Kisalföld logö

2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Öt világversenyt rendezhet Magyarország

Ennek az esztendőnek a legfontosabb sporteseménye az athéni olimpia lesz, de emellett is számos rangos versenyt és tornát rendeznek világszerte, elég talán a portugáliai labdarúgó Európa-bajnokságot említeni.
Remélhetőleg az athéni olimpián is érmeket lapátolnak össze a kajakosok. Hazánk rendezi idén a női kézilabda EB-t.
Az MTI Sportszerkesztőségének összeállításából kiderül, hogy például májusban hat-hat világ- és Európa-bajnokságot bonyolítanak le ötkarikás sportágakban.
Magyarország a Forma–1-es futam mellett 2004-ben öt nagy nemzetközi sporteseménynek ad otthont. A sort februárban a műkorcsolya EB nyitja, márciusban szintén a Budapest Sportarénában rendezik a fedett pályás atlétikai vb-t, majd Győrött a légfegyveres EB-t, augusztusban Kecskemétre látogatnak a világ legjobb négyesfogat-hajtói, végül decemberben női kézilabda EB-re kerül sor öt városban (Békéscsaba, Budapest, Debrecen, Győr, Zalaegerszeg).

Kiemelkedő sportesemények

Január
I. 2–I. 7. Vitorlázó repülőhollandi-vb, Melbourne. 1–18. Dakar-rali. 3–10. Tenisz Hopman- kupa, nem hivatalos vegyescsapat-vb, Perth. 9–11. Gyorskorcsolya EB, Heerenveen. 16–18. Rövidpályás gyorskorcsolya EB, Zoetermeer. 17–18. Gyorskorcsolya sprint-vb, Nagano. 19–II. 1. Ausztrál nyílt teniszbajnokság, Melbourne. 22–II. 1. Férfi kézilabda EB, Szlovénia. 25–31. Vitorlázó Soling-vb, Porto Alegre.

Február
2–8. Műkorcsolya EB, Budapest. 7–8. Gyorskorcsolya négytávú összetett vb, Hamar. 7–15. Sílövő-vb, Oberhof. 16–22. Sílövő EB, Minszk. 19–III. 1. Ökölvívó EB, Pula. 20–22. Sírepülő- vb, Planica (Szlovénia). 22–29. Női vízilabda olimpiai selejtező torna (Magyarország részvételével), Imperia (Olaszország).

Március
1–7. Asztalitenisz csapat-vb, Doha. 5–7. Fedett pályás atlétikai vb, Budapest. 6–13. Vitorlázó Tornado EB, Gran Canaria. 7. Forma–1-es Ausztrál Nagydíj, Melbourne. 10–14. Súlyemelés, Európai Unió-bajnokság, Budapest. 12–14. Gyorskorcsolya távonkénti vb, Szöul. 13–14. Rövidpályás gyorskorcsolya csapat-vb, Szentpétervár. 19–21. Rövidpályás gyorskorcsolya-vb, Göteborg. 20–21. Mezeifutó-vb, Brüsszel. 20–IV. 3. Sakk női EB, Drezda. 21. Forma–1-es Malajziai Nagydíj, Szepang. 22–28. Műkorcsolya-vb, Dortmund. 24–27. Légfegyveres EB, Győr.

Április
4. Forma–1-es Bahreini Nagydíj, Bahrein. 8–11. Férfi kötöttfogású és női birkózó EB, Haparanda (Svédország). 8–18. Szörf-vb, Cesme (Törökország). 10–17. Vitorlázó Tornado-vb, Palma de Mallorca. 12–18. Jégkorong divízió I-es vb, A csoport, Oslo (Norvégia, Magyarország, Fehéroroszország, Hollandia, Nagy-Britannia, Belgium). 12–20. Vitorlázó 49-es vb, Athén. 15–18. Férfitorna EB, Ljubljana. 17–26. Férfi és női súlyemelő EB, Kijev. 18. Triatlon EB, Valencia. 23–25. Szabadfogású birkózó EB, Ankara. 23–V. 1. Vitorlázó csillaghajó-vb, Gaeta (Olaszország). 24–V. 9. Jégkorong-vb, Prága, Ostrava. 25. Forma–1-es San Marinó-i Nagydíj. 29–V. 2. Női torna EB, Amszterdam.

