2017. 07. 22. szombat - Magdolna 21°C | 34°C Még több cikk.

Uniqa-Euroleasing Sopron - Folytatás a Szpartakkal

Drámai mérkőzésen hosszabbításban, Fegyverneky Zsófiának a dudaszóra dobott triplájával győzte le a Rivas Ecopolis együttesét az Uniqa-Euroleasing Sopron.
Igor Polenek együttese az orosz Szpartak Moszkvával játszik a nyolcas döntőbe jutásért.

Fegyverneky Zsófia, a Rivas elleni nyerő tripla „végrehajtója" elismerte: kellett némi szerencse, hogy a hosszabbítás utolsó pillanatában hozzá kerüljön a labda, de azt is kiemelte: a csapat alaposan megdolgozott ezért a szerencséért. Mint mondta, nem most játszott legjobban az Uniqa a szezon során, de küzdeni tudásból ismét jelesre vizsgázott, s végül a győzelem annak lett az eredménye, hogy a csapat egy pillanatra sem adta fel, a lányok utolsó leheletükig küzdöttek a győzelemért.

Az Uniqa a nyolcas döntőbe jutásért az orosz Szpartak Moszkvával játszik két győzelemig tartó páros mérkőzést.

A Jekatyerinburg a rendező jogán már bent van a Final8-ben. A továbbjutó csapatokat a csoportokon belül elért eredményeik alapján rangsorolták. A Sopron 13. helyen került be, s a 4. Szpartakkal találkozik, az orosz együttesé a pályaelőny, tehát amennyiben két meccs után 1–1 a párharc állása, a mindent eldöntő harmadik meccset az orosz fővárosban játsszák le. A játéknapok: március 11., 14. és (ha szükséges) 19.
Fegyverneky Zsófia az Uniqa erőltetett bajnoki programjáról is említést tett. Mint mondta, ez a szezon pályafutása talán leginkább megterhelő évadja, hiszen az igen erős Közép-Európa Liga alapszakasza – amelynek döntőjét a jövő hét végén rendezik Kassán –, valamint az Euroliga csoportköre után a magyar bajnokságban a hét végén két meccset is játszik a csapat, pénteken a ZTE, vasárnap pedig a Vasas csapatát fogadják a soproniak, előbbi meccs 18, utóbbi 17.30 órakor kezdődik. A csapatkapitány szerint az a legfontosabb, hogy a sűrű meccsterhelésben ne sérüljön meg senki.