2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

NBI: simán nyert Pápán a Fradi, kiütötte a Paks az Újpestet

Kiütötte a Honvédot a Videoton

A vendég Videoton fölényes, 4-0-s győzelmet aratott a Budapest Honvéd otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 18., idei első fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

Budapest Honvéd-Videoton FC 0-4 (0-3)
Bozsik Stadion, 1500 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: Mitrovic (25., 75.), Oliveira (30.), Kovács I. (37.)
sárga lap: Alcibiade (32.), Hidi (44.), Vernes (64.), illetve Tóth B. (61.), Brachi (77.)

Honvéd: Kemenes - Ikenne-King, Lovric, Pascariu, Alcibiade - Vécsei, Hidi, Ivancsics (Martinez a szünetben), Zivanovic, Diaby (Vernes a szünetben) - Lanzafame (Tchami 72.)

Videoton: Bozovic - Brachi, Caneira, Vinícius, Héctor Sánchez - Oliveira (Torghelle 78.), Tóth B. (Gomes 63.), Kovács I. (Alvarez 60.), Mitrovic - Paraiba, Nikolics

Lüktető iramban kezdődött a mérkőzés, az első 20-25 percben mindkét kapu előtt adódtak nagy helyzetek, gól egy szöglet után, a székesfehérvári Mitrovic szép átemelése révén született. Ezt követően az addig nyíltnak tűnő összecsapás néhány perc alatt eldőlt, miután a 37. percre már három góllal vezetett a Videoton.

A fordulás után a Honvéd ment előre, próbált faragni a hátrányán, de támadásaiba nem volt átütő erő, így fokozatosan alábbhagyott a hazaiak lendülete, a Videoton pedig könnyedén őrizte biztos előnyét. Sőt, Mitrovic újabb gyönyörű találatot is szerzett, így végül nagyon simán nyerte az előzetesen kiélezettebbnek várt mérkőzést a vendégcsapat.

Simán nyert Pápán a Ferencváros

A Ferencváros 3-0-ás győzelmet aratott vasárnap a Pápa vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 18., idei első fordulójában.

A meccs embere Julian Jenner volt, aki az FTC három góljából egyet szerzett, kettőt pedig előkészített.

Lombard Pápa Termál FC-Ferencváros 0-3 (0-2)
Pápa, 4500 néző, v.: Farkas
gólszerzők: Jenner (17.), Aborah (23.), Böde (84.)
sárga lap: Arsic (14.), Maric (37.), Tóth B. (41.), Balogh B. (47.), illetve Martins (40.)

Pápa: Szűcs - Nagy S., Dlusztus, Balogh B., Présinger - Tóth B., Tajthy - Quintero (Szolga 72.), Maric, Arsic (Beliczky 64.) - Griffiths (Lagator a szünetben)

Ferencváros: Jova - Gyömbér, Junior Fell, Sváb, Pesic - Aborah (Hakola 68.), Cukic - Jenner (Csillus 90.), Józsi, Martinus (Orosz 79.) - Böde

Két nagy hazai helyzettel kezdődött a találkozó, amelyre a Ferencváros két góllal válaszolt. A játákrész második felében felváltva forogtak veszélyben a kapuk.

A második félidő elejére a stadion négy reflektora közül csak kettő maradt üzemképes, így félhomályban folytatódott a meccs. A Lombard támadgatott, a vendégek pedig védekeztek. Igazi helyzetig azonban nem jutottak a hazaiak, s az FTC egy kontra után végleg eldöntötte a mérkőzést.

Kaposvári sikerével növelte előnyét a Győr

A listavezető Győr a télen visszatért Tarmo Kink hajrában szerzett góljával 2-1-re győzött Kaposváron a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A vendégek sikerükkel kihasználták a második helyezett MTK vereségét és a harmadik Debrecen döntetlenjét, így 9 illetve 11 pontra növelték előnyüket két legfőbb üldözőjükkel szemben.

Kaposvári Rákóczi-Győri ETO FC 1-2 (0-0)
Kaposvár, 2000 néző, v.: Szabó Zs.
gólszerzők: Oláh (77.), illetve Andric (65.), Kink (90.)
sárga lap: Safaric (84.), illetve Völgyi (16.), Kamber (24.), Koltai (51.), Andric (92.)

Kaposvári Rákóczi: Hajdúch - Kovács O., Hegedűs, Bank - Pavlovic (Bőle, 75.), Pedro, Safaric, Horváth T., Balázs B. (Waltner, 81.) - Oláh, Haruna (Vrucina, 79.)

