2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

Nyolcadszorra kupagyőztes az Audi-ETO - Fotók

A várakozásoknak megfelelően, sima 42-22-es győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Békéscsaba ellen a női kézilabda Magyar Kupa döntőjében, így sorozatban nyolcadik alkalommal végzett az első helyen.

Ahogy arra számítani lehetett, könnyedén győzött az Audi-ETO együttese a Békéscsaba ellen a női kézilabda Magyar Kupa fináléjában, ezzel nyolcadik alkalommal lett kupagyőztes.

Békéscsaba - Győri-Audi ETO 22:42 (10-22)

Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1200 néző.

Gólszerzők:

Békéscsaba: Tóth K. 5, Toskovic 4, Leposava 4, Szögi 2, Kelemen 2, Tóth S. 2, Ljubas 1, Zsilák 1, Gávai 1

Győri Audi-ETO: Radicevic 11, Löke 7, Görbicz 4, Vérten 4, Orbán 4, Gros 3, Lekic 2, Amorim 2, Kovacsics 2, Hornyák 1, Planéta 1, Tóth E. 1.

Győri-Audi ETO - Békéscsaba 42-22. Fotó: H. Baranyai Edina.

Az első félidő elején már látszott a két csapat közötti hatalmas különbség, a győriek sokkal nagyobb sebességi fokozatban játszottak. A találkozó 21. percében már tízgólos volt a különbség, amelyet a félidő végére még növelni tudott a zöld-fehér együttes. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott a kapuban Pálinger, valamint Radicevic húsz percen belül hétszer volt eredményes.

A fordulás után sem változott a játék képe, a zöld-fehérek könnyed gólokat szereztek, míg a békéscsabaiak igyekeztek elkerülni a kiütéses vereséget.

A második félidő derekától csendben csordogált a mérkőzés, a győriek helyenként látványos gólokkal szórakoztatták a Magvassy Sportcsarnokba kilátogató szurkolókat.

A mai győzelmével sorozatban nyolcadik kupagyőzelmét szerezte meg a Győri Audi-ETO együttese, így ezzel a teljesítménnyel történelmi csúcsot állított be Magyarországon.

A csapatból Görbicz Anita és Vérten Orsolya is a nyolcadik sikerét ünnepelhette.

Nyilatkozatok a mérkőzés után:

Pálinger Katalin: -Szerettük volna kiszolgálni a közönséget, akik most is remekül buzdították a csapatot. A szezon végén befejezem a pályafutásom, így az utolsó kupagyőzelmemet ünnepelhettem.

Görbicz Anita: - Az első győzelem volt a legemlékezetesebb, de nem lehet megunni a sikert. Ez a két nap nagyon sokat szolgált a BL-döntő felkészülésére.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek!

(II. félidő) 30.p. Radicevic tizenegyedik, míg Zsilák az első gólját szerezte.

(II. félidő) 28.p. Kelemen és Szögi gyors leindítás után szépített, míg Gros egyéni akcióból szerzett gólt. 20-41.

Kovács Péter, a békéscsabaiak mestere időt kért.

(II. félidő) 27.p. Radicevic már tíz gólnál jár. 18-40.

(II. félidő) 26.p. Húsz a különbség Radicevic és Löke góljaival. 18-39.

(II. félidő) 25.p. Karl-Erik Böhn használta ki időkérési lehetőségét.

(II. félidő) 24.p. Kovacsics volt eredményes gyors leindítás után. 18-37

(II. félidő) 21.p. Kisebb gólcsend után Radicevic, Toskovic és Gros is gólt lőtt. 18-35.

II. félidő) 18.p. Lekic is feliratkozott a gólszerzők közé. 17-33.

(II. félidő) 15.p. Planéta szerezte meg első gólját a döntőben, valamint Orbán is eredményes volt szélről. 16-32.

(II. félidő) 13.p. Görbicz cunderes lövéssel, valamint Orbán gyors lerohanásból növelte tovább az előnyt emberhátrányban is. 15-30

(II. félidő) 11.p. Toskovic szépített egy távoli lövéssel. 15-28.

(II. félidő) 10.p. Gyönyörű támadás végén Görbicz gól. 14-28.

(II. félidő) 9.p. Orbán harcolt ki hétméterest, amelyet Pálinger lőhetett. A győri kapus próbálkozását Veress hárította.

(II. félidő) 8.p. Vérten a szélről, Tóth Katalain beállós pozícióból volt eredményes. 14-27. Ha így folytatja az ETO, akár húszgólos különbséggel is nyerhet.

(II. félidő) 6.p. Leposava ismét gólt szerzett átlövésből, de Löke is gyors indítás után. 13-26.

