2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 12°C | 24°C Még több cikk.

NBI: Győri ETO FC-Kaposvár 1-1

Labdarúgás - Döntetlennel zárta a Soproni Liga 20. fordulóját a Győri ETO FC. Dragoljub Bekvalac csapata Bajzát góljával a félidőben még vezetett, ám a hajrában Zsolnai találatával egyenlített a Kaposvár.
GYŐRI ETO FC - KAPOSVÁR 1-1 (1-0)
Soproni Liga, 20. forduló
ETO Park, 2000 néző
Vezeti: Németh Á

Győri ETO FC: Sztevanovic - Odikadze, Djordjevic, Stark, Völgyi - Tokody, Józsi, Pilibaitis, Kink (Brnovic 79.p.) - Aleksidze (Stanisic 46.p.), Bajzát (Ahjupera 73.p.)

Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

Kaposvár: Kovács Z. - Grúz, Petrók, Zahorecz, Kovácsevics- Hegedűs (Farkas K. 87.p.), Obric (Pest K. 59.p.), Gujic, Bogdán (Farkas Z. 65.p.)- Zsolnai, Nikolic

Vezetőedző: Prukner László

Gólok: Bajzát (14. p.) ill. Zsolnai (76.p.)

90. perc: Zsolani tizenhat méteres lövését Sztevanovic védte. A játékvezető két percet hosszabított, és lefújta a meccset. 1-1 a végeredmény.

87. perc Hegedüs le, Farkas K. be.

85. perc Völgyi kapot sárga lapot.

79. perc Harmadik cserénket is kihasználtuk, Kink helyén Brnovic játszik tovább.

78. perc: Stanisic és Pest kaposs sárga lapot.

76. perc Egyenlít a Kaposvár! Egy jobb oldali szöglet után Zsolnai csúsztatott a hosszúba az ötös sarkáról. 1:1

73. perc ETO csere, Bajzátot váltotta Ahjupera a pályán.

65. perc: Tüzijáték az ETO kapuja előtt. Nikolic közelről próbálkozott 6 méterről. Sztevanovic védett. Bogdán ismétlése a védőkről pattant ki. Hegadűs jó 20 méterről zúzta rá. Nem sokkal ment mellé.

63. perc: Bajzát lőtt 17 méterről. Gyenge próbálkozás volt.

60. perc: Odikadze jobb oldali beadására középen tokody érkezett. Tizenkét méterről kapásból lőtt. Fölé.

59. perc: Cserél a Kaposvár. Obric helyett Pest érkezett.

52. perc: Petrók kapott sárgát szövegért.

47. perc: Stanisic első labdaérintéséből majdnem gól lett. Pilibaitis ívelt középre egy szabadrúgást a bal oldalról. A rövid oldalon érkező Stanisic csúsztatott. A labda a felső lécet érinve ment az alapvonalon túlra.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Fotók: H. Baranyai Edina

Az ETO FC cserélt a szünetben. Aleksidze helyett Stanisic játszik.

45. perc: A játékvezető nem hosszabbított, vége az első félidőnek. Az ETO FC Bajzát góljával vezet 1-0-ra.

41. perc: Bajzát fejelte vissza lövésre a labdát Aleksidzének, aki 18 méterről kapásból küldte kapura. Kevéssel mellé.

39. perc: Ismét egy távoli próbálkozás a kaposváriaktól. Gujic a tizenhatos bal oldaláról csavart a hosszúsarok felé. Nem sokkal tévesztett célt.

30. perc: Az utóbbi percek unalmát Nikolic törte meg. A tizenhatos jobb sarkáról a bal kapufát találta telibe. Ez volt a kaposváriak harmadik kapufája a meccsen.

18. perc: Nikolic fűzte be a védőket a bal oldalon. Becselezte magát a tizenhatoson belülre. Közelről lőtt, Sztevanovic pedig a felső lécre tolta  labdát.

15. perc: Obric 17 méteres szabadrúgása a bal kapufáról pattant az alapvonalon túlra.

13. perc: Józsi ívelt be szabadrúgást a jobb oldalról. Aleksidze megelőzte a kapust, de nem találta el a labdát. Völgyi lövését védte Kovács Z. Erkezett azonban Bajzát, aki 10 méterről nem hibázta el a helyzetet. 1-0.

9. perc: Obric tette be a labdát a védők mögé Nikolicnak. A csatár centikkel maradt le nagy helyzetben a labdáról.

7. perc: Gujic kapott sárga lapot. Bajzátot rúgta fel.

