2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Továbbra is nyeretlen az UNI

A győri csapat jól kezdett, a második negyedben azonban olyan hátrányt szedett össze, melyet már nem tudott ledolgozni.
Hat Agro-UNI Győr–Kayserispor 65–88 (16–20, 18–33, 17–19, 14–16)
Győr, Euroliga-mérkőzés, A csoport, 5. forduló, 500 néző. V.: Licina (szerb), Kunosic (bosnyák), Ferevski (portugál).

Győr: VANDERSLOOT 24/6, Semsei 3/3, Laklóth 2, TINKLE 14, Diamant 8. Cs.: Fejes 5, Ivanovic 7, Pénzes, Mansaré 2. Edző: Szentendrei Áron.

Kayserispor: MARTINEZ 17, Wright 5, SANDERS 14, Little 10, CINILI 12/6. Cs.: Günay 6, MAZIC 14, Takmaz, Ural 1, Arseven 7/3, Atas 2. Edző: Ayhan Avci.

A kezdés előtt Fűzy András társadalmi elnök köszöntötte a csapat válogatottjait, így az Universiade-ötödik Mansaré Mantyt, a felnőttválogatott Laklóth Annát, az utánpótlás-válogatottak közül pedig Czirják Noémit és az ezúttal sérülés miatt hiányzó Dobos Ágnest.

Ajándékot kapott az U16-os csapatnál is tevékenykedő Szentendrei Áron is. A TV2 műsorvezetője, Vujity Tvrtko Laklóth Anna csapatkapitányon keresztül a klubnak adta át azt az elismerést, melyet a szeptemberi tragédiáról forgatott Menekülés a győzelembe című filmjéért kapott.

Győri kosárral kezdődött a találkozó, s a folytatásban is rendre a hazaiaknál volt az előny egészen 9–7-ig, utána fordítottak a törökök (6. perc: 9–14). Pénzes lepattanójára Ivanovic érkezett, a levegőből tette vissza a kosárra, a labda be is hullott, sőt, a szabálytalanságért megítélt büntetőt is bedobta a szerb, így rögtön egyenlő lett az állás (16–16). A negyed hajrája a vendégeké volt, az első félidő végére pedig már nagyon elhúztak.

A második félidő 10–3-as török rohammal kezdődött. Sok volt győri részről az eladott labda, a pontatlan dobás, s ezt kíméletlenül büntette a török gárda. A pályafutását kölcsönben a Schiónál folytató Vandersloot hármasával húsz pontra csökkent a különbség. A zárófelvonásban már nem sok nyitott kérdés maradt, a találkozó tulajdonképpen eldőlt.

Szentendrei Áron: – A mérkőzés elején jól játszottunk, de a második negyedben a centereket nem tudtuk tartani. Utána már csak futottunk az eredmény után. Továbbra is a védekezés stabilitása a fő célunk.

Ayhan Avci: – Jól játszottunk, főleg a második negyedben. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, bár a szünet után nem voltunk már olyan eredményesek.