(II. félidő) 4.p. Görbicz hibázott büntetőt, a békéscsbaiaknál Tóth és Leposava lőtt gólt. 12-25.

(II. félidő) 3.p. Vérten gól a szélről. 10-24.

(II. félidő) 2.p. Szögi kiállítása miatt emberelőnyben játszó Audi-ETO Amorimnak köszönhetően tovább növelte az előnyt. 10-23.

Elkezdődött a második játékrész, a győri kapuban továbbra is Pálinger véd.

Vége az első félidőnek!

30.p. Radicevic már hét gólnál jár. 10-22.

29.p. Tóth ezúttal sem hibázta el a megítélt hétméterest. 10-21.

28.p. Tóth Sára nem hibázta el a büntetőt, illetve Kovacsics és Radicevic is eredményes volt szélről. 9-21.

25.p. Gros és Radicevic három góljávall újra tízgól felett a különbség, a lila-fehéreknél Tóth szépített. 8-19.

22.p. Két békéscsabai gól egymás után. Toskovic és Tóth volt eredményes. 7-15

22.p. Tóth találatával már tízgólos a győri előny. 5-15.

21.p. Ljubas lövését védte Pálinger, majd gyors indítás végén Hornyák lőtt magabiztosan a kapuba. 5-14.

19.p. Radicevic kétszer is eredményes volt szélről, majd Ljubas hatalmas góllal szépített. 5-13.

16.p. Szögi rontott büntetőt, de a kipattanó után már a kapuba talált. 4-11.

15.p. Sorcserét hajtott végre Karl-Erik Böhn. Radicevic, Gros, Hornyák, Tóth E. Lekic, Kovacsics a pályán.

15.p. Gyönyörű támadás végén Löke ziccerét védte Veress, de fél perccel később már nem hibázott a norvég beállós. 3-11.

13.p. Görbicz rontott büntetőt.

12.p. Szögi bejátszása után Tóth szerzett gólt beállós pozícióból, majd Löke növelte tovább a győri vezetést. 3-10.

11.p. Az időkérés sem segített a lila-fehéreken, Vérten ismét gólt szerzett gyors leindításból. 2-9.

10.p. Újabb győri gól, ezúttal Orbán volt eredményes szélről. Kovács Péter, a Békéscsaba vezetőedzője 8-2-es Audi-ETO vezetésnél időt kért.

10.p. Amorim lőtt hatalmas gólt átlövésből. 2-7

10.p. Löke futott végig a pályán és lőtt a kapu bal oldalába. 2-6

9.p. Pálinger kapott sárga lapot reklamálásért.

8.p. Vértennel szemben szabálytalankodtak a szélen, a büntetőt Görbicz magabiztosan lőtte a békéscsabai kapuba. 2-5

7.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített. 2-4

6.p. Pálinger remekel a győri kapuban, többször is bravúrral védett, majd Löke növelte tovább az előny. A Békéscsabánál Toskovic szépített betörésből, illetve Gávai gyors lerohanás után. 2-3

2.p. A találkozó első gólját Vérten szerezte lerohanásból, majd fél perccel később Orbán is hasonló szituációból volt eredményes. 0-2

A Győri Audi-ETO a Pálinger – Orbán, Planéta, Löke, Görbicz, Amorim, Vérten összeállításban kezdett.

A Magyar Kupához hűen a találkozó előtt lejátszották a magyar himnuszt.

Megkezdődött a csapatok bemutatása!

Békéscsaba - Győri Audi-ETO

A bronzérmet a Vác együttes szerezte meg, nagy küzdelemben 29-26-ra verték az első félidőben még vezető Siófokot.

Zsinórban nyolcadik kupagyőzelmét ünnepelheti a Győri Audi-ETO együttese, ha vasárnap diadalmaskodik a Békéscsaba ellen a Magvassy Mihály Sportcsarnokban.

A zöld-fehérek kiütéses, 48-23-as győzelemmel jutottak a fináléba, a békéscsabaiak nagy küzdelemben, 23-23-as döntetlen állás után hétméteresekkel verték ki a Vácot.

„Nagyon büszke vagyok a lányokra, hogy bejutottak a döntőbe, nagyon jól játszottak a Siófok ellen." mondta el Kalr-Erik Böhn, az Audi-ETO vezetőedzője a klub oldalán.

A döntőről is nyilatkozott a szakember. „Jó mérkőzés lesz egy küzdős csapat ellen, de természetesen mi vagyunk a jobbak. Remélem vasárnap megszerzem az első Magyar Kupámat, nagyon izgatott vagyok!"

A mérkőzésről online tudósítást adunk 12 órától.