2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

NBIII: először kapott ki a Lipót

Az NBIII 5. fordulójában elszenvedte idei első vereségét a Lipót. Győzött az SVSE, ikszelt a Csorna, és az MTE 1904 is.
Csorna–Balatonfüred 1–1 (0–1)
Csorna, 200 néző. V.: Gaál.

Csorna: Lőre – Simita, Szigeti, Nagy Sz., Csonka, Kiss M. (Véghelyi), Horváth A., Baán, Nyerges, Molnár G. (Tóth Z.), Kránitz (Gál A.).
Edző: Varga Péter.

Balatonfüred: Lantai – Nagygyőri, Banai, Szabó A., Bognár P., Vigyinszki, Babics, Gosztola (Héger), Benedek (Gál K.), Tóth B. (Boromissza), Marosvölgyi.
Edző: Lantai Balázs.

Gsz.: Szigeti, ill. Babics.

A 40. percben egy szögletből a Csorna megszerezte a vezetést: Baán labdájára Szigeti érkezett remekül és fejelt a hosszú sarokba. 1–0. A 89. percben Marosvölgyi szabálytalanságból indulva lőtt kapura 16 méterről, lövéséből azonban inkább beadás lett, így a labda a lesen álló Babics elé került, aki ezután a labdát a hálóba továbbította. 1–1. A döntetlen ezen a mérkőzésen igazságos eredmény lett volna, ha az szabályos körülmények között alakul ki.

Jók: Lőre, Simita, Szigeti, Nagy Sz., Horváth A., ill. Szabó A., Gosztola.

Varga Péter: – Az asszisztens vette el tőlünk a két pontot.
Lantai Balázs: – Sokat dolgoztunk az egy pontért, úgy gondolom, reális eredmény született.

-Családi János-

ZTE B–Lipót-Pékség 2–0 (0–0)
Zalaegerszeg, 200 néző. V.: Berta.

ZTE B: Sipos – Kocsárdi, Major, Keszei, Kocsis, Németh (Tróbert), Mátyás, Barna (Krajcár), Delic, Vittman, Balázs (Sági).
Edző: Balázs Zsolt.

Lipót: Rom – Bella, Lakatos, Töltősi, Lappints, Fajkusz (Szénási), Dombi, Burkus, Krén, Gál B. (Práger), Burányi (Magyar).
Edző: Gunyhó Ferenc.

Gsz.: Balázs, Delic.

Hatalmas iramban kezdett a Zalaegerszeg, a 15. perc után jött csak lendületbe a lipóti csapat. Helyzeteket alakított ki, de Krén és Gál nagy lehetőséget hibáztak el. Az 58. percben Balázst ugratták ki a lipóti 16-osnál, ő néhány lépés után 10 méterről a kapuba rúgta a labdát. 1–0. A 80. percben a bal oldalon Delic kapott labdát és 16 méterről nagy erővel a hosszú sarokba lőtt. 2–0.

Az NB I-es csapatból négy visszajátszóval kiálló Zalaegerszeg győzni tudott a helyzeteit kihagyó Lipót ellen.

Jók: Sipos, Balázs, Delic, ill. Lakatos, Töltősi, Fajkusz.

Balázs Zsolt: – Egy jól szervezett csapat ellen tudtuk megnyerni a mérkőzést.
Gunyhó Fernc: – Többnyire védekezésre kényszerültünk, de az ellentámadásainkban megvolt a gólveszély.

-Kalmár László-

Celldömölk–MTE 1904 1–1 (1–1)
Celldömölk, 100 néző. V.: Nagy T.

Celldömölk: Tóth A. – Kazári, Mayer, Győrvári, Szilágyi, Sebestyén (Velencei), Csákvári, Enyingi (Németh J.), Süle, Györkös, Kocsis.
Edző: Csákvári Zsolt.

MTE 1904: Kormos T. – Németh B. (Tóth N.), Gardó, Dorogi, Schmatovich, Böcskör, Kovács Á., Kovács M., Csányi (Markó), Horváth Á., Nagy R. (Dankó A.).
Edző: Turány Imre.

