2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Tatabánya - Győri ETO 2-1

A Győri ETO az idegenbeli javítás, így az első győzelem reményében lépett pályára Tatabányán.

38. perc: az ETO végezhetett el szögletet, a rövid beadást kifejelték a hazaiak, majd Kouemaha labdájával Ndjodo lódult meg a bal oldalon a győri térfélen, szabadon tört Sztevanovic kapuja felé, majd mintegy 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0.

67. perc: Müller lökéséért szabadrúgáshoz jutott az ETO a hazai kaputól 23 méterre. Bajzát lövése a sorfalon megpattanva – a tehetetlen Poleksic mellett – a háló közepébe vágódott. 1–1.

90. perc: Hajdút nem támadták meg a győriek, a szélső pedig 25 méterről a mozdulatlan Sztevanovic mellett laposan a bal sarokba lőtt. 2–1.

A Győri ETO az idegenbeli javítás, így az első győzelem reményében lépett pályára Tatabányán. Sokáig úgy is tűnt, megszülethet a várva várt siker, aztán az utolsó percben a biztosnak tűnt egy pont is elveszett...
Csontig hatoló hidegben, kevés néző előtt játszották a régen nyugat-dunántúli rangadónak titulált összecsapást. Az első félidő nem sok örömet hozott, mert sok volt a pontatlanság mindkét csapat játékában. Az ETO talán többet birtokolta a labdát, gólhelyzetei is adódtak, Polekszic kapuját azonban nem sikerült bevenni. Sőt, a hajrában egy győri szögletet követően az afrikai duó lefutotta a hátul maradt „törpéket" és Ndjodo révén vezetett a Tatabánya.

Szünet után az ETO játszott fölényben és Bajzát révén szabadrúgásból viszonylag „időben" tudott egyenlíteni. Később olykor tetszetős akciókat is vezetett a zöld gárda, láthatóan irányította a játékot az egyre jobban fáradó hazaiak ellen. Helyzetek is adódtak és maradtak ki – a legnagyobb a befejezés előtt Szabó Zsolt jóvoltából –, és már mindenki elkönyvelte a döntetlent, csak Hajdú nem, aki 25 méterről váratlanul kilőtte a bal sarkot a dermedten álló Sztevanovic mellett.

Eddigi idegenbeli produkcióihoz képest jobban játszott az ETO, mégsem tudott még pontot sem szerezni Tatabányán.

A siker elmaradását a balszerencse mellett annak is köszönhette, hogy sok a szürke eminenciás, kevés a játszó ember, nincsenek olyan egyéniségek a csapatban, akik kreativitásukkal, váratlan húzásaikkal képesek lennének eldönteni a meccset. Bajzát megint hozta a maga gólját, de amíg egy csapatból szinte csak egy ember képes a kapuba találni, addig az nem számíthat jobbra, mint a magyar középszer.

Sisa Tibor: – A mostaninál játszottunk már jobban is, de akkor nem járt érte pont, most viszont három is.

Pajkos János: – Nagyon csalódott vagyok, mivel stílusosan és jól játszottunk, a helyzeteinket azonban kihagytuk. Nem érdemeltünk vereséget, sajnos a futball ilyen játék, a kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat.

Rangadó barátok közt

Városi rangadót rendeznek Gyõrött az NB II Nyugati csoportjában, az Integrál-DAC a Gyirmótot fogadja. A remek formában lévő Gyirmót gárdája látogat az Integrál- DAC-hoz, a városi rangadó érdekessége, hogy két egykori csapattárs ül a kispadokon. Preszeller Tamás ezen a mérkőzésen debütál a kék-fehéreknél. Tovább olvasom