2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 2°C | 9°C Még több cikk.

Vannak csodák: Basel - M. United 2-1

A Basel a 9. perctől vezetett, majd a 84. percben újabb gólt szerzett. A 89. percben elképesztő mákos góllal szépített a United, de egyenlíteni nem tudtak, így kiestek.
FC Basel - Manchester United 2-1 (1-0)
UEFA Bajnokok Ligája labdarúgó mérkőzés, C csoport, 6. forduló
St. Jacob Park, Basel
Jv.: Björn Kuipers - assz: van Roekel, Zeinstra (hollandok)
Basel: Sommer - Park Joo Ho, Dragovic, Abraham, Steinhöfer - Shaquiri, F. Frei, Cabral, G. Xhaka - Streller, Frei. Vez. e.: H. Vogel
Manchester United: De Gea - Evra, Jones, Ferdinand, Smalling, Vidic, Giggs, Park Ji-Sung, Young - Nani, Rooney. Vez. e.: Sir Alex Ferguson
Gsz.: Streller, A. Frei, ill. Jones
Sárga lap: Xhaka, ill. Young

A Basel győzelmével másodikként jut tovább a C csoportból, az első hely a Galati csapatát 1-0-ra verő Benficáé lett. A Manchester United a tavalyi BL-döntő után idén legfeljebb az Európa Ligában játszhat döntőt, mert az első számú európai ligából kiestek.

Roy Keane, a MU egykori kapitányának nyilatkozata a meccs után: Az eredmény nem hazudik. Nem voltunk elég jók; ez egy teszt volt a csapat számára, hogy mire is képesek az új játékosaink. Azt hiszem, a United azt kapta, amit megérdemelt.

93. perc: Sir Alex egyre idegesebben rágózik. Lejár a hosszabbítás. Ferdinand lesen kapja a labdát. Kuipers lefújja a meccset.

91. perc: F. Frei kap sárgát.

Gól: Három gól a Real előnye, Callejón újabb gólt szerez.
89. perc: Ilyen gól nincs! Welbeck lövését óriási bravúrral védi Sommer, a kipattanót a felső kapufára bombázza Macheda, aztán Jones fejel, a fejesből semmit nem láthat a baseli kapus, csak amikor már a gólvonal fölött van a labda: belekap Sommer, de a labda túljut a gólvonalon. 2-1

87. perc: Kusunga jön A. Frei helyére -

86. perc: Evra is sárgát kap: keményebb volt a kelleténél.

Gól: Megint előny a CSZKA-nál: Berezucki a gólszerző.
84. perc: Shaquiri leleményesen labdát szerez, az oldalvonal mellől beadja a labdát, a hosszú érkező A. Frei pedig három méterről fejel a kapuba. 2-0

83. perc: Az első hazai csere: Xhaka helyett Chipperfield a pályán.

82. perc: Park Ji-Sung helyére Macheda érkezik.

81. perc: Xhaka távolról emeléssel próbálkozik, de kapu fölé száll a labda.

80. perc: Shaquiri lövésébe lép bele egy manchesteri védő.

78. perc: Jones lövése is Sommer kezében köt ki.

Gól: Briand is betalál: Dinamo Zágráb-Lyon 1-7. Hamsik góljával már 2-0-ra vezet a Napoli.
75. perc: Nagyon jól védekezik a Basel, a MU nem jut lövéshez.

73. perc: Smalling kap remek szöktetést, a beadását Rooney fejeli fölé - de ha a kapuba talált volna, akkor sem örülhettek volna az angolok, mert a manchesteri csatár lesen állt.

Gól: Gomis már négynél jár: Dinamo Zágráb-Lyon 1-6.
67. perc: Rooney fejéről és Abraham tarkójáról pattanik a labda a Basel kapuja felé, de olyan erőtlenül, hogy Sommer nyugodtan fel tudja venni a játékszert, mielőtt Nani odaérne.

65. perc: Young helyére Welbeck érkezik. Nani megint nem találja el a kaput.

Gól: Érik a kiütés Zágrábban: már 5-1 a Lyon előnye Lisando góljával. Inter góljával vezet a Napoli a Vilarreal ellen.
64. perc: Rooney lő a kapu bal oldala mellé.

60. perc: Steinhöfer az ötösön állva találja telibe a kapufát - a gond csak az, hogy a saját kapujának fáját. Aztán üggyel-bajjal meg tudja akadályozni Nanit abban, hogy kapura lőjőn.

59. perc: Nani lövése szögletre pattanik, Young után Giggs isszöglettel próbálkozhat, de nincs helyzet.

57. perc: Hokinyelven szólva felszedik F. Frei ütőjét a lövés előtt: remekül került helyzetbe, de beleléptek a lövésbe.

54. perc: Xhakát lökik ki a labda alól, remek helyről jár szabadrúgás a Baselnek. Frei szabadrúgása élesen csapódik lefelé, De Gea óriásit véd.

Gól: A City már 2-0-ra vezet, Y. Touré a gólszerző.
51. perc: Streller középre ível, Shaquiri emeli kapura a labát, de pontatlanul.

Gól: A Lyon már 4-1-re vezet, Gomis megint gólt lőtt. Doumbia góljára Cambiasso válaszol, így Inter-CSZKA 1-1.
49. perc: Rooney iramodik meg a bal szélen, miután remek labdát kap Giggstől, befelé húzza meg a lépteit, lövése azonban a kapu mellé száll.

