2017. 10. 20. péntek - Vendel 8°C | 20°C Még több cikk.

Varga Ákos nyolcadik lett a Dakar utolsó előtti napján

Varga Ákos kitűnő napot zárt a Dakar-ralin. A magyar motoros a viadal utolsó előtti napján nyolcadikként teljesítette a Tambacounda és Dakar közötti 254 km-es gyorsasági szakaszt.
Az első helyen a francia David Fretigne ért célba, de összetettben továbbra is a spanyol Marc Coma áll az élen, itt Varga Ákos a 60.

Az autósoknál ugyancsak a franciák remekeltek, hiszen a szelektív szakaszt Guerlain Chicherit nyerte, míg összetettben Luc Alphand tartja vezető helyét.

Szalay Balázsék a 26. helyen teljesítették a gyorsaságit, összetettben pedig 30 célba ért versenyző között jelenleg a 25. pozíciót foglalják el.

A Tambacounda és Dakar közötti távon az egyik kamion halálra gázolt egy 12 éves kisfiút. Ez volt az idei verseny harmadik halálos balesete, hiszen a pénteki szakaszon ugyancsak egy gyermeket gázoltak el, míg korábban az ausztrál motoros, Andy Caldecott vesztette életét.