2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Női kézilabda: Ferencváros-Audi ETO KC 35-34

Kézilabda - Elszenvedte második vereségét a bajnokságban a Győri Audi ETO KC. Görbiczék a Ferencváros otthonában mardtak alul, egy utolsó másodpercekben kapott góllal.

FERENCVÁROS - AUDI ETO KC 35-34 (16-14)
Női kézilabda bajnoki mérkőzés, alapszakasz

60. perc: Hét másodperccel a vége előtt Szucsánszki belövi! Nyer a Fradi egy góllal. 35-34 a vége.

59. perc: Szucsánszki nagy gólt lő!. 34-33. Tomori egyenlít. 34-34.

58. perc: Vérten egyenlít! 33-33.

57. perc: Pálinger védi Zácsik közeli ziccerét. Leindítás, Sidorova rosszul jön ki a kapuból, Vérten pedig gólt szerez. 33-32.

56. perc: Herr Anita hozza fel két gólra a Győrt. 33-31.

54. perc: Zácsik Szandra viszi a hátán a Fradit. Tizenhat gólos! 33-30.

53. perc: Zácsik megy be könnyedén lövésig. 32-29. Görbicz lövi be a hetest. 32-30.

52. perc: Újra jön Tomori. 31-29.

51. perc: Tomori tizenegy gólos. 31-28.

50. perc: Berta növeli a Fradi előnyét. 31-27.

49. perc: Szucsánszki elhibázza a hetest.

48. perc: Görbicz értékesíti a büntetőt. 30-27.

47. perc: Görbicz négy gólos. 29-26. Berta a szélről lövi ki a hosszút. 30-26. Kovacsics kap két percet.

46. perc: Vérten ejti át Gridnyevát. 29-25.

45. perc: Zácsik belövi a hetest is. 29-24.

44. perc: Szamoránszky P. most szélről pontos. 28-23. Tomori beállóból. 28-24. Emberelőnyben az ETO.

43. perc: Tomori-gól. 27-22. Vérten indításból eredményes. 27-23.

42. perc: Tomori kilenc gólos. 26-21. Zácsik Szandrát nem tudják megállítani a vendégek. 27-21.

41. perc: Szucsánszki lövi be a hetest. 26-20.

40. perc: Kovacsics után Szamoránszky Piroska a góllövő. 24-20. Szamoránszky újra. 25-20.

39. perc: Zácsik viszi át négy védőn a labdát. Gól. 23-19. Spiridon kap két percet.

38. perc: Hosszú idő után van újra ETO-gól. 22-18. Vérten is betalál. 22-19.

36. perc: Zácsik nem tudott passzolni, így ellövi. Ez is bejön neki. 22-17. Konkoly Csaba időt kér. A keményebb védekezésre hívja fel a figyelmet. A lövőkre nem lépünk ki.

35. perc: Néggyel megy a Fradi. Újra Zácsik! 21-17.

34. perc: Zácsik növeli három gólosra a Fradi előnyét. 20-17.

Közben véget ért az Australian Open-en a Nadal-Federer döntő. Nadal öt játszmában győzött.

33. perc: Gólzápor. Zácsik eredményes. 19-17.

32. perc: Tomori-gól. 17-16. Szamoránszky válaszol. 18-16. Újra Tomori talál a Fradi kapujába. 18-17.

31. perc: Görbicz ott folytatja, ahol az első játékrészben abbahagyta. 16-15. Zácsik veri meg egy az egyben Spiridont. Gól. 17-15.

A Fradi felkészült a címvédő játékából, és tökéletesen kihasználja a győriek hibáit. Az első játékrészben mutatottnál sokkal több kell a vendégektől, ha hozni szeretnék ezt a találkozót.

30. perc: Görbicz Anitáé a félidő utolsó gólja. 16-14. Innen folytatják a csapatok a szünet után.

29. perc: Németh Csilla találatával három gól a Fradi előnye. 16-13.

28. perc: Hornyák összeszedi második kiállítását. Spiridon szerencsés gólja nagyon kellett az ETO-nak. 15-13. Újra Pálinger véd a vendégeknél.