Május
4–16. Vitorlázó 470-es vb, Zadar. 6–9. Tékvandó EB, Lillehammer. 6–16. Úszó-műugró EB, Madrid. 7–9. Karate EB, Moszkva. 7–15. Vitorlázó Yngling-vb, Santander. 7–15. Vitorlázó finndingi EB, La Rochelle. 8–9. Triatlon-vb, Madeira. 8–30. Giro d’Italia olasz kerékpáros körverseny. 9. Forma–1-es Spanyol Nagydíj, Barcelona. 9. Triatlon csapat-vb, Madeira. 10–19. Vitorlázó Laser- vb, Bitez (Törökország). 14–16. Cselgáncs EB, Belgrád. 15–22. Teke-vb, Brassó. 17–22. Pályaíjász EB, Brüsszel. 19. Labdarúgó

UEFA-kupa-döntő, Göteborg. 20–23. Kajak-kenu EB, Poznan 23. Forma–1-es Monacói Nagydíj, Monte-Carlo. 24–VI. 6. Francia nyílt teniszbajnokság, Párizs. 26. Labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő, Gelsenkirchen. 26–30. Pályakerékpáros-vb, Melbourne. 28–31. Duatlon-vb, Geel (Belgium). 28–VI. 2. Öttusa-vb, Moszkva. 29–VI. 16. Sakk férfi EB, Antalya. 30. Forma–1-es

Európai Nagydíj, Nürburgring.

Június
1–10. Vitorlázó 470-es EB, Warnemünde. 2–13. Szörf EB, Sopot. 3–5. Aerobik-vb, Szófia. 4–6. Ritmikus gimnasztika EB, Kijev. 10–13. Strandröplabda EB, Timmendorfer Strand (Németország). 11–VII. 18. Férfi Vízilabda Világliga. 12–VII. 4. Labdarúgó EB, Portugália. 13. Forma–1-es Kanadai Nagydíj, Montreal. 20. Forma–1-es Egyesült Államok Nagydíja, Indianapolis. 21–VII. 4. Angol nyílt teniszbajnokság, Wimbledon. 22–28. Koronglövő EB, Nicosia. 29–VII. 4. Vívó EB, Koppenhága.

Július
3–4. Triatlon hosszú távú vb. 3–25. Tour de France francia kerékpáros körverseny. 4. Forma–1-es Francia Nagydíj, Magny-Cours. 5–10. Vitorlázó 49-es EB, Garda-tó. 5–11. Búvár uszonyos hosszú távú EB, Kijev. 10–16. Tájékozódási futó EB, Roskilde (Dánia). 10–17. Vitorlázó Europe-vb, Cagliari. 11. Forma–1-es Brit Nagydíj, Silverstone. 16–24. Vitorlázó Yngling nyílt EB, Stavoren (Hollandia). 16–24. Vitorlázó Laser EB, Warnemünde. 17. Triatlon hosszú távú EB, Immenstadt (Németország). 25. Német Nagydíj, Hockenheim. 25–VIII. 1. Evezős-vb nem olimpiai számokban, Banyoles (Spanyolország). 28–VIII. 4. Vitorlázó repülőhollandi-vb, Warnemünde. 31–VIII. 1. Kajak-kenu maratoni vb, Bergen.

Augusztus
1. Duatlon hosszú távú vb, Dánia. 4–8. Négyesfogat-hajtó vb, Kecskemét. 5–8. Lovastorna-vb, Stadl Paura (Ausztria). 13–29. Olimpiai játékok, Athén. 15. Forma–1-es Magyar Nagydíj, Hungaroring. 29. Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps. 30–IX. 12. Amerikai nyílt teniszbajnokság, New York.

Szeptember
4–26. Vuelta spanyol kerékpáros körverseny. 5. Duatlon EB, Belfast. 5. Atlétikai világdöntő: kalapácsvetés, Szombathely. 12. Forma–1-es Olasz Nagydíj, Monza. 12–19. Tájékozódásifutó-vb, Västeras (Svédország). 17–28. Paralimpia, Athén. 18–19. Atlétikai Világdöntő, Monte-Carlo. 23–28. Öttusa Európa-bajnokság, Albena. 26. Forma–1-es Kínai Nagydíj, Sanghaj. 28–X. 3. Országúti kerékpáros-vb, Verona.

Október
3. Félmaratoni vb, Újdelhi. 3–10. Ökölvívó női EB, Milánó. 7–10. Rövidpályás úszó-vb, Indianapolis. 10. Japán Nagydíj, Szuzuka. 14–31. Sakkolimpia, Spanyolország. 18–26. Búváruszonyos-vb, Sanghaj. 24. Brazil Nagydíj, So Paulo.

November
1–2005. II. 28. Vitorlázó Vendée Globe. 18–21. Karate-vb, Monterrey (Mexikó). 19–21. Teremkerékpáros-vb, Tata. 22–28. Tenisz Fed-kupa döntő. 28–XII. 2. Hosszútávúszó-vb, Abu-Dzabi.

December
3–5. Tenisz Davis-kupa-döntő. 9–12. Rövidpályás úszó EB, Bécs. 9–19. Női kézilabda EB, Magyarország. 12. Mezei futó EB, Heringsdorf (Németország).

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Schumacher a bajnokok bajnoka

Tavalyi és 2001-es sikerét megismételve harmadszor is a Forma-1 történetének egyik legjobb pilótája,… Tovább olvasom