2018. 05. 26. szombat - Fülöp, Evelin 13°C | 25°C Még több cikk.

Női kosárlabda: Sopron lett a bajnok! - galéria

A Sopron nyerte a női kosárlabda-bajnokságot, mivel a döntős párharc ötödik, pénteki mérkőzésén idegenben, hosszabbításban 83-79-re legyőzte a címvédő Pécset.

A Sopron nyerte a női kosárlabda-bajnokságot, mivel a döntős párharc ötödik, pénteki mérkőzésén idegenben, hosszabbításban 83-79-re legyőzte a címvédő Pécset. A Sopron 1993, 1999, 2002, 2007, 2008 és 2009 után hetedszer diadalmaskodott a bajnokságban.

Eredmény, 5. mérkőzés: Pécs 2010 - MKB-Euroleasing Sopron 79-83 (17-20, 19-18, 21-23, 15-11, 7-11) - hosszabbítás után. Legjobb dobók: Griffin 22, Quigley 21, Iványi 11, illetve Holt 24, Coleman 17, Tamane 12 A párharcot a Sopron nyerte 3-2-re.

Bajnok lett az MKB Euroleasing. Fotó: MTI

A két nagy rivális 11. bajnoki döntője az alapszakaszgyőztes baranyai csapat két sikerével kezdődött (82-76, 78-68), ám múlt vasárnap elmaradt a bajnokavatás, mivel a nemrég a Magyar Kupát elhódító soproniak meglepetésre simán nyertek a baranyai megyeszékhelyen (80-56). Kedden aztán következett az egyenlítés, a lendületbe jött Sopron immár saját közönsége előtt múlta felül magabiztosan a pécsieket (79-55), így péntekre maradt a döntés.

Az első negyedet hárompontos előnnyel zárta a játékot jórészt kontrolláló vendégcsapat. A pécsiek nem mozogtak annyit, amennyit kellett volna a soproniak védekezésének megbontásához, kedvező dobóhelyzetek kialakításához, de így is vezethettek volna, ha nem hibáznak feltűnően sokat. Kiélezett küzdelmet hozott a második szakasz is, melyben a hajrá előtt úgy tűnt, elléphet a Sopron, aztán a szünetig mégis szorosabbá vált az eredmény (36-38).

A pécsieknél Quigley az első negyedben még pont nélkül állt, a második végén viszont már 12-nél tartott. Mellette Griffin (9) és Iványi (8) játszott eredményesen, rajtuk kívül pedig ketten dobtak kosarat, míg a soproniaknál jobban megoszlott a "felelősség", nyolcan találtak a gyűrűbe. A pihenő után sem változott a játék képe, mindkét együttes nagy energiákat mozgósított, de inkább a Sopron uralta a játékot. Előbb a pécsiek átvették a vezetést, majd hat ponttal elhúztak a vendégek (48-54), nem sokkal később viszont már ismét a hazaiak voltak előnyben (55-54), akik végül négypontos hátránnyal (57-61) kezdhették az utolsó szakaszt. Hét perc elteltével, szívós pécsi játékkal, újabb hatpontos hátrány ledolgozásával 68-68-ra alakult az állás, majd felváltva estek a kosarak, 72-72 után azonban, az utolsó percben már egyik fél sem talált be, így következett a hosszabbítás. Ebben az utolsó pillanatig volt esélye a győzelemre a Pécsnek, noha a Sopron megint elhúzott öt ponttal (76-81).

Egy hármasnak köszönhetően szoros lett a végjáték, a soproniak két büntetőt hibáztak, de a pécsi indulásnál, 11 mp-cel a vége előtt, Holt elcsípte a labdát, majd két büntetőt értékesített, s ezzel végleg eldőlt a csata. Az NB I történetében eddig egyszer fordult elő, hogy egy csapat 0-2-ről fordított a fináléban: 2007-ben is a Sopron vitte véghez a bravúrt a Pécs ellen.