27. perc: Herr Anita hetesét kirúgja Gridnyeva.

26. perc: Bombagól! Zácsik hat próbálkozásából ötöt góllal fejez be. 15-12.

25. perc: Görbicz vs. Szucsánszki. Egy itt-egy ott. 14-12.

24. perc: Szucsánszki belövi a büntetőt. 13-11.

23. perc: Az ETO-ban újra Görbicz irányít, Herr Orsi áll be a kapuba, Hornyák helyén Herr Anita az egyik átlövő. Tomori szerez gólt. 12-11.

22. perc: Szamorányszky Anikó beállóból eredményes. 11-10. Zácsik negyedik gólja. 12-10. Konkoly Csaba időt kér.

21. perc: Elég tanácstalannak tűnt az ETO támadása. A labdatologatást Tomori unja meg. Kilencről bevágja a bal felsőbe. 10-10.

20. perc: Szétnyílik a vendégek védőfala, Fradi-gól jár érte. 10-8. Vérten csökkenti a Győr hátrányát. 10-9.

19. perc: Labdát szerez az ETO, Maravikova kerül ziccerbe. Gól. 9-8.

16. perc: Németh Csilla szólózik, a győri védők meg végignézik ahogy ellövi. 8-7. Zácsik is gólt szerez. 9-7. Spiridon kap két percet.

15. perc: Tomori négy gólos. 7-7. Elek Gábor időt kér.

13. perc: Szucsánszki ellövi mielőtt a bírók vennék el a labdát. Gól. 7-6.

12. perc: Tomori szerez labdát, végigviszi, és belövi. 6-6. Dajkát kiszórják a Fradiból.

11. perc: Görbicztől jó a középre passz, ám Spiridont lerántják. Herr ezt a hetest is értékesíti. 6-5.

10. perc: Zácsik Szandra is kiáll két percre. Herr Anita belövi a hetest. 6-4.

9. perc: Hornyák kiállítása után emberelőnyben a Fradi. Berta a szélről ki is használja ezt. 6-3.

8. perc: Hornyák viszi végig az akciót lendületből. 5-3.

7. perc: Görbicz hetesét védi Gridnyeva.

6. perc: Zácsik Szandráról Tomori marad le. Ez is gól. 5-2.

5. perc: Zácsik is távolról bombáz. 4-1. Tomori dupláz. 4-2.

4. perc: Tomorinak jó a zárás, kilencről bevállalja. Gól. 3-1.

3. perc: Szamoránszkyt rántják le. Hetes. Szucsánszki belövi. 3-0. Remekül kezd a Fradi.

2. perc: Szucsánszki is betalál. 2-0.

1. perc: Az ETO kezdta a találkozót. A győrieknél Pálinger kezd a kapuban. Előtte Mravikova, Hornyák, Görbicz Anita, Spiridon, Tomori és Vérten a pályán. Szamoránszky találatával vezet a Fradi. 1-0.

A korábbi években mindig nagy csatának ígérkezett a győri női kézilabdázók ferencvárosi szereplése. Mára azonban sokat változott a helyzet, a papírforma egyértelműen az Audi-ETO győzelmét ígéri, bár Konkoly Csaba vezetőedző szokásának megfelelően óvatos az összecsapás ellen.

„A Fradi hazai pályán mindenkire veszélyes, így nekünk is ennek megfelelően kell a mérkőzéshez hozzáállni. Szerencsére az elmúlt találkozókon ezzel nem volt gond, s ha most is sikerül majd megfékezni a fővárosiak lerohanását, míg a felállt fal esetén Zácsikot és Szucsánszkit kikapcsolnunk, akkor minden esélyünk megvan arra, hogy érvényesítsük a két keret között meglévő tudásbeli különbséget. Ami kisebb gondot jelent, hogy Herr Anita belázasodott, így csak szombaton dől el, hogy egyáltalán számíthatok-e rá a keretben. Jó hír viszont, hogy Pálinger Katalin teljesen rendbe jött, így ezúttal már biztosan számíthatok rá a Népligetben is" – mondta az Audi-ETO vezetőedzője.