2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 9°C | 18°C Még több cikk.

Nehéz győzelem: Tunézia-Magyarország 24-26

A magyar női válogatott nehezen győzött Tunézia ellen a szerbiai világbajnokság újvidéki csoportjának 2. fordulójában.
A 26–24-es végeredmény – a szünetben 15–15 volt az állás – a vártnál jóval szorosabb, mivel a két együttes eddigi összecsapásain átlagban majdnem 15 góllal volt jobb a tavalyi EB bronzérmese, most viszont védekezésben sokat hibázott.

A 4. percig kellett várni az első gólra, majd Jauadi és Kovacsicz gólpárbaja következett. A ferencvárosi szélső nem állt le, csapata első öt góljából hármat vállalt. Később Görbicz vette át szerepét, de mivel a védőfal nem zárt megfelelően, így változatlanul szoros volt az állás. Kisst Herr váltotta a kapuban, ám Dauadi ellen neki sem ment. A 24. percben a tunéziai átlövésével lett 12–12. A szünet előtt Kovacsiczot kétszer, Szekerest egyszer kiállították, majd Szucsánszki kettős emberhátrányban betalált. Az afrikai együttes két napja a románok ellen összesen 17-szer volt eredményes, most félidőben már 15 gólnál járt...

A második felvonás elején rövid időre megint a tunéziaiaknál volt az előny, ám utána rendezte sorait a Hajdu-csapat, és sorozatban négyszer talált be. A magyar csapatot ez sem nyugtatta meg, a lelkes ellenfél pedig még emberhátránya alatt is az egyenlítésért harcolt, Görbicz pedig két büntetőt hagyott ki. Mindkét oldalon rengeteg volt a hiba, a 20–18-as magyar vezetés „befagyott" a félidő derekán. Erről az afrikaiak léptek el előbb, ráadásul Tomorit kiállították és Szucsánszki is hétméterest rontott.

Tunézia-Magyarország 24-26 - Fotó: MTI

A kilencperces magyar gólcsendet ki is használták a tunéziaiak, és az 51. percben átvették a vezetést. Végül Triscsuk betalált, a hajrában pedig Tomori góljaival használta ki a magyar együttes el-Gaui kiállítását, ez pedig eldöntötte a találkozót.

Hajdu János szövetségi kapitány együttese, amely szombaton a csehek 35–27-es legyőzésével rajtolt, legközelebb kedden lép pályára, 19.15 órakor ellenfele az ausztrál csapat lesz, amelyet legutóbb – a 2005-ös vb-n – 57–9-re győzött le.

A magyar gólszerzők: Tomori 6, Görbicz 6/3, Kovacsicz 4, Vérten 3, Szucsánszki 2, Bulath 2, Triscsuk 1, Vincze 1, Bognár-Bódi 1.

Hajdu János szövetségi kapitány a találkozót követően elmondta, talán időben jött ez a figyelmeztetés a csapatnak, ugyanis a folytatásban ennél keményebb csaták várnak az együttesre.

„Hiába próbáltam meg sokat cserélni, nem sikerült megtalálni azt a sort, amely biztos győzelemhez segített volna bennünket" – mondta a szakvezető.

A tunéziaiakat irányító Paulo Jorge de Moura Pereira kiemelte, többen is felülmúlták önmagukat csapatából, amely végig egyenrangú partnere tudott lenni az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatottnak.

„Azért is nagy szó ez az eredmény, mert több játékosommal is csak a repülőtéren, a világbajnokságra utazás előtt találkoztam először" – tette hozzá az edző.

A csoport további eredményei: Németország–Csehország 37–32, Románia–Ausztrália 32–13.

Az állás: 1. Románia 4 pont (59–30), 2. Németország 4 72–47, 3. Magyarország 4 (61–51), 4. Tunézia 0 (41–53), 5. Csehország 0 (59–72), 6. Ausztrália 0 (28–67).