2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 14°C | 27°C Még több cikk.

Parádés soproni siker, de óv a Brno

Kosárlabda - Nekiesett ellenfelének a Sopron, s pár gyors akcióval előnyhöz is jutott. A Brno hamar rendezte sorait, és precízen felépített támadójátékkal fordított.
A hazai csapatnak szerencséje sem volt, már megszerzett labdákat veszítettek el, így tartotta előnyét a Gambrinus. Felforrósodott a légkör, amikor Fegyverneky ütközött a levegőben kosárra törő MacLeoddal, s az ausztrál nagyot esve elterült a parketten. Ettől kezdve amikor az expécsinél volt a labda, tüntetett, fütyült a publikum. A második szakasz elején közel két percig nem esett kosár, kiválóan védekeztek a felek.

Lüktetett a játék, hatalmas volt a hangulat és az iram, ám ebben a szakaszban a nagy rohanásban már több hiba csúszott a játékba mindkét oldalon. Az MKB Milovanovic révén próbált tapadni a csehekre, de az ifjú szerb kosaras „túlvállalta" magát, szinte minden hazai akciót ő próbált befejezni, ám ez ritkán sikerült neki eredményesen. Ráadásul MacLeod megkapta a harmadik személyi hibáját, kénytelen volt leültetni őt Székely.

A negyed közepe egyértelműen a Brno csapatáé volt, aztán Honti és Horti igen ügyes megmozdulásaival kiegyenlített a Sopron.

Horti ott folytatta, ahol szünet előtt abbahagyta, vezetést szerzett a hazai csapatnak, ám fordított a Brno. A szakasz második fele kissé fejetlen rohanást s több eladott labdát hozott mindkét fél részéről, pedig közben Krivacsevics remek ütemben „sapkázta le" Bérest. A kevés kosár ellenére kiváló volt a meccs. A szakaszt ötpontos hazai vezetéssel zárult.

A hajrában kipontozódott a Brno legmagasabb játékosa, Kulichová, sajnos elég sok büntetőt rontott az MKB, ezek jobb értékesítésével bebiztosíthatta volna győzelmét. Ha büntetőből nem is, a hárompontos köríven túlról sikerült betalálnia MacLeodnak, ez úgy tűnt, megtörte a cseheket. Bár kicsit kapkodtak a hazaiak, a Brno még jobban, s MacLeod újabb triplája megadta a kegyelemdöfést a Brnónak. Bár az utolsó 24 másodpercben háromszor is eladta a labdát a Sopron a Brno letámadása ellen, két pont még maradt az előnyből.

Egy ritkán látható, nagyszerű mérkőzésen a második félidőben mutatott remek játékával két vállra fektette a Sopron Európa második legjobb csapatát.
Székely Norbert: – A hatalmas iramú meccs első félidejében az iram miatt sok volt a hiba. Tudatosan készültünk erre, reméltük, hogy meg tudjuk törni a Brnót. Ez a meccs is bizonyította, hogy fiatal csapatunk Európa legjobb együtteseivel is fel tudja venni a versenyt.

Jan Bobrovsky: – Bírói műhiba miatt megóvjuk a meccset. Miközben visszaszereztük a lepattanót a soproni palánk alatt, három másodpercet ítéltek ellenünk, majd időkérés után, amikor nekünk kellett volna bedobni a labdát, a hazaiak jöhettek. Ekkor dőlt el a mérkőzés.

• 4. ivankovicsj 2008. november 14. 11:29
    „Tisztelt Viti!
    Amennyiben az akábbi linket megnézte volna, láthatná, hogy közöltük a mérkőzés végeredményét is.

Németh Péter neve pedig fotósként azért szerepel, mert, ha jól megnézni/megnézte volna, a sportoldalunk nyitóoldalán http://www.kisalfold.hu/sport/ szerepel emellett a cikk mellet egy fotó, azt készítette Németh Péter, mi pedig jeleztük ezt a cikkben.

Tisztelt Viti! Számos alkalommal kapunk jogos kritikát olvasóinktól. Az Öné ez esetben nem volt az, ezért mielőtt ismét portálunk gyalázásába kezd, kérem, győzödjön meg arról mit állít.”
  • 3. Viti 2008. november 14. 11:11
    „ÉS MENNYI LETT A VÉGEREDMÉNY, drága Kisalföld???????????
    Már megint csak a LÉNYEG maradt ki a cikkből!
    (Vagy tudósításból, vagy minek is nevezzük...)

És milyen fotó(ka)t is készített Németh Péter?
    Mert itt egy sincs belőlük...

Gratula, jó magyar média! :((

U.i.: hozzászólásom időpontja 2008.11.14. 11:07 - ha később felkerülnének a képek és az eredmény, s azután olvasnátok ezt, akkor ne nézzetek rám furcsán! :)”
  • 2. jockey 2008. november 13. 15:04
    „Szép volt lányok, gratulálok! A csehek meg óvjanak bátran, a meccset a pályán kell megnyerni!”
  • 1. fcsopron 2008. november 13. 13:43
    „Sajnos ez igy volt,de ha az ellenfél óv Sopron is óvhat ,mert az ellenfél edzője és másod edzője bent a pályán reklamáltak miközben ment a mérközés és még technikaiit sem kaptak!!
    Hajrá Sopron!!”

Női kézilabda: Audi ETO-Vác 34-25

Kézilabda - A mérkőzés alapján nehéz eldönteni, hogy milyen formában várja a vasárnapi… Tovább olvasom