2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

Tatabánya - FC Sopron 2-0

Csapkodó, ideges játékkal indult az összecsapás, mindkét fél részéről rengeteg volt a technikai és az átadási hiba.

30. p: Kouemaha még a saját térfeléről indulva elfutott a bal oldalon, a soproni 16-oson belülre ért, és onnan nagy helyzetből, szerencsére kissé elhamarkodottan középre adott, labdája hosszú volt Nagy Tamásnak, így odalett a hazai helyzet.

33. p: Demjén ívelt szabadrúgást a hazai kapu előterébe a jobbösszekötő helyéről. A beívelt labdára Bagoly emelkedett a legjobb ütemben, és 8 méterről centikkel fejelt a bal alsó sarok mellé.

38. p: Nagy Tamás játszotta magát tisztára a soproni 16-os előterében, 18 méterről ballal kapura lőtt, labdája kevéssel ment el a jobb kapufa mellett.

53. p: Kouemaha lépett ki és Radu szorításában 10 méterről kapura lőtt. Rabóczki remek reflexszel hárított. A kipattanó labda a második hullámban érkező Nagy Tamás elé került, aki 16 méterről centikkel a jobb kapufa mellé lőtt.

55. p: Egy bal oldali bedobás után Kouemaha keveredett le az alapvonal közelébe, visszagurított az óriási helyzetben lévő Ngallénak. A légiós 8 méterről kapura bombázott, ám Rabóczki remek reflexmozdulattal kiöklözte a labdát, amely visszapattant Ngalle elé, Rabóczki szinte hihetetlen módon a duplázást is hárítani tudta.

66. p: Hajdu kapott Márkustól remek ütemben labdát a balösszekötő helyén, kilépett, és 10 méterről, óriási helyzetből adott lövését Rabóczki újfent lábbal hárította.

71. p: Hajdu adott be középre balról. Labdája magasra felpattant az egyik soproni védő lábáról, és a túloldalról érkező Márkus 4 méterről jobbal a soproni kapu közepébe helyezte. 1–0.

79. p: Hajdu kapott remek labdát a balösszekötő helyén, 14 méterről a kapujából kiinduló Rabóczki fölött átívelte a labdát, amely a jobb kapufáról pattant a mezőnybe.

81. p: Egy bal oldali bedobást követően a földről felpattanó labda több soproni játékost is átugrott, s az apró termetű Márkus 4 méterről ívelt fejessel küldte a labdát Rabóczki kapujának középébe. 2–0.

84. p: Hajdu és Homei csatázott a bal oldalon, ütköztek és a hazaiak labdarúgója a földön maradt. Fábián játékvezető úgy ítélte meg, hogy a soproniak játékosa törlesztett és habozás nélkül kiállította Homeit.

Csapkodó, ideges játékkal indult az összecsapás, mindkét fél részéről rengeteg volt a technikai és az átadási hiba. Jellemző jelenet volt, hogy egy a hazai térfél közepéről elvégzett soproni szabadrúgásból induló „akció" végén Demjén a felezővonal közeléből hazaadta a labdát.

A hazaiak nyugodtak meg hamarabb, és magukhoz ragadták az irányítást. Ez persze nem volt túl nehéz részükről, hiszen soproni részről az elvileg a támadásokkal megbízott „szekció" tagjai képtelenek voltak megtartani a labdát, így aztán a hazai középpályások többször is lendületből vezethették a labdát a soproniak hátsó alakzatára, és az induló akciókból nemegyszer „meleg" helyzet adódott a vendégkapu előterében. Mindezt nyilván érzékelte Selymes Tibor is, aki nem egészen fél óra elteltével váltott. A cserét követően kiegyenlítettebb lett a játék, s a félidő hajrájában mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. Abban, hogy a szünetben gól nélküli döntetlenre állt a találkozó, jókora szerepe volt a több bravúros védést bemutató Rabóczki Balázsnak.

Változatos játékkal indult a második játékrész, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek. Aztán jó negyedóra elteltével újra fölénybe került a hazai együttes. A középpályán könnyedén törtek át a hazaiak, elöl pedig a hatalmas termetű Kueamaha futballozott roppant veszélyesen és agilisan. Egyre-másra alakította ki a helyzeteket a vendégcsapat, ha finoman akarnánk fogalmazni, azt mondhatnánk, a soproni védelem nem állt a helyzet magaslatán, ha szigorúbban és ironikusabban, azt kell mondjuk, gyakorlatilag átjáróház volt. A frontot, azaz a gól nélküli döntetlent gyakorlatilag egy személyben a 70. percig a kapuban bravúrt bravúrra halmozó Rabóczki Balázs tartotta.

Aztán nem egészen 20 perccel a lefújás előtt már ő is tehetetlen volt, egy szerencsés akció végén a jókor jó helyen lévő Márkus megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A látottak és a helyzetek alapján el kell ismerni, teljesen megérdemelten. Márkus tovább növelte a hazaiak előnyét, gyakorlatilag bebiztosítva a tatabányaiak győzelmét. A soproni csapat két dolognak köszönheti, hogy mindössze két kapott góllal úszta meg a tatabányai kirándulást. Az egyik az volt, hogy a kapuban Rabóczki ezúttal is bravúrt bravúrra halmozott, a másik pedig, hogy a hazaiak mestere, Sisa Tibor csak az utolsó fél órában cserélte be Márkust.

Minden nagyon csodálatos

Az első két nap után tökéletesen elégedett az Európai Úszóliga (LEN) az EB balatoni versenyeinek… Tovább olvasom