2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Negyedik lett a magyar válogatott

Negyedik helyen végzett a magyar csapat az ifjúsági Európa-bajnokságon, miután a bronzmérkőzésen 28–16-ra kikapott Norvégiától.

Egy félidőn át élt a remény arra, hogy a magyar lányok esetleg megszerzik a csehországi EB bronzérmét, s visszavágnak az északiaknak a középdöntőben elszenvedett – időn túli szabaddobásból esett gólnak köszönhető – vereségért, harminc perc játék után ugyanis 12–12-re állt egymással a két csapat. Remekül indult a mérkőzés, hamar sikerült a mieinknek ellépni három góllal, de az északiak fordítani tudtak.

Fordulás után láthatóan elfáradt a csapat, a norvégok gyakorlatilag átrohantak Róth Kálmán tanítványain. Az ebben a játékrészben dobott négy góllal esély sem volt a sikerre. A magyar csapat így négy győzelemmel és három vereséggel a negyedik helyen zárta az EB-t, mellyel messze túlteljesítette a célt, hiszen alapból az első csoportkörből való továbbjutást tűzte ki a szövetség a csapat elé.

A magyar csapat legeredményesebb játékosa 41 góllal a győri Tóth Gabriella lett, aki szeptemberben tölti be 15. évét.

A csapatban hét Audi-ETO-játékos – Szemerey Zsófi, Bárány Krisztina, Kurucz Ivett, Sirián Szederke, Tóth Gabriella, Vékássy Fruzsina és Virág Noémi – kapott lehetőséget.

A döntőben: Oroszország–Dánia 24–23.

Aranyérmes strandkézisek. A horvátországi Umagban megrendezett II. ifjúsági strandkézilabda Európa-bajnokságon a magyar női válogatott Gróz János és Rovnyai Mariann irányításával megvédte kontinensbajnoki címét, miután valamennyi mérkőzését megnyerte. A döntőben Oroszországot verték a mieink 2–0-ra (26–16, 13–10).

Az All Star-csapatba Szebellédy Fanni kapus és Fekete Bozsana is bekerült, míg a gólkirálynő 123 ponttal, egyben az EB legjobb játékosa Gróz Kitti lett.

• 1. CsabaKiraly 2011. július 21. 09:07
    „Azt hiszem ha ugy indulunk egy tornan, hogy eleg lesz ha... azzal csak magunk labara teszzuk a bilincset.
    Es az is lehet, hogy amikor elertuk azt a bizonyos pontot a jatekosok elegedettek es nem kuzdenek tovabb.
    Az is biztos, hogy a nemetek is es a norvegok is gyozni mennek. Sok minden a "fejben" dol el.”

Magabiztos győri siker fiatalokkal

Könnyed játékkal nyerte meg újabb felkészülési mérkőzését a Győri ETO FC szombaton. Tovább olvasom