Gsz.: Csákvári, ill. Horváth Á.

A 20. percben Németh B. végzett el szögletet a bal oldalról, a labdát a védők kifejelték, majd Horváth kapásból bomba gólt lőtt a kapu bal sarkába. 0–1. A 25. percben a beívelt labdára Csákvári érkezett tisztán és 3 m-ről fejelt a kapuba. 1–1. Az első félidő hátralévő részében az MTE csapata előtt több lehetőség volt, de a vendégegyüttes helyzeteit nem tudta kihasználni. A második félidő kiegyenlített játékot hozott, inkább mezőnyjátékkal teltek a percek. A játékvezetői hármas főleg a vendégek kárára tévedett sokat.

Az MTE 1904 megtört egy sokéves rossz sorozatot és nem kapott ki Celldömölkön.

Jók: Győrvári, Csákvári, Györkös, ill. Németh B., Csányi, Nagy R.

Csákvári Zsolt: – Igazságos pontosztozkodás született.
Turány Imre: – Idegenben tizennégy ember ellen remek eredmény a döntetlen.

-Mészáros Attila-

Soproni VSE–Répcelak 4–2 (1–1)
Sopron, 200 néző V.: Molnár A.

SVSE: Kiss Sz. – Legoza, Szmiljanic, Wéninger, Horváth T., Planéta, Polareczki (Jablonkai), Lazic (Horváth D.), Dallos, Lucskai (Bognár), Bausz.
Edző: Végh Tibor.

Répcelak: Kutasi – Takács P., Koncz, Lödör (Sipőcz), Orbán, Varga T., Csordás, Balikó, Németh G., Vágvölgyi, Tóth Zs. (Széles).
Edző: Elekes Zoltán.

Gsz.: Bausz (2), Polareczki (2), ill. Balikó, Csordás.
Kiállítva: Legoza (79.) ill. Vágvölgyi (82.)

A 15. percben Lucskai balszélről belőtt labdáját Bausz előrehajolva fejelte 6 m-ről a jobb sarokba. 1–0. A 21. percben a vendégek Balikó 22 m-es, nagyszerűen eltalált szabadrúgás góljával egyenlítettek. 1–1. Fordulás után fél órán keresztül csak kihagyott répcelaki ziccereket láthatott a közönség. Ezt követően azonban 10 perc alatt több esemény történt a pályán, mint addig. A 78. percben Csordás 30 m-es szabadrúgásából talált a kapuba. 1–2. A gólt a középkezdés után Legoza második sárga lap utáni kiállítása követte. Végh Tibor tanítványai azonban nem adták fel: a 82. percben a Vas megyei együttes is megfogyatkozott, miután Vágvölgyi is összeszedte a második sárgáját. Az SVSE ekkor már olyan iramot diktált, melyet a fáradni látszó vendégek nem voltak képesek tartani. A 83. és 85. percben Polareczki, a 88. percben Bausz vette be Kutasi kapuját, s alakította ki a végeredményt.

Jók: Bausz, Polareczki, Horváth D., Horváth T., ill. Csordás, Németh G., Varga T., Tóth Zs.

Végh Tibor: – Az egész mérkőzésen kellett volna úgy játszanunk, mint az utolsó hét-nyolcban.
Elekes Zoltán: – Nyolcvanhárom percig tisztességgel helytállt a csapat, sajnos két perc alatt két egyéni hiba eldöntötte a három pont sorsát a soproniak javára.

-Erdélyi Géza-

• 1. fcsopron60 2010. szeptember 13. 15:29
    „Kemény durva meccs volt és a játék vezetés 0 Sopronnak nem adtak meg egy 11 est!
    Nagyon Répcelak párti volt a bíró!!”

Megyei foci szeptember 11-12

A Győrladamér magabiztosan nyert az Öttevény ellen, győzött a Győrszemere és a Jánossomorja is. Tovább olvasom