2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

Női kosárlabda: nem döntőzik a Sopron

A PEAC-PÉCS is bejutott a fináléba, ugyanis rendkívül kiélezett csatában egyetlen ponttal nyert a címvédő Sopron otthonában.
Létrejött a pécsi házidöntő a női kosárlabda NB I-ben: a PINKK Pécsi 424 pénteki sikerét követően vasárnap a PEAC-PÉCS is bejutott a fináléba, ugyanis rendkívül kiélezett csatában egyetlen ponttal nyert a címvédő Sopron otthonában a párharc kimenetelét eldöntő harmadik felvonáson.

A vendégek győztes kosarát Raksányi Krisztina szerezte az utolsó percben.

Eredmény, elődöntő, 3. mérkőzés

Uniqa Euroleasing Sopron– PEAC-Pécs 55–56 (17–22, 13–17, 8–8, 17–9)
Sopron, NB I-es női elődöntő, 3. mérkőzés, 1000 néző. V.: Papp, Győrffy, Ádám.

Sopron: Ciglar 2, Fegyverneky 8, SIMON 11/9, HAWKINS17/3, KRNJIC 17. Cs.: Zsovár, Faris, Stankovic, Tetemodová, Edző: Igor Polenek.

PEAC: Fűrész 3/3, RAKSÁNYI 17/9, JOVANOVIC 8/3, NAGY-BUJDOSÓ 10/3, Bishop 6. Cs.: Kublina 4, Reid 8, Orozovic. Edző: Zeljko Djokic.A párharc végeredménye: 2-1 a PEAC-PÉCS javára.

A címvédő Uniqa-Euroleasing Sopron azután, hogy az első meccsen simán, 31 ponttal nyert, a következő két meccsét egy-egy ponttal elveszítette, így tíz év után először nem került be a bajnoki döntőbe a zöld-sárga együttes.

Ráadásul pár hete – szintén a PEAC-Péccsel szemben – a Magyar Kupa-fináléját is elbukta Igor Polenek együttese, mely idén ugyan továbbjutott az Euroliga-csoportkörből, ez utóbbi két eredmény ismeretében azonban az idei szereplés egyértelműen kudarcnak nevezhető.

A mindent eldöntő vasárnap esti meccsen a vendég PEAC az első perceket leszámítva szinte végig vezetett, az utolsó tíz percnek kilencpontos vendégelőnnyel vágtak neki a felek. A hajrában ugyan átvette a vezetést a hazai gárda (55–53), Raksányi triplája azonban azt jelentette, hogy a párharcot 2–1-re a baranyai gárda nyerte, így ők játszhatják a döntőt a PINKK 424 csapatával.

A tavalyi első Sopronnak marad a DVTK elleni bronzcsata pályahátrányból. Az első mérkőzés szerdán lesz idegenben, míg a tervek szerint a második vasárnap késő délután Sopronban.

Igor Polenek: – Gratulálok ellenfelünknek és sok sikert kívánok nekik a döntőben...

Mezőkövesd-Diósgyőr 0-1

A Diósgyőr Bacsa Patrik 91. percben szerzett góljával nyert a bennmaradásért küzdő Mezőkövesd… Tovább olvasom