2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 2°C | 14°C Még több cikk.

Sportlövészet - Érem, ahogyan tervezték

A németországi Suhlban rendezett Európa-bajnokságon ezüstérmet szerzett a Sike József, Tasi Tamás, Boros László alkotta magyar csapat a futócéllövők 50 méteres 40 vegyes számában.

A három versenyző – Sike és Boros a Patent Győri LK sportlövői – összesen 1159 kört ért el a 40 lövéses számban, amivel ugyan a győztes orosz csapattól messze elmaradt, ám a második helyet – holtversenyben a csehekkel – megszerezte. Egyéniben Sike végzett a legelőkelőbb helyen, ő 388 körrel a nyolcadik lett. Tasi egy körrel maradt el honfitársától, s ezzel tizedikként, míg Boros 384 körrel a 15. helyen zárt a 29 fős mezőnyben.
A céllövők másik, 30+30 lövéses számában a győri színeket képviselő Sike József az ötödik, Tasi Tamás pedig a hetedik helyen végzett. A szintén győri Boros László 24. lett, míg a magyar csapat 1734 körös teljesítménnyel hatodikként végzett.

„Összességében elértük, amit terveztünk, éremmel tértünk haza a kontinenstornáról" – kezdte értékelését a többszörös világ- és Európa-bajnok Sike József, akit tavaly igazolt le a Patent Győri LK. A sportág egyik legeredményesebb hazai képviselője gyorsan meg is hálálta a bizalmat, hiszen az országos bajnokságon megszerzett első győri érmei után világbajnoki címet szerzett a férfiak 50 méteres 40 vegyes számában a stockholmi futócéllövő-vb-n.

A győri színekben versenyző Sike József tovább gyarapította amúgy is tekintélyes éremgyűjteményét.

„A felkészülés alatt voltak kisebb gondjaink, az árvíz miatt elázott több fegyverünk és lőszerünk is, amiket természetesen javítani, pótolni kellett – folytatta a győriek klasszisa. – Ennek ellenére a vegyes számban nem kezdtünk rosszul, s bár ezúttal messze voltunk az első helytől, az oroszok ugyanis rendkívül magabiztosan, kiegyensúlyozottan lőttek, nagy csatában sikerült a második helyet megszereznünk. Az ezüstéremért a csehekkel voltunk nagy versenyfutásban, végül minden eredményünk megegyezett, így a szervezők holtversenyt hirdettek. A másik számban nem sikerült érmet szereznünk, Lacinak nem jött ki a lépés, de ilyen előfordulhat bármelyikünkkel. Megbeszéltük, kielemeztük az Európa-bajnokságot. Aggodalomra semmi ok, tudjuk, hogy maradtak bennünk tartalékok, s tudjuk, miben kell javulnunk."

Egyéniben ezúttal elmaradt az éremszerzés

„Mindig a maximumra törekszem, legyen szó bármilyen versenyről. Apróságokon, egy-két körön múlhat néha az érem, s bár nem lehetek elégedetlen, most ennyi volt bennem ezen az Európa-bajnokságon."
Sike nem bánta meg, hogy Győrbe igazolt.

„Régóta ismerem a várost, gyakran jártam korábban is versenyezni, edzőtáborozni Győrbe. Örülök, hogy tavaly a Patentba igazoltam: úgy érzem, és az eredmények is azt bizonyítják, gyümölcsöző, eredményes a kapcsolatunk. Győrött csak a lövészetre kell koncentrálnom, Laczik Zsolt vezetőedző és a klubvezetés, ahogy ígérték, mindent előteremtenek, ami a versenyzéshez kell."

Sok idő nem marad a pihenésre

„Szeptemberben Keszthelyen rendezik az ob-t, ahol szeretnék újabb bajnoki címeket szerezni. November végén, december elején kezdődik el egy rangos nemzetközi sorozat, amelynek első állomása itthon lesz. A tornán négy-öt ország legjobb sportlövői vesznek részt, s kiváló felkészülést jelent a jövő februári moszkvai EB-re."

Döntetlen a Puskás Stadionban - Magyarország-Csehország: 1-1

A magyar labdarúgó-válogatott döntetlent játszott a cseh együttessel a két csapat szerda esti barátságos mérkőzésén Tovább olvasom