2018. 06. 18. hétfő - Arnold, Levente 18°C | 26°C Még több cikk.

Tenisz: Babos Tímea újra döntős

Tenisz - Egy héten belül másodszor játszhat döntőt 10 ezer dolláros felnőttversenyen a soproni Babos Tímea.

A nagy-britanniai Jerseyben Elixane Lechemia (8.) és Stéphanie Vongsouthi (1.) után már a harmadik franciát búcsúztatta, miután két sima szettben (6:4, 6:3) legyőzte a harmadikként rangsorolt Kinnie Laisne-t.

Babos a vasárnapi fináléban is kiemelttel találkozik, hiszen a másik ágon a másodikként jegyzett Jade Curtis (brit) és a hatodik Matea Mezak (horvát) csap össze – egy héttel ezelőtt Sunderlandben mindketten a jelenleg kilences (!) győzelmi sorozatot építő, ezeken a meccseken még csak szettet sem vesztő magyar tini áldozatai voltak.

ITF-FUTURE-TORNA, JERSEY (10 000 dollár, kemény pálya)
EGYES, ELŐDÖNTŐ

Babos Tímea (magyar)–Kinnie Laisne (francia, 3.) 6:4, 6:3

Babos Tímea a második mérkőzését is megnyerte a tízezer dollár összdíjazású tenisztornán Jersey szigetén.

A soproni teniszező az első körben még hét gémet vesztett a viadal hetedik kiemeltje, a francia Elixane Lechemia ellen, a nyolcaddöntőben viszont már csak ötöt szórt el a görög Sztamatia Fafaliu ellen, és 6:3, 6:2-re nyert.

Babos tehát készülhet a negyeddöntőre, ahol a torna legmagasabban rangsorolt versenyzőjével, az első helyen kiemelt Stéphanie Vongsouthival találkozik.

A Nagy-Britanniában másfél hét alatt sorozatban a hetedik meccsét nyerő Babos Jerseyben már újabb négy világranglistapontot gyűjtött. Pontjai számát azonban nehéz lesz növelnie, karrierje során ugyanis először párbajozhat háromszázon belüli riválissal, Vongsouthi a 233. a WTA-nál.

Babos párosban a dán Ejdesgaard oldalán már elődöntős.

Németh Krisztián: Úgy tűnik, bejött a hazai pálya

Labdarúgás - Németh Krisztián csupán húsz percet tölthetett pályán a tegnapi mérkőzésen, de az… Tovább olvasom