3. perc: Obric szöglete után Nikolic lőtt 18 méterről fölé.

1. perc: A Kaposvár kezdte a meccset.

Tavaly ősszel idegenben is győzött az ETO a Kaposvár ellen (Bajzát góljával 1–0-ra), szerdán nagyszerű teljesítménnyel kiütötte a Kazincbarcikát a Magyar Kupában, így joggal bizakodnak a győri szurkolók, hogy ma este is megszerzik a három pontot a Rába-parti zöld-fehérek.

Az ETO öltözőjében a siker hatására remek a hangulat, Dragoljub Bekvalac vezetőedző azonban a továbbjutás ellenére nincs virágos jókedvében:

„A csapat motorja, Böőr Zoltán megint megsérült. Az orvosi vélemény szerint beszakadt a lovaglóizma. A Kaposvár ellen biztos, hogy nem játszhat. Rajta kívül továbbra is sérült Koltai Tamás, aki elkezdte ugyan az edzéseket, de a terhelés következtében meghúzódtak az ínszalagjai. Valószínű, tavasszal már nem szerepelhet, akárcsak Dudás Ádám. Ezen játékosok kiesése azért jelent gondot, mert a szélső támadójátékunkat nélkülük sokkal nehezebben tudjuk megoldani."

Öröm az ürömben, hogy a szerb balhátvéd, Bojan Neziri meggyógyult és játszhat is. Jarmo Ahjupera is edz, ő elképzelhetően a kispadon kap helyet a Kaposvár ellen.

„A gondok ellenére bizakodó vagyok, hiszen a bajnokságban még nem kaptunk gólt. Remélem, ezt a jó »szokásunkat« megtartjuk szombaton is. A szervezett Rákóczi ellen mindenképpen győznünk kell a céljaink eléréséhez."

A hálója érintetlenségének természetesen örül a csapat kapusa, Szasa Sztevanovic is.

„Köszönjük a szurkolóink gratulációit a szerdai kupagyőzelemért, de az örömünk akkor lesz teljes, ha a bajnokságban legyőzzük a Kaposvárt. Az az igazság, a Kazincbarcika ellen minden sikerült nekünk, szinte minden kapura lövésünkből gól lett. Ha olyan harcosan játszunk, mint a Kecskemét ellen, akkor nem lehet gond a három pont begyűjtése."

Győrött tegnap tartották a Puskás Hungary című új magyar film bemutatóját, amelyen Both József szakmai igazgató vezetésével az ETO szinte valamennyi utánpótlás-korosztályú csapata részt vett.

• 20. pmfc 2009. március 24. 12:43
    „A Bőcs az egy csapat? :) Édes jó Istenem.

Én miattam oda mentek szurkolni ahova akartok.
    Nekem csak az fájt mindig, hogy miért szidják a Győriek a Győri csapatot?? Sosem értettem. Legyél fradi szurkoló én miattam, de annyi tisztesség lehetne benned, hogy saját városod csapatát ne szidjad...”
  • 19. Reális 2009. március 24. 09:43
    „Na kibukott a győri vér!pmfc,ha tudnád,hogy százszámra járnak győrből fradi meccsre!A bőcs ellen 3 busznyi győri jött!”
  • 18. pmfc 2009. március 23. 13:46
    „Nem kell ide bajnok csapat wunderli! Csak küzdjenek és hajtsanak az ETOért. Ki lehet kapni egy hajtós meccsen. ÉS lehet tapsolni a vereségkor is. Csak a szurkoló lássa, hogy megtettek mindent a fiúk.
    Én még a 98-99-es és az utána lévő pár csapatot is fel tudnám neked sorolni.

