2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Sima győzelem San Marinóban

A magyar labdarúgó-válogatott 3-0-ra győzött San Marino vendégeként az Európa-bajnoki selejtezők keddi játéknapján.

A magyarok így hét mérkőzés után 12 ponttal az E csoport harmadik helyén állnak. A válogatott legközelebb augusztus 10-én, Izland ellen játszik barátságos mérkőzést, majd szeptember 2-án Svédországot fogadja Európa-bajnoki selejtezőn.

Eb-selejtező, E csoport:
San Marino-Magyarország 0-3 (0-1)
---------------------------------
Serravalle, 1000 néző, v.: Pavle Radovanovic (montenegrói)
gólszerzők: Lipták (40.), Szabics (49.), Koman (83.)
sárga lap: Cervellini (29.), Alex Della Valle (73.), Berretti (75.), illetve Juhász (17.), Vanczák (65.)

San Marino:
-----------
Aldo Simoncini - Fabio Vitaioli (Alex Della Valle, a szünetben), Damiano Vannucci, Michele Cervellini, Giacomo Benedettini, Alessandro Della Valle - Matteo Vitaioli, Fabio Bollini (Simone Bacciocchi, 80.), Manuel Marani (Maicol Berretti, a szünbetben), Pier Filippo Mazza - Andy Selva

Magyarország:
-------------
Király Gábor - Vanczák Vilmos, Lipták Zoltán (Pintér Ádám, 87.), Juhász Roland, Laczkó Zsolt - Elek Ákos - Koman Vladimir, Hajnal Tamás (Czvitkovics Péter, 71.), Dzsudzsák Balázs - Szabics Imre (Koltai Tamás, 84.), Németh Krisztián

I. félidő:
----------
40. perc: Dzsudzsák bal oldali szögletét a hosszú oldalon érkező Lipták lekezelte, majd nagy erővel kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1).

II. félidő:
-----------
49. perc: Dzsudzsák tökéletesen adott be a bal oldalról, az ötösön érkező Szabics pedig a kapu bal oldalába fejelt (0-2).
83. perc: Koman vállalkozott lövésre 30 méterről, a labda irányt változtatott egy hazai védő kezén, így a másik irányba mozduló Simoncini mellett a hálóban kötött ki (0-3).

Hatalmas fölényben futballozott a magyar válogatott az első félidőben. A csatársornak rengeteg helyzete volt, ám Szabics és Németh mindent elpuskázott, volt, amikor ketten vezették a kapusra a labdát, ám ezt sem sikerült megoldaniuk.
A gólcsendet a 40. percben végül egy védő, Lipták törte meg, aki egy szöglet után bombázott a hazaiak kapujába.
A második játékrész gyors magyar góllal indult, a válogatottba öt év szünet után a luxemburgiak ellen, pénteken visszatért - és győztes gólt szerzett - Szabics fejelte a kapuba Dzsudzsák Balázs precíz beadását.
A folytatásban is növelhette volna előnyét Egervári Sándor csapata, de rengeteg helyzetet elpuskáztak a játékosok, a 83. percben azonban Koman Vladimir távoli próbálkozása egy vendég védő kezének segítségével a hálóban landolt, ezzel pedig kialakult a végeredmény.
A magyarok csak amiatt bánkódhatnak, hogy Juhász begyűjtötte a második sárga lapját, így a svédek elleni, szeptemberi selejtezőn nem léphet majd pályára.

Egervári Sándor szövetségi kapitány:
------------------------------------
"Elégedett vagyok a csapat játékával, az ellenfélnek nem volt komoly lehetősége. Lényegesen több gólhelyzetet sikerült kialakítanunk, mint a Luxemburg elleni pénteki összecsapáson, de az utolsó passzokban sokszor hibáztunk. Természetesen a svédek más játékerőt képviselnek, de ellenük is reménykedem egy jó eredményben."

• 9. leaeder 2011. június 08. 16:02
    „kuller! Most miért mondassz ilyet?Azért biztos lehetne találni a világon 5 csapatot akit le tudnánk győzni.Kár,hogy csak európai csapatok vannak a selejtezőkben.

G.B.Én ha kihívok magamhoz mondjuk egy villanyszerelőt és nem tudja megcsinálni a villanyt én azt is fikázom,mert neki ez a dolga,ebből él és ha ahhoz sem ért amit egész életében csinál,akkor az nem szakember,hanem kontár.
    Így van ez "derék" focistáinkkal is.Nem tanultak meg egy élet alatt sem focizni,pedig nekik ez lett volna a dolguk.”
  • 8. iux 2011. június 08. 10:33
    „Lassan már nagyon kell keresni olyan kis országot,amit még meg tudunk verni!Ez kb.akkora "dicsőség" volt,mint ha szinész válogatottal játszottak volna!Bravo magyar foci,bravo!Mellesleg nem tudok repülni,nem is próbálkozok vele!Ha véletlenül,leesek valahonnét,nem fogok ódákat zengeni a szárnyalás nagyszerüségéről!Az egész focis bandának pénz helyett kapát adnék a kezébe!”
  • 7. Batistuta 2011. június 08. 09:59
    „Nem akarok fikázni senkit, de az elég ijesztő, ha egy ilyen meccs után elégedett Sanyi bácsi...”
  • 6. Goldmund 2011. június 08. 09:41
    „Magyarország lakossága közel tízmillió fő, tehát ebből kell a legjobb 11 focistát kiválasztani.
    San Marino lakossága nincs 32 ezer fő.
    Ennek fényében tessék értékelni fényes győzelmünket!”
  • 5. 123_456 2011. június 08. 08:29
    „A 8-0 is három pontot ér, meg az 1-0 is. Nem a gólarány, a mutatott játék a lényeg.
    Kiscsapatok ellen kell önbizalmat szerezni (San Marino, Málta, stb), aztán ide nekünk az oroszlánt is. Aztán jól megesznek minket:)”
  • 4. Infamous 2011. június 08. 07:07
    „ezeket az ellenfeleket szokták pl. 8:0-ra verni, nem?”
  • 3. G.B. 2011. június 08. 01:01
    „Tudjátok én azt szoktam mondani, ha valaki nagyon tudja fikázni a másikat akkor tessék, meg lehet mutatni hogyan kell... ha sikerül jobban akkor minden elismerés azé aki csinálta, ha nem akkor meg nem tudom hogy adott személy hogyan viselné visszafele ezeket a szavakat. A másik meg szerintem az hogy vagy jó vagy semmit a másikról, fikázást és rosszat soha!!!!”
  • 2. G.B. 2011. június 08. 00:57
    „Az ilyenek inkább maradnának csendbe!!!”
  • 1. kuller 2011. június 08. 00:52
    „ezaz megvertük san marinót bontsunk pezsgőt éljenezzünk imádjuk őket térden állva akkorse jutnának ki a vb-re ha mi rendeznénk :D”