Korábban: a 9. helyért, 3. mérkőzés: Atomerőmű KSC - Vasas-Csata 89-65 (8-17, 30-17, 19-11, 32-20) A párharcot az Atomerőmű nyerte 2-1-re. A végeredmény: 1. MKB-Euroleasing Sopron 2. Pécs 2010 3. ZTE NKK 4. Mediteam Szeged 5. Seat Lami Véd Győr 6. Nanette FTC 7. Bajai NKK 8. Szolnoki NKK 9. Atomerőmű KSC 10. Vasas-Csata 11. BSE-FCSM 12. Ceglédi EKK 13. BEAC-Újbuda.

A mérkőzés percről percre itt>>

Kezdőcsapatok
Pécs: Iványi, Fegyverneky, Quigley, Bujdosó, Griffin.
Sopron: Honti, Coleman, Holt, Krivacsevics, Tamane.
A mérkőzés játévezetői: Hartyáni, Győrffy, Király.

Előzmény:

Már eddig is nem akármilyen izgalmakat hozott a női bajnoki döntő. Bár az első két találkozó után úgy tűnt, a Pécs 2010 simán nyeri a finálét, hiszen előbb hazai pályán (82–76), majd Sopronban győzött (68–78). A harmadik és a negyedik találkozó viszont az MKB-Euroleasing fölényét hozta: kétszer is 24(!) ponttal nyert Székely Norbert együttese (80–56, 79–55).

A lélektani előny így a soproniak, a hazai pálya viszont a mecsekaljaiak mellett szól. Bár a két csapat párharcában erről nem biztos, hogy érdemes beszélni. Így van ezzel Székely Norbert vezetőedző is.
„Azt nem lehet eltörölni, hogy az utolsó két meccset ilyen nagy különbséggel nyertük, így azért van ennek jelentősége. A fejekben ott van a siker, pécsi oldalról pedig a kudarc. Ugyanakkor amit már többször is elmondtam, a két gárda találkozója rendre egy új mérkőzés új impulzusokkal, ahol a múltnak szinte semmi jelentősége nincs" – mondta a szakvezető, aki szerint leginkább az dönt, melyik gárda tud újabb energiákat mozgósítani.

„Borzasztóan hosszú szezon után vagyunk, a játékosok mindkét oldalon elcsigázottak, de a rejtett tartalékokra most nagy szükség lesz. Nagyobb, mint eddig bármikor. Bevallom, én sem tudom, hogy a két csapat játékosai honnan szedik ezt az erőt, amiért minden tisztelet és elismerés megilleti őket. Amiben még bízni lehet, hogy a csapat rendkívül együtt van, s ezt csak erősítette a vasárnapi és a keddi győzelmünk, így ki tudják segíteni, esetleg át tudják lendíteni egymást a holtponton a lányok" – tette hozzá Székely Norbert, aki továbbra sem számíthat Eördögh Editre.

„Sajnálatos, hogy Edó pályafutása végén ilyen szerencsétlenül járt. Nagyon hiányzik a pályáról, hiszen személyisége, mentalitása szinte pótolhatatlan. Ott van azért a pálya szélén, s ez is sokat jelent. Nem túlzás az állítás, hogy kicsit érte is kell a többieknek játszani, hogy a Magyar Kupa-arany mellé idén odatehessen ő is egy bajnoki első helyet, hiszen nagyon megérdemelné. Mikor kellett, szó nélkül kisegített bennünket, s elévülhetetlen érdemei voltak abban, hogy a pénteki meccs végeredményétől függetlenül ilyen szépre sikeredett a szezonunk" – fogalmazott a soproniak edzője.

Csak az utolsó tíz perc ne lett volna: Győri ETO FC-Haladás 2-2

A Győri ETO FC egy már megnyert meccset hozott döntetlenre. Aleksidze duplájával vezettünk, a… Tovább olvasom