De a mait. Hát arra már nem vállalkoznék...”
  • 17. wunderli 2009. március 23. 11:22
    „Azt szeretném kérdezni,hogy ebben a városban valaki el tudná-e mondani az ETO összeállítását?
    Valószinűleg senki,de a 82-es csapatét még mindig fújják.Nem kell ide külföldi edző aki megmagyarázza ,hogy elfáradtak a hétközi kupameccsen.Mért nem játszatta a tarcsit? A törökországi felkészlés sikerült akkor most mivan? Eddig tartott az erő? X a REAC és a kaposvár ellen ezért érdemes volt edzőtáborozni.
    Megzavarta őket a kaposvár játéka ,RÖHEJ!”
  • 16. Lear 2009. március 23. 11:12
    „A győri foci véleményem szerint olyan, mint a partra kivetett hal fuldokló vergődése! Itt sajnos már belépő jegy nélkül sem lesz lassan néző, ingyen még ez sem kell senkinek! Többet nem is lehet írni, egyszóval, szerintem gyötrelmes!!!”
  • 15. lali84 2009. március 23. 10:45
    „ja és a 12000 néző kimegy barmolni meg más csapatta foglakozni pl:(Ujpest)azért én erre nem lennék büszke.
    de ez az 1500 ember mind ez eto hajtsa ha még ilyen kegyetlen játékot mutat is..”
  • 14. lali84 2009. március 23. 10:41
    „ezért a fociért felesleges veszekednetek mert tényleg győtrelem volt nézni ami ott folyt a mérkőzésen,szégyen!
    2.egy két okos meg ne nb2 zőn mert eto nem esik ki semmi uton modon gondolkodj mielőtt beirsz
    3.realis:végre feljut a fradi x év után abból a kemény keleti csoportból gratulálok ha bár még??......:-))
    én véleményem csak!!!”
  • 13. Hombre 2009. március 23. 07:18
    „Komolyan mondom felháborító amit ezek focil címszó alatt művelnek!!! Új stadion,milliós fizetés,több száz milliós városi támogatás ezeknek?? Vicc!!! Na meg ezek a kifogások!! Ha én a hét második felében azt mondom a főnökömnek hogy kevesebbet dolgozom mert elfáradtam,hát úgy kivág hogy csak fütyül! Európa bajnok sportlövőnk meg nem tudott tavaly edzeni mert nemvolt pénz lőlapra??? A tésztahíd építő gyerekek meg örültek az első díjjal járó pénznek(1500 dollár),mert csak az utazásukat támogatták a szállásukat nem.”
  • 12. osztógép 2009. március 23. 06:45
    „ingyenélő ki tetvek, bányába velük! én csak külföldi focit nézek, a magyar focit nem lehet annak nevezni!”
  • 11. pmfc 2009. március 22. 18:06
    „Reális!

Ha te olyan nagyon utálod a győri csapatokat, és olyan nagyon oda vagy a pesti majmokért, akkor barátom minek irogatsz itt? Húzzál fel lakni a sok cigány közé Ferencvárosba és irogass az ottani fórumba...”
  • 10. -.- 2009. március 22. 17:17
    „Reális!no commetn.Gratulálok a kultúrádhoz...”
  • 9. Reális 2009. március 22. 17:10
    „Begazol az audi is győrben,aztán mehettek kéziben is a NB-II-be!”
  • 8. pmfc 2009. március 22. 13:46
    „Hazai pályán 1-1 az szép eredmény. Nem?
    A fiúknak sok volt ez a sorozatos terhelés.
    Még szerencse, hogy Győrben van más sportág, ahol képesek az ETO játékosai szívvel lélekkel küzdeni. Uh. Reális lehet, hogy nálatok futballszagvan az NBII-ben, nálunk meg BL elődöntő a kézisek révén!!!!

HAJRÁ ETO!!!!!”
  • 7. Reális 2009. március 22. 12:54
    „Győriek!Futballszag az Üllői úton van 12.000 néző előtt,nem nálatok!”
  • 6. Primax 2009. március 22. 11:41
    „Borzalom....
    Megérdemlik ezek a fiúk azt a szép stadiont ?
    Nincs - sajnos - magyar foci, csak nagyképű és "szakértő" nyilatkozatok, vélemények.”
  • 5. pisti60 2009. március 22. 06:53
    „Sopro - pécs csucsrangadóról miért nem irnak ma messz 12/45 MKB arénában!!!

HAJRÁ SOPRON!!!!!”
  • 4. hidas 2009. március 21. 22:48
    „Mondtam már hét közben is, csak nehogy megint elfáradjanak a nehéz hétközi kupameccstől! Hát nem igazam lett???!!! Vicc az egész!”
  • 3. sivatag66 2009. március 21. 21:42
    „Lassan lehet skandálni,hogy: "NBII nyugati csoport"”
  • 2. LOLka 2009. március 21. 21:29
    „Maradt minden a régiben, csak egy kicsit megújult környezetben! Ez van”
  • 1. bius98 2009. március 21. 19:57
    „kellett ide ennyi külföldi játékos, edző? így sem megy jobban!
    jön a sablon megbüntetni a játékosokat, 1x,2x, sokszor ám semmi nem változik.... Majd jön egy névtelen edző és "csodát" tesz....”

Szívrohamot kapott Győrben a futballbíró

Egy fizikai felmérőn pénteken kora este Győrben a Dózsa pályán szívrohamot kapott és összeesett egy… Tovább olvasom