2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 25°C Még több cikk.

Tét nélkül: Magyarország-Finnország 0-0 - galériák

Gól nélküli döntetlennel ért véget az utolsó Európa-bajnoki selejtezőnk. Tétje ugyan nem volt, jól szórakoztunk, de inkább az első játékrész hozott izgalmakat. A másodikban már azért szurkoltunk, hogy ne kapjunk gólt.

93. perc
- Utolsó lövés a finneké, de nem akasztottak lyukat a magyar hálóba. Vége a mérkőzésnek.

91. perc - Talán utolsó rohamra indultak fiaink, zúgott a tüzérség, szöglet... aminek veszélytelensége után Dzsudzsák ígéretes lövését fogta a finnek kapusa.

89. perc - Lecsengőben a meccs, de a szurkolók még beerősítenek, három perc a hosszabbítás, a játékvezető még nem unja.

87. perc - Utolsó magyar csere: Hajnal Tamás helyett Stieber Zoltán a pályán.

85. perc - Zúg a ˝mindent bele˝, de sajnos a finnek húztak bele.

84. perc - Utolsó finn csere: Kasper helyére Pukki érkezett.

Galéria!

83. perc - Parázs finn helyzet a magyar kapu előtt, de megúsztuk gól nélkül.

80. perc - Tét nélküli mérkőzésen egyelőre gól nélküli döntetlen. Bár a hangulatra nem lehet panasz, a pályán több és jobb játékot szeretnénk látni.

Sárga lap Niklasnak, Eleket buktatta. Undiano Mallenco jogosan döntött így. Szabadrúgással jöhettünk, amit a finn kapus magabiztosan lehúzott a levegőből.

78. perc - Király kétszer védett egymás után biztos kézzel. Aktívabbak a finnek.

76. perc - Szabics labdája csorgott el a finn kapu mellett, magyar szurkolói kezek emelkedtek a magasba, majd hullottak alá csalódottan.

73. perc - Veszélytelen finn szöglet után Dzsudzsák labdája okozhatott volna problémát az ellenfélnek.

71. perc - Megy a harc a középpályán, bár kevésbé érezzük azt az ˝átütő˝ erőt, mint az első félidőben.

68. perc - Sokat passzolgattak a mi térfelünkön a finnek, de nem fenyegette komolyabb veszély Király kapuját.

66. perc - Finn csere: Furuholm a pályán Forssel helyett.

64. perc - Szabadrúgással jöhetnek a finnek. Raitala befelé tekert labdáját Király biztos kézzel fogta, majd indított.

63. perc - Kevesebb alkalommal jutottunk el eddig az ellenfél 16-osának közelébe, mint az első játékrészben.

61. perc - A középpályán csoportosulnak az erők, most hosszú passzal próbálkoztak a mieink, de nem alakult ki helyzet a finnek kapuja előtt.
Zúg a Hajrá Magyarok!

59. perc - Kettős csere a magyaroknál: Priskin helyett Dzsudzsák a pályán, míg Vadócz Krisztián lépett a gyepre Sándor György helyett.

58. perc - Ígéretes magyar indítás után elkerülte a veszély az ellenfél kapuját.

56. perc - Az első csere a finneknél: 5-ös számmal Veli Lampi lépett a pályára, a 13-as Arkivuo ment  le.

55. perc - Szabics szépen vette le a labdát, majd Koman lőtt a finnek kapuja felé.

53.perc - Most többet, s pontosabban passzolgatnak a finnek, de mire ezt leírjuk, szerencsére elbaltáztak egy helyzetet a magyar kapu előtt.

51. perc - A szurkolók ott folytatják, ahol az első félidő véget ért, erőteljesen buzdítják a magyarokat.

49. perc - Szabadrúgás a finneknek. Hosszas készülődés után a labdát Toivio előtte, de elhúzott a kapu felett.

47. perc - Útjára indult a labda a második félidőben.

Az MTI felvételei
46. perc - Egy perc hosszabítás után vége az első félidőnek.

42. perc - Hajnal remek kis kötényt osztott ki az egyik finn védőnek, majd pattogós lövését fogta Fredrikson kapus.

Ha bennünket kérdeznek, Hajnal Tomiban van benne leginkább a gól.

39. perc - Ha a kapunk elé "tévednek" a finnek, azért abból lehet kellemetlen meglepetés: most is Juhász Roland szerelt az utolsó pillanatban.

38. perc - Jól játszik a csapat: bár az utóbbi percekben nem volt nagy helyzetünk, ötletesen passzolunk, keressük a rést a finn pajzson.

35. perc - Koman kötött csodásan csomót két finn védő lábára, a beadása is megtalálta Priskint, aki ziccerben, 5-6 méterről kicsit mellé durrantott.

Nem baj, az ilyen bomba lövésekből lesz az első magyar gól!

33. perc - Sándor Gyuri fejelhetett ígéretes helyzetben 7-8 méterre a finn kaputól, de nem tudott eléggé felemelkedni a labdához.

32. perc - Sok mozgással, jól támad le a magyar középpálya: nem hagyunk sok levegőt a finneknek, az egyszer biztos.