Győri ETO FC: Stevanovic - Takács Á., Lipták, Had, Völgyi - Koltai (Andric, 58.), Pátkai (Pilibaitis, 85.), Kamber, Trajkovic, Varga R. - Strestik (Kink, 52.)

Az első félidőben a Kaposvár meglepte az éllovast. A házigazdák csapata bátran, harcosan futballozott és irányította a játékot. A szünet után sokat javult a győriek játéka, a Kink, Andric páros beállítása pedig később döntőnek bizonyult. A somogyiak 0-1-ről még egyenlíteni tudtak, a hajrában aztán az észt Kink egy látványos emeléssel megszerezte az ETO győztes gólját. A látottak alapján a hazaiak rászolgáltak volna a döntetlenre.

Paks kiütéses győzelmet aratott Újpesten

Az Újpest kiütéses, 6-0-s vereséget szenvedett szombaton a vendég Pakstól a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában. A vendégek hat góljából Lázok János négyet szerzett.

Újpest FC-MVM Paks 0-6 (0-3)
Szusza Ferenc Stadion, 2000 néző, v.: Becséri
gólszerzők: Lázok (16., 36., 71., 82., az elsőt 11-esből), Tököli (39., 78.)
piros lap: Chema Antón (14.)
sárga lap: Balajcza (25.), Stanisavljevic (48.), illetve Könyves (25.)

Újpest FC: Balajcza - Vermes, Szélesi, Chema Antón, Iandoli - Proesmans (Mihajlovic, 36.), Remili (Lázár B., 69.), Vasiljevic, Christ, Simon K. (Stanisavljevic, a szünetben) - Kabát

MVM Paks: Németh G. - Sifter, Fiola, Éger (Heffler N. 74.), Szabó J. - Könyves (Kovács G., 54.), Báló, Bartha, Lázok - Eppel (Vayer, 59.), Tököli

A Paks korán vezetést szerzett és emberelőnybe került: Chema Antón - utolsó emberként elkövetett szabálytalanságáért - piros lapot kapott, a vendégek pedig 11-eshez jutottak.

Ez alapvetően meghatározta a meccs további alakulását, ugyanis a paksiak - érvényesítve létszámfölényüket - sokkal jobban és veszélyesebben futballoztak, melynek köszönhetően sima, hatgólos győzelmet arattak.

Szombathelyen kikapott a sereghajtó Siófok

A Haladás hazai pályán egygólos hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte szombaton a sereghajtó Siófokot a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában.

Szombathelyi Haladás-FGSZ Siófok 2-1 (0-1)
Szombathely, 2427 néző, v.: Oláh
gólszerző: Iszlai (71., 11-esből), Halmosi (75., 11-esből), illetve Nagy T. (39.)
piros lap: Iszlai (73.), illetve Takács Z. (70.)
sárga lap: Halmosi (18.), Iszlai (61., 73.), Nagy I. G. (66.), illetve Pál Sz. (40.), Windecker (41.), Tímár (74.), Kecskés (86.)

Szombathelyi Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Fehér Z., Devecseri (Búrány, 82.) - Simon Á. (Németh M., a szünetben), Radó, Iszlai, Halmosi - Andorka (Gyurján, 58.), Nagy I. G.

FGSZ Siófok: Kurucz - Fehér Zs., Tímár, Takács Z., Fejes - Pál Sz., Windecker (Horváth B., 83.), Melczer V. (Nyári, 72.), Kecskés, Nagy T. - Máté J.

Erősen idény eleji formában kezdtek a csapatok, bő harminc perc telt el, mire élvezhető futballt láthatott a közönség. A helyzeteket a Haladás dolgozta ki, mégis - némileg váratlanul - a Siófok szerzett vezetést.

A folytatásban kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán. A Haladás ugyan két büntetővel fordítani tudott, de a játék képe alapján igazságosabb eredmény lett volna a döntetlen a nagyon alacsony színvonalú találkozón.

Döntetlent játszott a Debrecen a KTE vendégeként

A címvédő Debrecen gól nélküli döntetlent ért el Kecskeméten a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának szombati első mérkőzésén.

Kecskeméti TE Phoenix Mecano - DVSC-TEVA 0-0
Kecskemét, 2000 néző, v.: Vad II.
sárga lap: Póti (32.), Patvaros (78.), illetve Simac (68.), Nagy (70.), Ramos (72.)

