NB III - Az utolsó helyre csúszott a Mosonmagyaróvár

Mosonmagyaróvár, 200 néző. V.: Tuczai M.

Futura Mosonmagyaróvár: Boros – Kálmán, Nagy Á., Szénási, Horváth Á., Vitéz, Horváth R., Schmatovich, Régely, Németh B. (Varga Á.), Bedő (Horváth G.). Edző: Tiba Zoltán.

Budaörs: Szentpéteri – Tányéros, Herczeg L. (Sánta), Ódé, Hajós, Ferencz (Pleván), Csobánki, Bogáti (Tüske), Sajbán Máté, Horváth L., Sajbán Miklós. Edző: Albert Flórián.

Gsz.: Sajbán Miklós, Hajós, Tányéros.

Háromszáznál is több NB I-es mérkőzést játszottak a Budaörs játékosai pályafutásuk során, a tapasztalat ezen a mérkőzésen is sokat ért. A 19. percben Ferencz ívelt be egy szögletet, Sajbán Miklós ugrott a legmagasabbra és 5 m-ről a hálóba fejelt. 0–1.

A 25. percben Herczeg L. szabadrúgása a kapufán csattant, a lecsorgó labdát Hajós szerezte meg és talppal besodorta a kapuba. 0–2.

A fiatal játékos góllal tért vissza Mosonmagyaróvárra, ahol három és fél évig játszott. Az 50. percben Schmatovich lőtt félfordulatból, Szentpéteri szépen védett. A 74. percben ritkán látható nagy gólt szereztek a budaörsiek: Szénási akart gyorsan elvégezni egy szabadrúgást, de belelőtte a labdát Tányérosba. A vendégek védője észrevette, hogy Boros kint áll, majd saját térfeléről kapura lőtt, a labda védhetetlenül vágódott a hálóba. 0–3.

A hazaiak becsülettel küzdöttek, de nem volt esélyük a több élvonalbeli játékost csatasorba állító Budaörs ellen. A vendégek bajnokesélyeshez méltóan játszottak, s 25 perc alatt eldöntötték a mérkőzést.
Jók: senki, ill. Hajós, Tányéros, Ferencz.

Tiba Zoltán: – Két olyan gólt kaptunk, amilyet ilyen szinten nem szabad. Ez megpecsételte a sorsunkat.

Albert Flórián: – Volt önbizalmunk, élveztük a játékot és fegyelmezetten játszottunk. Ennek köszönhetjük a győzelmet.
Horváth Péter

Győri ETO FC II-Tököl  3-0 (2-0)
Győr, 200 néző. V.: Pillók.

ETO II:  Cellár – Nagy B., Lenzsér, Kelemen, Medgyes, Nagy Á., Kerékgyártó, Borkai (Szabó L.), Farkas Z. (Nácsa), Kvilitaia (Szabó B.), Vankó. Edző: Németh Zoltán.

Tököl: Juhász – Herczog, Gyurcsik, Schleinig, Joszkin, Győri, Németh G. (Draxler), Vejmola (Kovács A.), Riedl, Szécsi, Elek (Haciglu). Edző: Hollai András.

Gsz.: Kvilitaia (2), Vankó.

A 13. percben Vankó bal oldali szöglete után a rövid saroknál érkező Kvilitaia közelről fejelt a kapu bal oldalába. 1–0.

Egy perccel az első félidő vége előtt Kvilitaia duplázott: ismét Vankó szögletét csúsztatta a kapuba, de ezúttal a jobb sarokba. 2–0.

A 61. percben Szabó L. találta el a felső lécet, majd két perc múlva Vankó 18 m-es lövése pattant meg Győrin, s a labda Juhász fölött a jobb sarokban kötött ki. 3–0.

A 87. percben szépíthetett volna a vendégcsapat, Szabó B. jobblábas lövése azonban a bal kapufán csattant.
Az első negyedórában nagy fölényben játszott az ETO II, s meg is szerezték a vezetést a győriek. Ezután kiegyenlítettebb lett a játék, de a Tökölnek nem volt igazából gólhelyzete. A félidő végére beleerősítettek a hazaiak és meg is duplázták az előnyüket. A harmadik győri gól után eldőlt a mérkőzés, ezután már valamennyivel többet támadott a Tököl, de szépítenie nem sikerült.

Jók: Nagy Á., Lenzsér, Kerékgyártó, Vankó, Kvilitaia, ill. Juhász, Joszkin.

Németh Zoltán: – Nem játszottunk olyan jól, mint a múlt héten, de most nyertünk.

Hollai András: – Alakulófélben vagyunk, jelenleg az ETO II nekünk még túl nagy falat, de tesszük a dolgunkat és biztosak vagyunk a jobb folytatásban.