Gól: Két perc alatt két gólt lő a Lyon (Goralons és Gomis), így a franciák 3-1-re vezetnek Zágrábban.
46. perc: Újabb csere nincs, így folytatódik a játék a második félidővel.

45+3. perc: Lerántásért Young is sárgát kap. Vége az első félidőnek Baselben is.

45. perc: Shaqiuru lelkesebb, mint eredményes - megint mellé lő, ezúttal laposan.

Gól: Már 2-0 a Real előnye, Higuaín is eredményes. A Lyon egyenlít Zárgábban Gomis jóvoltából.
44. perc: Evans jön Vidic helyére.

43. perc: Vidicnek maga alá fordul a lába, hordágyon viszik le a pályáról.

Gól: Kovacic betalál, Dinamo Zágráb - Lyon 1-0.
42. perc: Shaquiri lő 20-ról magasan, nagyon mellé.

40. perc: Young lő a tizenhatos bal sarkáról laposan a rövidre, Sommer most is résen van.

Gól: Silva góljával vezet a City a Bayern ellen.
38. perc: Pak Joo Ho a labdát nem, csak Nanit találja el, szabadrúgás a tizenhatos vonaláról. A laposan középre tett labda aztán elakad egy baseli lábon.

36. perc: Nani elé kerül a labda a kaputól 8 méterrel, a portugál csatár azonban a becsúszó Pak Joo Hóba lő.

35. perc: Rooney tör be a tizenhatoson belülre, lapos és erőtlen lövését védi Sommer.

34. perc: Nani villan: előbb cselez, aztán gátfutó módjára ugorja át az előtte álló védőket, így már a tizenhatoson belül van, a beadása viszont hosszú.

33. perc: Megint vendégszöglet, megint kifejelik.

30. perc: Nani beadását az üresen álló Rooney csak sarokkal találja el az ötösön állva, a labda Pak Ji-Sung elé pattan, de ő sem találja el jól - óriási helyzet maradt ki.

27. perc: Xhaka kapja a meccs első sárgáját, hátulról akasztotta Nanit.

26. perc: Komoly manchesteri ziccer marad ki, Nani, Rooney és A. Young játszik össze, de Abraham résen van a beadásnál. Az ellentámadásból Shaquiri ad be megint veszélyesen.

24. perc: Sommer laposan lövi előre a labdát, oda, ahová nagyon nem szeretné: Nani lábára. Az üresen maradt kapura kicsit későn lő Nani, addigra a kapus visszaér, meg amúgy is mellé száll a lövés.

21. perc: Smalling beadását szedi le a levegőből Sommer, mielőtt Rooney kellemetlenkedhetne.

Gól: Callejón találatával Ajax-Real 0-1.
14. perc: Próbálkozik a MU, sorra rúgják egymás után a szögleteket, de eddig nem sok sikerrel.

Gól: O. Cardozo góljával 1-0-ra vezet a Benfica a Galati ellen a C csoport másik meccsén.
9. perc: Vezet a Basel! Shaquiri ugyanonnan adja be, ahonnan előbb, ezúttal Streller a hosszún érkezik, és a földre pattintva lövi a labdát a tehetetlen De Gea kapujába. 1-0

6. perc: Shaquiri beadását a tizenegyespontoról fejelné rá Streller, ha De Gea nem ütné le a labdát a fejéről. Az ismétlés elakad, végül a labda az angol csapat spanyol kapusának kezében köt ki.

5. perc: A labda inkább a Unitednél van, de a svájciak precízen védekeznek.

1. perc: A Manchester kezdi a meccset, fehérben mezben játszanak. A hazaiak kék-vörös csíkos mezben, tisztára, mint a Videoton.

A labdarúgó bajnokok Ligája C csoportjában az utolsó fordulóra még maradtak nyitott kérdések.

Az Otelul Galati biztosan utolsóként végez, függetlenül attól, hogy mit játszanak szerdán a Benfica vendégeként. A 9 pontos Benfica már biztos továbbjutó, ha most kikapnának a 0 pontos román csapattól, akkor is csoportmásodikként jutnak tovább.

A Manchester United csapatának szintén 9 pontja van, de hiába jobb a gólkülönbségük a Benficánál, a két csapat egymás elleni mérlegében a portugál csapat a jobb, mivel több gólt rúgtak idegenben, mint az angolok (egyébként a két csapat mindkét meccse döntetlennel ért véget). A vörös ördögök is veretlenek, akárcsak a Benfica.

A Basel 8 pontos, a románokat oda-vissza megverték, döntetlent játszottak Manchesterben és az Estádio da Luzban is, a Benfica azonban hazai pályán megverte a svájci együttest. A Basel előtt még ott a továbbjutás lehetősége, ehhez azonban olyat kell véghez vinniük, amit a csoportkörök alatt még senkinek sem sikerült: le kell győzniük a Manchester Unitedet. Ha ez sikerül, a svájciak a másik meccs eredményétől függően elsőként vagy másodikként jutnak tovább a nyolcaddöntőbe, a MU pedig az Európa Ligába esik ki. A döntetlen a Unitednek kedvez, mivel az angol csapatnak több pontja van.

A szerdán 20:45-kor kezdődők mérkőzésről portálunk online tudósít.

Ráhangolásként nézzék meg a két csapat szeptemberi, manchesteri mérkőzésének összefoglalóját!

szólj hozzá: Manchester United 3-3 FC Basel

• 1. peti48 2011. december 08. 08:04