Kecskeméti TE Phoenix Mecano: Antal - Koszó, Póti, Vaskó, Forró - Vukasovic, Patvaros, Pekár (Diaz, 82.), Bertus (Savic, 74.) - Rajczi (Yannick, 65.), Burgos

DVSC-TEVA: Verpecz - Nagy, Simac, Mészáros, Korhut - Bódi, Ramos, Czvitkovics, Szakály (Ferenczi, 76.) - Rezes (Sidibe, 83.), Pölöskei (Szécsi, 65.)

Az első félidő legnagyobb eseményét Dzsudzsák Balázs megjelenése okozta, aki aláírásokat osztogatott a gyerekeknek. A szünetig egyetlen komoly gólhelyzetet sem tudtak kialakítani a csapatok.

A folytatásra a KTE nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, élvezetesebbé vált a mérkőzés, de komoly gólszerzési lehetőség csak Sidibe előtt adódott, aki közelről méterekkel mellé lőtt, így maradt a döntetlen a lefújásig.

Egygólos győzelmet aratott a Diósgyőr az Eger ellen

A Diósgyőr 1-0-ra nyert Vácon az Eger vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

Az NB I újonca továbbra sem játszhat hazai pályán a bajnokságban a villanyvilágítás hiánya miatt.

Egri FC-Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)
Vác, 700 néző, v.: Kassai
gólszerző: Tisza (17.)
sárga lap: Luque (45.), illetve Piller (27.), Farkas Á. (40.), Vidovic (57.), Albert (67.), Rakovic (83.), Mecinovic (91.)

Egri FC: Sztankó - Balog Zs., Rakovic, Mecinovic, Piller - Koós (Lasimant, 63.), Pavicevic, Farkas Á. (Vidovic, a szünetben), Albert - Németh N., Horváth Z. (Palásthy, 73.)

Diósgyőri VTK: Ribánszki - Vági, Vadász, Kádár, Gohér - Gosztonyi (Gallardo, 90.), Elek Á. (Nagy T., a szünetben), Takács P., Luque - Rudolf (Bacsa, 80.), Tisza

A papírformának megfelelően a dobogós helyért küzdő Diósgyőr játszott jobban az első félidőben, helyzeteiből egyet kihasználva meg is szerezte a vezetést. Az utolsó előtti helyen álló Eger csak elvétve jutott el az ellenfél kapujáig, komoly helyzetet pedig nem tudott kialakítani.

A folytatásban aztán fordult a kocka, ekkor már az egriek akarata érvényesült, de valamennyi lehetőségüket elpuskázták. A minimális előnyének megtartására berendezkedő Diósgyőr így elvitte a három pontot.

Pécsi siker, Garami József rekordja

A Pécs 2-1-es győzelmet aratott a vendég MTK felett a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának nyitómérkőzésén, amelyen Garami József, a fővárosi kék-fehérek szakmai igazgatója rekordot döntött.

A szakember 73 évesen és 204 naposan irányította az MTK-t pénteken, ezzel ő a magyar élvonal edzőinek korelnöke, korábban ugyanis senki nem ült ennyi idősen NB I-es mérkőzésen kispadon. Az eddigi csúcsot Illovszky Rudolf, a Vasas legendás alakja, korábbi szövetségi kapitány tartotta: ő 1995. június 24-én a BVSC 3-1-es legyőzése alkalmával irányította utoljára szeretett klubja csapatát - 73 évesen és 123 naposan.

PMFC-Matias - MTK Budapest 2-1 (2-1)
Pécs, 2000 néző, v.: Solymosi
gólszerzők: Zeljkovic (8.), Grumics (25.), illetve Ladányi (36.)
sárga lap: Zeljkovic 40, Hoprváth A. 65, Causic (90.), Horváth Zs. (91.) illetve Kanta J. 9, Vass 58.

Pécs:Dibusz - Lázár, Causic, Balogh, Zeljkovic - Nagy O. (Markvart 68.), Horváth A. (Koller, 77.), Uzoma, Wittrédi - Grumic, Simon A. (Horváth Zs., 59.)

MTK: Hegedűs - Wolfe, Kelemen, Vukmir, Hidvégi - Zsidai, Pölöskei, Vass (Bese, 62.), Kanta J., Ladányi - Tischler (Balajti, 82.)

Jó iramban kezdődött a tavasz első fordulójának nyitómérkőzése, amelyen 25 perc után már két góllal vezetett a pécsi csapat. Az MTK ezután feljavult, és még a szünet előtt szépített. A folytatásban a fővárosi együttes mezőnyfölényben futballozott, de egyenlíteni nem tudott.

