ETO II: Vida – Nagy B.,Nagy Á., Csató M., Medgyes, Pongrácz, Lenzsér (Matetits), Illés, Farkas Z., Mervó, Szabó B. (Vankó), Edző: Jäkl Antal és Kulcsár Zsolt.

Dorog: Kurucz – Fekecs, Fürjes, Kinyik, Hauser (Papes), Sitku, Berkó, Mészáros Á., Schultz (Szűcs L.), Máj, Skita (Vígh Á.). Edző: Ozoróczi Gábor.

Gsz.: Mészáros Á.

Kiállítva: Medgyes (78.).

Érdekes összeállításban léptek pályára a győriek, az eddig többnyire belső védőként szereplő Lenzsér ezúttal a középpályán kapott lehetőséget.

Felváltva forogtak veszélyben a kapuk az első félidőben. Ugyan az ETO birtokolta többet a labdát, de a szervezetten védekező Dorog mellett a győriek alig jutottak lehetőséghez – ha igen, akkor elsősorban Mervónak sikerült tisztára játszania magát, de ő sem tudta megszerezni a vezetést. A vendégek előtt is adódott lehetőség, de vagy a középső védők, vagy Vida Balázs tettek róla, hogy ne változzon az eredmény.

A folytatásban az 53. percben Vida ismét nagy bravúrt mutatott be, de egy percre rá már ő is tehetetlen volt: a kapus az első lövést még hárította, de nem tudtak felszabadítani a védők, így a kipattanó labdára hamarabb eszmélő Mészáros már betalált a hálóba. 0–1. A gól még magabiztosabbá tette a dorogiakat, az ETO pedig egyre inkább elbizonytalanodott és nem is tudott helyzetet kialakítani. Negyed órával a vége előtt aztán emberhátrányba is kerültek a zöld-fehérek, Medgyesnek második sárga lapja miatt idő előtt el kellett hagynia a pályát. Egy-egy helyzet alakult ki ezután, de gól már nem esett, ami azt is jelenti, hogy a dorogiaknak már nem kell izgulniuk, bennmaradtak a harmadosztályban.

Jók: Vida, Nagy Á., ill. Kinyik, Sitku, Mészáros Á.

Jäkl Antal: – Megérdemelten nyert a Dorog. Ma este fásultan és tompán játszottunk.

Ozoróczi Gábor: – Nagyon jó színvonalú mérkőzésen élet-halál harcot vívtunk, és szereztünk három nagyon értékes pontot.
Meronka Péter

Csepel-Mosonmagyaróvár 2-0 (0-0)
Csepel, 100 néző. V.: Atyánszky.

Csepel: Nagy Z. – Balogh Z., Nyéki, Haraszkó, Teplán, Szabó Á., Krupár, Végh A. (Somodi), Juhász L., Korozmán (Kemény), Zimermann. Edző: Szabó Zoltán.

Futura Mosonmagyaróvár: Boros – Kálmán (Szénási), Domanyik, Nagy Á., Horváth R. (Tóth Gy.), Horváth Á., Darázs, Schmatovich, Molnár T., Hajós, Simon A. Edző: Tiba Zoltán.

Gsz.: Juhász L., Kemény.

Kiállítva: Teplán (23.).

A mérkőzés első percétől a  vendég óváriak irányították a játékot és egykapuztak a saját tizenhatosuk elé betömörülő hazaiak ellen. Nem sikerült azonban feltörni a védelmet, pedig 11-est is lőhetett a vendégcsapat: a 23. percben Nagy Á. ugratta ki jól Molnár T.-t, akit Teplán hátulról buktatott, amiért a játékvezető azonnal kiállította, majd a büntetőpontra mutatott. A labda mögé Schmatovich állt, de lövése a bal kapufa mellé szállt. A kimaradt büntetőt követően is a vendégek irányították a játékot, de nem sikerült bevenni az ellenfél kapuját.
A második félidőben sem változott a játék képe: az óváriak támadtak, a vendégek pedig hősiesen állták a rohamokat. Az 53. percben egy hazai bedobást követően a labda a vendégek tizenhatosán belülre került, Juhász L. eszmélt először és senkitől sem zavarva, ollózva a bal sarokba lőtte a labdát. 1–0.
A váratlan hazai vezetést követően az óváriak még nagyobb elánnal támadtak az egyenlítésért, de rendre kimaradtak a helyzetek. A 91. percben egy rossz felszabadítást követően Juhászhoz került a labda, aki pontosan adott középre az üresen érkező Keménynek, aki a labda átvételét követően a kimozduló Boros mellett a hosszú sarokba lőtt. 2–0.

A vendégek futballoztak, a hazaiak pedig rúgták a gólokat és otthon tartották a három pontot.

Szabó Zoltán: – Le a kalappal a tíz emberrel játszó csapatom előtt. Gratulálok a fiúknak.

Tiba Zoltán: – Jól játszottunk, ám nem tudtuk feltörni a jól védekező hazaiak védelmét.
Mészáros Attila

Megyei foci - Feltámadt a Kapuvár, a bajnoki címvédés kapujában a Győrszemere

Hetet lőtt a Csanak a Belednek. A Hegykő 9 góllal küldte haza a Rábakecölt. A vihar miatt csak két… Tovább olvasom