2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

Újabb magyar világcsúcs: Gyurta Dániel Európa-bajnok!

Gyurta Dániel 2:00.67 perces világcsúccsal nyert 200 méteres mellúszásban vasárnap, az isztambuli rövidpályás Európa-bajnokságon.
A 100 m mellen a nyitónapon Eb-ezüstérmes magyar klasszis versenyző - 2006 és 2007 után - pályafutása harmadik rövidpályás kontinenselsőségét szerezte a hosszabbik távon a török városban.

25 méteres medencében övé a 21. magyar Európa-bajnoki arany. A szám eddigi világcsúcsa 2:01.98 perc volt, amit az ausztrál Christian Sprenger úszott idén augusztusban. A tizedikként célba ért Molnár Ákost kizárták.

Eredmények: férfi 200 m mell,

Európa-bajnok: GYURTA DÁNIEL 2:00.67 p - világcsúcs (régi: 2:01.98, Christian Sprenger, ausztrál, 2009.08.10., Hobart) 2. Grigorij Falko (Oroszország) 2:02.50 3. Makszim Scserbakov (Oroszország) 2:03.76

Az arany mellett egy-egy ezüst és bronz is jutott a magyaroknak a zárónapon, Verrasztó Evelyn 200 gyorson második, Jakabos Zsuzsanna pedig 400 vegyesen harmadik lett. Cseh László hajszállal lemaradt a dobogóról 200 gyorson, ahol végül a negyedik helyen végzett. Szepesi Nikolett 200 háton hatodikként, míg Dara Eszter 100 pillangón hetedikként ért célba. A mieink három arany-, négy ezüst- és egy bronzéremmel, valamint nem mellékesen három világcsúccsal zárták az Európa-bajnokságot, az éremtáblázaton így az ötödik helyen végeztek.

• 3. tosa2 2009. december 14. 09:40
    „Hát EZ AZ, ERRÓL KELL ÍRNI !!!!!!!!!!! EHHEZ SZÓLJATOK HOZZÁ !!!!
    KÖSZÖNJÜK !!!!!!!4”
  • 2. pirosász 2009. december 14. 08:43
    „Szép volt DANI !!!!!!”
  • 1. CsabaKiraly 2009. december 13. 20:15
    „Egy kepet azert megerdemelt volna Dani. Na mind1, Gratulalok Daninak, remek teljesitmeny es Hazad buszke Rad. :-)”

Kézilabda vb: Dél-Korea-Magyarország 28-28

Nyolc góllal is vezetett, végül döntetlent játszott Dél-Koreával a magyar válogatott a kínai… Tovább olvasom