót megelőzően az összecsapást élőben közvetítő Sport TV-nek köszönhetően az ország nyilvánossága előtt köszönti majd a klub az utánpótlásprogramba bekapcsolódó iskolák képviselőit. A kezdőrúgást Győr olimpiai bajnok polgármestere, Borkai Zsolt az ETO FC-ben futballozó fiával együtt végzi el.

Peczár Csaba, a győriek válogatottja természetesen hazai sikerre számít:

„Úgy érzem, a berettyóújfalui győzelem után megfelelő önbizalommal várhatjuk a mérkőzést, még ha tudjuk, ez másmilyen összecsapás is lesz, mint amilyen az MVFC elleni volt. Ellenfelünk nyilván óvatosabb lesz, de felkészültünk a játékából, türelmesen kell támadnunk. Remélem, ismét sokan kijönnek majd a csarnokba, szeretnénk egy jó mérkőzéssel és hazai győzelemmel megörvendeztetni őket" – mondta az ETO játékosa.

Hétfő este fél 9 órakor a felnőttekhez hasonlóan az NB II-es U21-es gárda is a csoport első helyezettjével, az ELTE-vel játszik bajnoki mérkőzést, igaz, Budapesten. A hazaiak az esélyesebbek, már csak azért is, mert a zöld-fehérek betegségek és sérülések miatt tartalékos csapattal tudnak pályára lépni.

• 2. ZéZé 2009. november 23. 21:03
    „Hát nem volt elég koncentráció a befejezéseknél. Nem ért még össze a csapat. Ahhoz azért idő kell.
    Gratulálunk az ellenfélnek. Nagyon okos focit játszottak.