2017. 09. 23. szombat - Tekla 9°C | 18°C Még több cikk.

Parádés hajrával

A magyar férfiválogatott nagyszerű hajrával legyőzte kedden az észt csapatot Szolnokon.

Magyarország–Észtország 75–64 (18–16, 18–16, 16–23, 23–9). Osztályozó, 3. mérkőzés. Legjobb dobók: Lóránt 18, Fodor 16, Horváth 10, Körtélyesi 9.

Az elmúlt héten az ukránokat legyőző, majd Csehországban vereséget szenvedett magyarok ellen a tabellán ugyancsak három pontnál tartó észt gárda a palánk alóli találatokkal tartotta magát. Néhány kihagyott helyzet és büntető miatt a félidőben 36–32-t mutatott az eredményjelző.

Nagyszünet után tovább akadozott Mészáros Lajos együttesénél a gépezet, így a lendületbe jövő – és rengeteg lepattanót szedő – baltiak átvették a vezetést, majd hét ponttal elhúztak (45–52). Fodor Márton triplája és Kámán Tamás duplája visszahozta a reményt, 30 perc elteltével 52–55 volt az állás. A hazai gárda a 35. percben került ismét előnybe (60–59), majd egy 14–0-ás rohamot mutatott be, amellyel eldöntötte a találkozót.

A magyar válogatott tavaly szeptemberben lezárult Európa-bajnoki selejtezősorozatban az A csoport utolsó helyén végzett, ezért kényszerül arra, hogy az ukránokkal, a csehekkel és az észtekkel oda-visszavágó alapon osztályozót játsszon az A divízióban maradásért. A kvartett győztese és másodikja marad benn.

Mészáros Lajos szakmai igazgató:

˝Fantasztikus akaratereje volt ma a csapatnak, a csodálatos közönség pedig minden nehézségen átsegítette a fiúkat. Nagyon fontos győzelem volt, dolgozunk tovább.˝