2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -6°C | 3°C

NB II.: Gyirmóti siker a sereghajtó otthonában

Labdarúgás - A Győri ETO FC B csapata kikapott Pápán, a másik két megyei csapat azonban nyert.

Gsz.: Kordé, ill. Tóth N., Laki.

Barcs: Sólyom – Fellai (Kottán), dr. Matus, Papizsanszkij, Pókos, Kordé, Fülöp, Balogh, Rábold (Horváth P.), Egle (Gálosi), Koller.
Edző: Mészáros Ferenc.

Gyirmót: Boros – Pirka, Böjte, Kozmér, Szabó Cs., Nagy L., Horváth R., Polyák (Kiss Zs.), Szekér (Németh L.), Tóth N., Laki (Ribi).
Vezetőedző: Kiprich József.

2. p: Kozmér indításából Tóth N. egy szenzációs labdaátvétel után gurított a hazai kapuba. 0–1.
51. p: Vendéghelyzet, majd egy kapu előtti kavarodás után a játékvezető a 11-es pontra mutatott. Kordé értékesítette azt. 1–1.
84. p: Tóth remekül ugratta ki Lakit, aki 15 méterről szintén egy klasszis gólt rúgott. 1–2.
Tóth Norbert pazar megmozdulása után gyors góllal szerzett vezetést a Gyirmót. A találat meg is zavarta a hazai védelmet, de ezt nem tudta kihasználni az első félidőben a vendégcsapat. Szünet után Laki kimaradt helyzetét követően egyenlített a Barcs. A hajrára azonban kapuja elé szorult a hazai együttes, s a Gyirmót ismét a kapuba talált.

A második félidőben mutatott játék alapján teljesen megérdemelten nyert a Gyirmót.

Jók: Kordé, Egle, ill. az egész csapat.

Mészáros Ferenc: – Egy-egyes állásnál eldönthettük volna a mérkőzést.

Kiprich József: – A csapat küzdeni tudása ismét győzelmet érdemelt.

Százhalombatta-Integrál-DAC 2-3 (1-2)

Százhalombatta, 200 néző. V.: Takács J.
Gsz.: Patkó, Havrán, ill. Czár, Bedenikovics, Simpson.
Kiállítva: Pásztor (91.), ill. Bedenikovics (65.).

Százhalombatta: Floszmann – Pásztor, Vass, Janovics (Gábor), Móra, Gyurkovics, Bozsik (Győri R.), Lajer, Lannert, Havrán, Patkó.
Edző: Gálvölgyi István.

DAC: Somogyi – Meggyes, Harris, Hegedűs, Geri, Ludánszki (Müller), Simpson, Czár (Heitler), Bedenikovics, Homonyik (Wilson), O’Connor.
Edző: Marko Maschke.

10. p: Patkó 22 méterről egy nagyon jól eltalált lövéssel bevette a vendégek kapuját. 1–0.
12. p: Czár éles szögből hatalmas gólt lőtt a százhalombattai kapuba. 1–1.
32. p: Simpson jó cselekkel kígyózott át a százhalombattai védőkön és a lesre játszó hazai játékosok között jó ütemű passzt adott Benedikovicsnak, aki a hazaiak kapujába lőtt. 1–2.
56. p: Havrán egy jogosan megítélt büntetőből kiegyenlített. 2–2.
65. p: Bedenikovics megkapta második sárga lapját, azt követően pedig a pirosat, így a vendégek 10 főre fogyatkoztak.
80. p: O’Connor szabálytalansága után a játékvezető jogosan 11-est ítélt a hazai csapatnak, Somogyi azonban bravúrral hárított.
91. p: Simpson szerencsés gólt lőtt, ezzel eldöntötte a mérkőzést. 2–3.

A kék-fehérek ugyan nem játszottak jól, a százhalombattai támadások helyenként veszélyesebbek voltak, de Somogyi bravúrjai és a vendégcsapat elszántsága meghozta a várva várt győzelmet. Az Integrál-DAC tartását bizonyítja, hogy a kiállítás sem vetette vissza a csapatot.

Jók: Vass, Lannert, Lajer, ill. Harris, Hegedűs, Czár.

Gálvölgyi István: – Helyenként jól játszottunk, azonban az ellenfél az utolsó percben talált egy gólt és megnyerte a mérkőzést.

Marko Maschke: Nehéz mérkőzésre számítottunk, csapatom nagy akarattal és egy kis szerencsével megnyerte a fontos találkozót. A mérkőzés fordulópontja Somogyi büntetőhárítása volt.

Lombard Pápa - Győri ETO FC B 4-0 (3-0)
Pápa, 1000 néző. V.: Kovács G.
Gsz.: Farkas, Bárányos, Varga G., Bali.
Kiállítva: Venczel (90.), ill. Szemerey (3.).

Pápa: Szűcs – Nagy S., Farkas, Tóth G., Rajnay (Venczel), Varga G. (Nyári), Gyömbér, Sarus, Bárányos, Bali, Alex (Rebryk).
Edző: Véber György.

ETO B: Somodi – Dorogi, Szemerey, Supic, Leitold (Varga L.), Zámbó, Bank, Kiss M., Sánta, Pákolicz, Csermelyi (Copa).
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

3. p: A 16-oson belül gólhelyzetben kilépő Alexet Szemerey rántotta le, 11-es és kiállítás. A büntetőt Farkas magabiztosan lőtte a hálóba. 1–0.
24. p: Varga G. beadását Bárányos kapásból lőtte a vendégek hálójába. 2–0.
39. p: Supic eladott labdája után Varga G. volt eredményes. 3–0.
55. p: Egy jobb oldali beadás után Bali fejelt a vendégek hálójába. 4–0.
75. p: Venczel szándékosan nyújtott lábbal rácsúszott Pákoliczra, aki súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett, de a játékvezető meglepetésre csak sárga lapot adott.
90. p: Venczel most Supicra csúszott rá nyújtott lábbal, a játékvezetőnél ez is sárgát ért, és mivel ez volt a játékosnak a második, kiállította.

A mérkőzés kimenetelét nagyban befolyásolta a harmadik percben történt kiállítás és a 11-es, melyet értékesítettek a hazaiak. A hátralevő 87 percben a hazai csapat irányított, de a nagy gólkülönbségű győzelemhez hozzájárultak a vendégcsapat egyéni hibái is. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy a vendégek sérülés miatt az utolsó 15 percet kettős emberhátrányban játszották, s Zámbó és Leitold is megsérült.

Jók: Varga G., Farkas A., Alex, ill. Pákolicz, Sánta.

Véber György: Közönségszórakoztató mérkőzést játszottunk, igaz, szinte végig emberelőnyben.

Klement István: – Egy kiállítás a harmadik percben, három súlyos sérülés és vereség a mai mérlegünk.

A negyedik hely még meglehet

Kosárlabda - Két rangadót veszített egymás után a SEAT Foton Győr női csapata a bajnokságban. Az… Tovább olvasom