2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 25°C Még több cikk.

Német győzelem Győrben

A német Hoffenheim csapata nyerte a II. Audi Hungaria-ETO-kupa nemzetközi tornát, miután a döntőben drámai körülmények között 2–1-re legyőzte a horvát NK Zagreb együttesét.
A fináléban a horvátok az első félidőben még vezettek, de aztán a torna gólkirálya, Philipp Osch két találatával fordítottak. A mindent eldöntő gól 3 perccel a lefújás előtt esett.

A bronzmérkőzésen is már mindenki a 11-esekre gondolt, hiszen a győztes gól után itt már szinte a középkezdésre sem maradt idő. A vezetést az angol Derby County szerezte meg, de a Rapid Wiennek sikerült fordítani, a bécsiek másodszor szereztek sorsdöntő találatot az utolsó pillanatban, hiszen a második helyüket a csoportban is annak köszönhették, hogy a Hoffenheim ellen a hajrában egyenlítettek.

Nehéz mérkőzésen szerezte meg a győzelmet a házigazda Győri ETO FC, akik a címvédő Partizan Beograddal mérkőztek az ötödik helyért. Az első félidőben a szerbek irányították a játékot, de később a zöld-fehérek akarata érvényesült, és végül 1–0-ra nyert a győri csapat.

Nagy csatát hozott a döntő is, melyet végül a Hoffenheim nyert meg. Fotó: B. A.

A 7. helyért a norvég FC Stabaek és a cseh Slavia Praha szállt harcba. A norvégok kezdeményeztek többet, de a rendes játékidő nem hozott gólt. Három-három büntetőt lőhettek a játékosok, s miután az első ötöt belőtték, az utolsó Stabaek-11-es pedig a kapufáról mellément, a csehek lettek a hetedikek.

A Fair Play-díjat az FC Stabaek kapta, a torna legjobb kapusa az NK Zagreb együtteséből Andre Glasnovic, a legjobb mezőnyjátékos a Rapid Wien szélvészgyors szélsője, Samuel Oppong, a gólkirály pedig a minden meccsen betaláló, összesen hat találatig jutó Philipp Osch (Hoffenheim) lett. A tornán az 1997. január elseje után született játékosok léphettek pályára, a csapatok 2x30 percet játszottak.

Jackie Stewart: Alonso szárazon és vízen is a legjobb

Jackie Stewart, a korábbi háromszoros Forma-1-es világbajnok tiszteli Frenando Alonsót, a Ferrari… Tovább olvasom