29. perc - Hajnal és Szabics rövid passzai élményszámba mentek a 16-os vonalán, végül Varga Józsi beadása elakadt a finn védőkön.

Az második magyar szöglet azonban veszélytelen volt.

26. perc - Az első 25 perc után kiegyenlített a küzdelem, de a magyar csapat birtokolja többet a labdát.

Sajnos, a magyar csatársorból nagyon hiányzik Rudolf Gergely, aki a svédek és moldáv ellen is álladóan "rettegésben" tartotta az ellenfelet.

23. perc - Király most is jól őrzi a magyar kaput: biztosan mozdul ki a labdákra, s az utóbbi 2-3 meccsen mutatott jó formáját hozza.

20. perc - Tetszetős magyar kényszerítő után Szabics 30-40 centivel maradt le a finn kapu előtt a labdáról.

A magyar csatár kicsit ütközött Fredrikson kapussal, aki ennek örömére megpróbált egy Oscar-díjas színészi alakítást előadnia.

Erre a spanyol bíró szépen megkérte, hogy hagyja abba, s keljen fel, mert különben felfázik.

17. perc - Juhász Rolandnak kellett tisztáznia: ha a három finn támadó túljut a magyar védelem középpontján, bajba kerülhetett volna Király.

16. perc - Hajnal Tomit "faragják" a finnek: az egyik legtechnikásabb magyar játékost érezhetően nehezen tudják megállítani az északiak, így inkább oda-odarúgnak neki. Kérdes, meddik tűri mindezt a spanyol bíró.

12. perc - Hajnal Tamás szerelt remek ütemben, mire rögtön vastaps lett a jutalma. Ez azért mutatja, hogy ez a magyar válogatott bizony egyre inkább kivívja a szurkolók szeretetét.

9. perc - Megint Priskin került helyzetbe, de most sokkal jobban oldotta meg a feladatot: a rövidre tartó, viszonylag erős lövését a finn kapus biztosan fogta.

7. perc - Hajnal remekül találta meg Priskin a finn kapun előtt, de az exgyőri csatár kicsit körülményesnek bizonyult, s elvesztette a labdát. Eddig ez volt a meccs legnagyobb helyzete.

5. perc - Ahhoz képest, hogy nincs semmi tétje a találkozónak, szó nincs gálahangulatról: óriási egyéni párbajokat látunk a labdáért, miközben a szurkolás is elsőrangú. Csak így tovább!

2. perc - Az első finn szöglet veszélyes lett volna, ha az északiak egyik csatára jól eltalálja a labdát. Szerencsére nem így történt.

1. perc - A finnek indították útjára a labdát.

19 óra 59 perc

A himnuszok után pár másodperc van a kezdésig. Hajrá magyarok!

19 óra 50 perc

Bár sajnos már nincs tétje a magyar-finn összecsapásnak, egyre inkább igazi meccshangulat uralkodik a Puskás Stadionban.

Hajdú B. István szerint "a cél csak az lehet, hogy megszerezzük a három pontot, s ezzel 21-re növeljük pontjaink számát".

Mit tehetnénk ehhez hozzá? Így legyen!

19 óra 36 perc - Dzsudzsák Balázs nincs a kezdőben

Magyarország: 1 Király Gábor, 2 Varga József, 3 Vanczák Vilmos, 4 Juhász Roland, 5 Korcsmár Zsolt, 6 Elek Ákos, 7 Sándor György, 8 Szabics Imre, 9 Priskin Tamás, 10 Hajnal Tamás, 11 Koman Vladimir.

Cserék: 12 Bogdán Ádám, 13 Stieber Zoltán, 14 Halmosi Péter, 15 Lipták Zoltán, 16 Vadócz Krisztián, 17 Lázár Pál, 18 Dzsudzsák Balázs.

Szövetségi kapitány: Egervári Sándor.

Finnország: 12 Otto Fredrikson, 3 Niklas Moisander, 4 Joona Toivio, 6 Mika Vayrynen, 7 Roman Eremenko, 9 Mikael Forssell, 13 Kari Arkivuo, 14 Tim Sparv, 19 Alexander Ring, 21 Kasper Hamalainen, 22 Jukka Raitala.

Cserék: 1 Lukas Hradecky, 5 Veli Lampi, 8 Daniel Sjölund, 10 Teemu Pukki, 11 Riku Riski, 15 Markus Halsti, 20 Timo Furuholm.

Szövetségi kapitány: Mixu Paatelainen

Játékvezető: Alberto Undiano Mallenco (ESP)
Asszisztensek: Fermin Martinez Ibanez (ESP), Jesus Calva Guadamaro (ESP)

Pukki: "A magyaroknak nagyon erős csapatuk van, kemény meccs lesz, de felkészültünk"

Szórakoztató mérkőzésre számít, ugyanakkor szeretne meglepetést okozni kedden a Puskás Ferenc Stadionban Mixu Paatelainen, a magyarok elleni zárókörös Európa-bajnoki selejtezőre készülő finn labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

"Talán nincs tétje a mérkőzésnek, ennek ellenére el kell, hogy mondjam, nagyon várjuk már az összecsapást - nyilatkozta hétfő esti sajtótájékoztatóján a szakember.