• 14. Pzoli 2013. március 05. 06:29
    „A nagyérdemű kommentek megint áttértek a személyeskedésbe..........(sajnos néha én is)”
  • 13. IV.Béla 2013. március 04. 21:48
    „12. BudaiKr!

Kiengedtek eltávra, öcsike?”
  • 12. BudaiKr 2013. március 04. 18:28
    „10. Pzoli 2013.03.04. 11:27

Vigyázz pzoli mert a Ív béna naon okos ember ám ő mindent tud!”
  • 11. IV.Béla 2013. március 04. 14:32
    „10. Pzoli!

De kis naiv vagy te. :) Te komolyan azt hiszed, hogy Kubatov azért elnök, hogy neked/nektek jó legyen? Hoznak pár játékost, meg edzőt, akiket el lehet nektek adni, kaptok egy ajándék stadiont - és ezzel meg is vagytok véve kilóra, szavazotokért cserébe.

Menj a naaagy fradika fórumára okoskodni, mert - ahogy te is írod, ez a kisalföld sportrovata, és - itt senki sem kíváncsi az állami támogatású, régi szocialista módra működő csapatodra.”
  • 10. Pzoli 2013. március 04. 11:27
    „Kubaszov Fradi szurkoló Orosz Pál fradi szurkoló .Büszkén fognak kezet az új szerzeményekkel Fradi mezben. Egy szurkolót nem érdekel hogy miből van pénz .Eredmények !Majdha az eto bármelyik vezetője ilyen büszkén válalja a csapata iránti elkötelezetségét akkor oszthatja itt bárki az észt.A fő támogatótok pedig nem itt mosná a pénzét mi lenne veletek ? Ha néznétek mást is mint a kisalföld sport rovata akkor tudnátok miről beszélni.”
  • 9. nagyonfááj 2013. március 04. 09:54
    „pzoli! kubaszovljevics valóban jó a fagyinak mert dől az állami lé! Erre a tegnapi fagyidra vagy olyan büszke??????? A munyoz tényleg nagy tehetség, azért kell magyarhonban egy középcsapatnál dolgoznia!! Ébredj ember és szurkolj nyugodtan tovább a ferivárosnak csak az ökörségeidtől kímélj meg minket légyszi!!!”
  • 8. Pzoli 2013. március 04. 06:54
    „Pintér ha itt végez akkor megy majd Sopronba hála a jó istennek a Fradiba már amióta Kubatov és az Orosz Pál van ilyen ember csik húzónak sem kell.Minden nb1- es csapathoz Monizok és hasonló klub vezetők hiányoznak. Nyilasi mondta szerethető foci kell a nézőknek lásd Fradi Győr tavaly .Igaz akkor is csak egy csapat volt a pályán.Az Eto lehet bajnok idén de a Verebes féle csapat szerthető volt.Nem a tabellát nézem hanem a szurkoloi kommenteket pl Győr Honvéd.....”
  • 7. kolopeti 2013. március 03. 21:27
    „Ferencváros XD”
  • 6. Baxx 2013. március 03. 20:24
    „egyetértünk Hyppolit!”
  • 5. Hyppolit 2013. március 03. 19:32
    „4. Baxx! Ezta kommentedet is leközölték. Szerintem egy "felsőbb" döntés volt, hogy az ETO- meccsekhez ne legyen komment-lehetőség, amit annyiban meg is értek, hogy egy-két kezdeti kudarc rossz szájízt kölcsönzött több szurkolóban. Az viszont elvitathatatlan, hogy a jelenlegi eredmény önmagáért beszél. Egy biztos, hogy az ETO küzdőszellemben sokat fejlődött, és ezért a teljes csapaott dícséte illeti. Szakmai bakik pedig mindenhol becsúsznak, azt megítélni nem tudom. Magam részéről drukkolok, és tényleg jó lenne, ha ismét lehetne a Győrnél is kommentelni!”
  • 4. Baxx 2013. március 03. 18:36
    „Bármit, aminek köze van a csapatunkhoz, vagy esetleg kérdést merünk feltenni, nem közlik le... :(”
  • 3. Nyepet 2013. március 03. 15:38
    „Ha rosszat írunk Pintérre, itt is törlik a kommenteket.”
  • 2. Baxx 2013. március 03. 13:05
    „alma”
  • 1. sorok_közt 2013. március 02. 23:51
    „A PAKS-hoz hozzá lehet szólni, az ETO-hoz nem?”

Forma-1: Rosbergé volt a legjobb köridő a záró tesztnapon

Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája érte el a legjobb köridőt a Forma-1-es csapatok Barcelonában… Tovább olvasom