2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 4°C Még több cikk.

Remekeltek a soproni kerekesek

Mozgalmas heteket hagytak maguk mögött a soproni Focus Team hegyikerékpáros-egyesület versenyzői, akik a közelmúltban nemzetközi viadalon s a hazai bajnokságon is kitettek magukért.
Negyvennégy ország 4300 bringása állt rajthoz idén Ausztria legismertebb moun- tain bike versenyén a Salzkammergut Trophyn. A Hallstatti-tó partjáról rajtoló megmérettetés idén a 30 év felettiek Európa-bajnoksága is volt egyben.

A hegyikerékpárosok körében a végtelen emelkedők világaként elhíresült 119 km-es pályán csaknem 3800 méter szintkülönbség várt a versenyzőkre, akiknek nemcsak a hegyekkel, hanem az időjárással is meg kellett küzdeniük. A rajtnál Bad Goisern főterén mindössze 12 fok és szakadó eső várta a bringásokat, akik között a soproni Focus Team versenyzői is ott voltak.

Legeredményesebben és egyben legjobb magyarként Horváth Csaba szerepelt, aki 5 óra 43 perces idővel kategóriája 7. helyét szerezte meg, alig 10 perccel elmaradva a győztes olasz versenyzőtől.

A múlt hét végén rendezték a hegyikerékpárosok XCO magyar bajnokságát Pilisvörösvár mellett. Az eredmények alapján Böhm Lajos, a Focus Team elnöke joggal lehet büszke, hiszen a három évvel ezelőtt útjára indított utánpótlásprogram beváltotta a hozzá fűzött reményeket. A 9 év alatti lányoknál Kádár Eszter és Zsejki Boglárka állhatott fel a dobogó második és harmadik fokára, míg az U11-es, valamint az U13-as lányoknál Fekete Zsófia és Kádár Anna lett magyar bajnok. Az U17-eseknél Schmidel Regina bronzérmet szerzett. Az elit masterek csatájában Horváth Csaba készült megvédeni bajnoki címét, végül ezüstérmet szerzett.

Ökölvívás - Gáll Bernadett az EB-elődöntőben

Gáll a negyeddöntőben a bolgár Gabriela Svilenovát győzte le egyhangú pontozással. Tovább olvasom