- Bízom abban, hogy a magyarok is így vannak ezzel, és akkor ki tudjuk szolgálni a nézőket. A magyarok rendkívül sokat fejlődtek az elmúlt időszakban, Finnországban le is győztek minket, de most mi szeretnénk meglepetést okozni."

A tréner elmondta: elégedett volt játékosainak a svédek elleni teljesítményével a 2-1-es hazai vereség ellenére, amely amúgy azt jelentette, hogy a keddi összecsapás eredményétől függetlenül a magyarok a svédek mögött a csoport harmadik helyén végeznek, és nem jutnak ki a jövő évi, lengyel-ukrán közös rendezésű kontinensviadalra.

"A szomszéd ellen mindig nagyon nehéz futballozni, lelkileg és fizikailag is. Elégedett voltam a csapatommal, de ki kell mondjuk, a svédek ennyivel jobbak nálunk" - mondta Paatelainen.

A szakember hozzátette: a selejtezősorozat előtt a finneket gondolta volna a csoport harmadik legerősebb csapatának, ám látva a magyar csapat folyamatosan fejlődő játékát, most úgy érzi, Egervári Sándor alakulata teljesen megérdemelten végez a harmadik helyen.

Teemu Pukki, a Bundesligában szereplő Schalke 04 játékosa kemény mérkőzésre számít: "A magyaroknak nagyon erős csapatuk van, kemény meccs lesz, de felkészültünk."

Egervári győzelmet vár

Győzelmet vár kedden a finnek elleni utolsó Európa-bajnoki selejtezőn Egervári Sándor, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. A Puskás Ferenc Stadionban sorra kerülő találkozónak nincs komolyabb tétje, ugyanis a svédek pénteki finnországi sikerével biztossá vált, hogy a magyarok a csoport harmadik helyén végeznek.

"A magyar válogatott számára nincs olyan, hogy barátságos mérkőzés. Minden körülmények között a győzelemre kell játszani, mivel egy egész országot képviselünk - nyilatkozta hétfőn Telkiben a szakember. - Ez a csapat a maximumra törekszik, így az utolsó találkozóján is szeretné kiszolgálni a közönséget."

A tréner szerint "álomszerű" lenne, ha a finnek legyőzésével a gárda 21 ponttal zárná az Eb-selejtezős csoportot, még akkor is ha a továbbjutásról "lecsúszott".

Felkészülni. Fotó: MTI

Az már korábban eldőlt, hogy a selejtezősorozat legeredményesebb magyar játékosa, a hat gólt jegyző Rudolf Gergely kihagyja a 20 órakor kezdődő mérkőzést, ugyanakkor a kulcscsonttörését követően felépülő Dzsudzsák Balázs játékára számít a kapitány, igaz, valószínűleg csak csereként lép pályára az Anzsi Mahacskala szélsője.

"Balázs egyelőre még nem kilencven perces játékos, de nagy kockázatot nem vállalunk azzal, ha pályára küldjük. A második félidőben abban a reményben állhat majd be, hogy hozzá tud tenni a játékhoz" - tette hozzá a szakember.

Egervári Sándorszokásához híven csak a délelőtti átmozgató edzést követően hirdeti majd ki kezdőcsapatát, ugyanakkor a sajtótájékoztatón elmondta, hogy várhatóan ott lesz az együttesben Sándor György, a Videoton hatszoros válogatott futballistája. "Úgy gondolom a találkozónak egyéni szinten is van tétje, ugyanis azoknak a játékosoknak, akik esetleg bekerülnek az együttesbe, bizonyítaniuk kell és meghálálni a bizalmat" - mondta a székesfehérvári középpályás.

Juhász Roland csapatkapitány szerint is győzni kell: "Ez egy épülőben lévő csapat, és minden egyes lehetőséget meg kell ragadjunk ahhoz, hogy előre lépjünk. Remélem, ez holnap is sikerül, és jó eredménnyel párosul."

Miután a magyar válogatott nem lesz ott a jövő évi lengyel-ukrán közös rendezésű kontinensviadalon, kevés lehetősége lesz mérkőzést játszani, ugyanakkor a sportági vezetés már dolgozik a folytatáson: a tervek szerint november 11-én és 15-én is pályára lép a csapat. A két dátum valamelyikén vélhetően Lengyelországban játszik majd a csapat, az Európa-bajnokság egyik helyszínén, a másik időpontra pedig még ellenfelet keresnek a válogatottnak olyan csapatok közül, amelyek szintén lemaradtak az Eb-szereplésről. Jövőre, február 29-én Győrben Bulgáriát fogadja a magyar csapat, majd júniusban, nem sokkal az Eb előtt játszik még felkészülési mérkőzést.

Az eseményen kiderült, hogy az MLSZ 2013-ig szóló szerződést kötött az Orangeways Zrt.-vel, amely így minden korosztályos válogatott hivatalos "szárazföldi" szállítója lesz.