2018. 09. 19. szerda - Vilhelmina 13°C | 27°C Még több cikk.

NBIII: a Lipót, az SVSE, a Csorna és az MTE 1904 is nyert

LAbdarúgás - A 8. fordulót a Lipót, az SVSE, a Csorna és az MTE 1904 is győzelemmel zárta. A soproniak a Veszprém mögött a tabella 2. helyén állnak.
Csesztreg–SVSE-GYSEV 0–1 (0–1)
Csesztreg, 300 néző. V.: Szvorda.

Csesztreg: Szommer – Pászti, Fentős, Simon, Pintér (Szabó P.), Szabó Zs. (Palkó), Szabó T., Németh I., Nagy N., Pethő, Németh Z.
Edző: Fentős Pál.

SVSE: Kiss Sz. – Jablonkai, Szmiljanic, Wéninger (Bagó), Dallos, Török (Böcskör Gy.), Lazic, Deák, Böcskör Zs. (Németh D.), Németh N., Varga.
Edző: Végh Tibor.

Gsz.: Németh N.

Az 5. percben Németh Z. egy felszabadító rúgást Németh Norbertbe lőtt, aki a kifutó kapust is kicselezve higgadtan helyezett az üres kapuba. 0–1. A 86. percben Németh D. remek megmozdulással becsapta védőjét, aki már csak buktatni tudta. A jogos 11-est azonban Lazic rosszul lőtte és Szommer jó érzékkel kivédte. Az utolsó öt percben ismét a hazaiak próbálkoztak, de a jól működő SVSE-védelem mindent hárított.

Jók: Szommer, Fentős, Németh I., ill. Kiss, Smiljanic, Deák, Németh N., Varga.

Fentős Pál: – Igazságos döntetlen lett volna a mérkőzés, ha a játékvezető megadja a tizenegyesünket.

Végh Tibor: – Nem lehet mindig jól játszani, de küzdeni mindig kötelező. Ma ez hozta meg a hőn áhított győzelmet.

Csorna–Bük 2–0 (0–0)
Csorna, 300 néző. V.: Keszthelyi.

Csorna: Lőre – Jakab G., Tóth D., Jakab Á., Nagy Sz., Véghelyi, Kiss M. (Régi), Horváth A., Molnár G., Vastag (Bóna), Tujner (Fekete A.).
Edző: Varga Péter.

Bük: Pikács – Németh V., Stef, Mester, Vörös A., Balikó, Feigl (Gugcsó), Guttmann, Rus (Topor), Molnár T., Szabó V. (Szalai Sz.).
Edző: Takács Gábor.

Gsz.: Tujner, Molnár G.

Az 51. percben Kiss M. mesterien gurított középre, az érkező Tujner pedig az üres kapuba passzolt. 1–0. A 67. percben Véghelyi beadása után Molnár G. a hosszú sarokba emelte a labdát. 2–0. Lőréék hét meccs óta nem kaptak gólt.

Jók: Jakab Á., Tóth D., Nagy Sz., Véghelyi, Molnár G., ill. Vörös A., Molnár T., Stef.

Varga Péter: – Görcsösen kezdtük a mérkőzést, a második félidőben azonban végre már jól is játszottunk.

Takács Gábor: Megérdemelt a hazai siker.

Lipót-Pékség–Pápa B 3–1 (3–0)
Ásványráró, 300 néző. V.: Mitterstiller.

Lipót: Deli – Ásványi, Török, Töltősi, Geri, Dömötör (Visy), Dombi, Burkus, Lappints, Gál B. (Mikli), Krén (Wágenhoffer).
Edző: Gunyhó Ferenc.

Pápa B: Takács T.– Kocsis, Nagy S., Füredi, Alex, Magyar (Fazekas), Meggyes, Tóth Zs. (Dencz), Mayer, Megyesi, Nyári (Beck).
Edző: Nagy Mihály.

Gsz.: Gál B. (2), Lappints, ill. Dentz.

A 11. percben Ásványi kitűnő labdával indította Gált, akit Nagy lerántott a 16-oson belül. A játékvezető 11-est ítélt, Gál állt a labda mögé és higgadtan a hálóba lőtte a labdát. 1–0. A 20. percben Török indította a jobbszélen Krént, aki középre adott, a jókor érkező Gál öt méterről a hálóba fejelte a labdát. 2–0. A 25. percben Ásványi középre ívelte a labdát, Lappints pedig közelről a hálóba lőtt. 3–0. A 84. percben Füredi ívelt középre, a jókor érkező Dentz a hálóba fejelte a labdát. 3–1.
A lipóti csapat végig irányította a mérkőzést, sorra dolgozta ki helyzeteit, a győzelme megérdemelt.

Jók: Gál B., Lappints, Török, Töltősi, ill. Takács, Nagy, Mayer.

Gunyhó Ferenc: – A korán megszerzett tetemes előnyünk birtokában sem lankadt a játékkedvünk.

Nagy Mihály: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, ezután tíz perc alatt lenulláztuk magunkat.

MTE 1904–Celldömölk 2–0 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 250 néző. V.: Schnellbach.

MTE: Antal – Németh B. (Tóth Z.), Gardó, Hannich, Horváth M. (Schmatovich), Török, Kovács Á., Kovács M., Frick (Tóth N.), Lakatos, Horváth Á.
Edző: Hannich Péter.

Celldömölk: Tóth J. – Borsos, Győrvári, Szilágyi (Kovács K.), Csákvári (Sebestyén), Babics, Ambrus, Süle, Györkös, Kocsis T., Németh J.
Edző: Csákvári Zsolt.

Gsz.: Frick, Tóth N.

Az 53. percben Török ment el a bal oldalon, beadását Frick 6 méterről fejjel csúsztatta a hálóba. 1–0. A 90. percben Schmatovich húzott el a bal oldalon, beadását Tóth N. 5 méterről laposan lőtte a hálóba. 2–0.
A több helyzetet kidolgozó MTE megérdemelten nyert.

Jók: Lakatos, Frick, Hannich, Kovács M., ill. Győrvári, Süle.

Hannich Péter: Jelen állapotunkban a győzelem remélem, „sokat" ér.

Csákvári Zsolt: Amíg nem rúgjuk be a helyzeteinket és hátul sokat hibázunk, így járunk.

Futsal NB I: ETO-Gyöngyös hétfő 19.00

Labdarúgás - Hétfő este hét órakor újra hazai környezetben lép pályára a győri Duna Takarék ETO a… Tovább olvasom